Jak wypłacić gotówkę z karty kredytowej bez kodu PIN

Jak wypłacić gotówkę z karty kredytowej bez kodu PIN
16 października 2020

TA STRONA MOŻE ZAWIERAĆ LINKI POWIĄZANE. Oznacza to, że otrzymujemy prowizje za zakupy dokonane za pośrednictwem tych linków, bez ponoszenia kosztów. PRZECZYTAJ NASZE UJAWNIENIE, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI.

Credit Shout może pobierać część sprzedaży lub innego wynagrodzenia z linków na tej stronie.

Czy mogę wypłacić gotówkę z mojej karty kredytowej bez kodu PIN? Czy naprawdę możesz otrzymać zaliczki gotówkowe ze swojej karty kredytowej?

Tak, jasne! Masz kilka różnych możliwości uzyskania zaliczek gotówkowych bez kodu PIN.

Zanim zagłębimy się w temat, chcemy, abyś pomyślał o zastosowaniu alternatywnych środków. Zaliczki gotówkowe mają wysokie RRSO i jeśli nie będziesz ostrożny, możesz szybko wpaść w finansowe zawirowania.

To poważna sprawa i chcemy, żebyś o tym pamiętał. Mając to na uwadze, zaczynajmy.

Spis treści

Za pomocą kodu PIN

Jednym ze sposobów uzyskania zaliczki gotówkowej jest podanie kodu PIN. W przypadku większości kart kredytowych musisz poprosić o ten kod PIN.

Jednak nie będziesz w stanie tego zrobić przez telefon lub online. Kod PIN otrzymasz pocztą tradycyjną, co może zająć 7–10 dni roboczych.

Jeśli nie potrzebujesz od razu pieniędzy, nie stanowi to problemu. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał znaleźć inny sposób.

Jeśli masz kod PIN, możesz udać się do dowolnego bankomatu akceptującego Twoją kartę kredytową i wypłacić gotówkę z karty. Kwota gotówki, którą możesz otrzymać, zależy od tego, na co Twoja karta kredytowa zezwoliła na zaliczkę.

Wiem, że niektórzy z was mają bzika na punkcie opłat za bankomat, po prostu nie chcecie ich płacić. Jakie masz opcje?

Aby uniknąć jakichkolwiek opłat, musisz odwiedzić bank wydawcy lub bankomat w sieci. To chyba jedyny sposób, aby uciec od opłat i prowizji.

Na przykład możesz mieć limit kredytowy w wysokości 1000 USD, ale w przypadku zaliczek gotówkowych limit ten może wynosić tylko 300 USD. Niektóre karty kredytowe mogą ich nie oferować, inne mogą nie mieć żadnych ograniczeń. Jeśli masz tylko 500 $ limitu zaliczki w gotówce i spróbujesz otrzymać 501 $, zostaniesz odrzucony.

Zanim spróbujesz otrzymać zaliczkę gotówkową, upewnij się, że wiesz, jaki jest Twój limit. Możesz się tego dowiedzieć, dzwoniąc do wystawcy karty kredytowej, odwiedzając swoje konto online lub sprawdzając wytyczne.

Bez kodu PIN

Teraz ci z Was, którzy nie mają kodu PIN, nadal mogą otrzymać zaliczkę gotówkową. Wszystko, co musisz zrobić, to udać się do kasjera bankowego i poprosić o zaliczkę na kartę kredytową.

Musisz mieć przy sobie swoją kartę kredytową, a także zdjęcie wydane przez rząd, takie jak prawo jazdy lub paszport.

Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe wystawiają tak zwany czek dostępu lub czek wygody. Możesz ich użyć do wypłaty pieniędzy na karcie kredytowej.

Te czeki in blanco wykorzystują Twoją linię kredytową, a nie konto rozliczeniowe. Możesz się zastanawiać, jak możesz uzyskać te czeki.

Niektórzy wydawcy kart kredytowych wyślą je automatycznie, inni będą musieli o to poprosić, zanim wyślą je do Ciebie. Złe jest to, że te czeki mają wysokie RRSO, więc pamiętaj o tym, zanim je zrealizujesz.

Potrzebujesz innego sposobu na uzyskanie pieniędzy na karcie kredytowej? Nazywa się to oryginalnym „zwrotem gotówki”.

Walmart byłby dobrym przykładem, ponieważ oferuje zwrot gotówki do 100 USD. Wszystko, co musisz zrobić, to zabrać kartę kredytową do Walmart, kupić coś małego i otrzymać zwrot gotówki do 100 $.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie karty kredytowe są różne, a niektóre nie aktywują opcji zwrotu gotówki przy kasie.

Myślałeś, że dotyczy to tylko kart debetowych? To prawda, że ​​w niektórych miejscach będziesz musiał znaleźć taki, który daje opcję zwrotu gotówki, gdy idziesz zapłacić za przedmiot.

Używam karty kredytowej Chase na lokalnej stacji benzynowej i mogę otrzymać zwrot gotówki, więc możesz też wypróbować lokalne sklepy.

Korzystanie z przedpłaconych kart debetowych

Inną opcją, jeśli chcesz mieć możliwość otrzymywania zaliczek gotówkowych z karty, jest przedpłacona karta debetowa.

Karty przedpłacone nie są zabezpieczonymi kartami kredytowymi, różnią się na wiele różnych sposobów. Co najważniejsze, karty przedpłacone nie zgłaszają kredytu, a zabezpieczone karty kredytowe mogą.

Dobra wiadomość, możesz dostać kartę przedpłaconą za kilka dolarów. Będziesz wtedy mógł doładować pieniądze i używać ich jak karty debetowej.

Niektóre scenariusze mogą to uzasadniać, ta trasa jest nadal tańsza niż zaliczka gotówkowa.

Korzystanie z karty debetowej

Jak już kilkakrotnie mówiliśmy, zaliczki gotówkowe są drogie. Nawet jeśli nie możesz znaleźć bankomatu, skorzystanie z bankomatu spoza sieci byłoby tańsze niż uzyskanie gotówki z karty kredytowej.

Jeśli masz pieniądze w banku, wyciągnij je. To nic Cię nie kosztuje w postaci opłat, podczas gdy zaliczki gotówkowe i karty przedpłacone nadal kosztują.

Poproś o numer PIN

Jeśli nie masz kodu PIN do swojej karty kredytowej, równie dobrze możesz o niego poprosić.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, musisz o to poprosić, dzwoniąc do wystawcy karty kredytowej lub bezpośrednio do niego. Tak czy inaczej, będziesz musiał poczekać 7–10 dni na wysłanie go do Ciebie, ponieważ nie podadzą Ci numeru PIN przez telefon ani przez Internet.

Możliwe, że niektórzy wierzyciele podadzą Ci tymczasowy kod PIN do użycia. Tylko upewnij się, że przechowujesz je w bezpiecznym miejscu, aby nikt inny nie mógł go zdobyć.

Zgubiłem PIN

Jeśli zgubiłeś kod PIN karty kredytowej, poproś o nowy. Ponownie, nie podadzą Ci numeru PIN przez telefon, ale nowy możesz otrzymać w ciągu 7-10 dni roboczych.

Po otrzymaniu nowego kodu PIN pamiętaj, aby umieścić go w bezpiecznym miejscu. Jeśli masz tylko jedną kartę kredytową, zapamiętanie jednego kodu PIN jest proste.

Jeśli masz 5, 10, 20 kart kredytowych, zapamiętanie PIN-ów może być trudne.

Jeśli masz bezpieczny sejf, możesz je tam przechowywać. Zwykle nie zalecamy zapisywania czegokolwiek, ale jeśli masz sejf w domu, jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce na jego umieszczenie, jeśli będziesz zapisywać swoje kody PIN na papierze.

Jeśli zdecydujesz się to zrobić, zalecamy napisanie ich w kodzie, co oznacza, że ​​tylko Ty zrozumiesz, a nie tylko zapisywanie liczb. Na przykład możesz dodać (1) do każdej liczby.

Kiedy patrzysz na swój kod PIN, wiesz, że musisz odjąć (1) od każdej zapisanej liczby. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.