Jaka dokumentacja jest wymagana w przypadku pożyczek osobistych?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy całej gamy firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 30 września 2019 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajUbiegając się o pożyczkę osobistą, pożyczkodawca, którego wybierzesz, ustala kryteria, jakich dokumentów będziesz potrzebować. Ale na szczęście wymagana dokumentacja jest zwykle bardzo podobna. Gotowość do udzielenia odpowiedzi na pytania i dostarczenia niezbędnej dokumentacji może zdecydować o różnicy między długim i trudnym procesem kredytowym a szybkim i łatwym. Aby upewnić się, że jesteś przygotowany, stworzyliśmy listę dokumentów dotyczących pożyczki osobistej i informacji, których może wymagać Twój pożyczkodawca.

  Pytania, na które powinieneś być przygotowany

  1. Na co potrzebujesz pożyczyć te pieniądze?

  Podczas gdy większość pożyczkodawców nie przejmuje się zbytnio tym, w jaki sposób wykorzystasz pożyczkę, zrozumienie jej celu może pomóc pożyczkodawcy w rekomendowaniu najlepszego produktu pożyczkowego do twoich potrzeb.

  2. Ile możesz pożyczyć i na jak długo?Ostatecznie pożyczkodawca określi, ile jest skłonny pożyczyć na podstawie analizy Twojej kondycji finansowej i ustalenia, na co Cię stać. Powinieneś jednak przejść do procesu pożyczki z solidnym wyobrażeniem o spłacie, na którą wiesz, że możesz sobie pozwolić i jak długo będziesz musiał ją spłacić. Nie pożyczaj więcej, niż potrzebujesz, nawet jeśli masz na to pozwolenie. Pamiętaj, że płacisz pożyczkodawcy opłatę (poprzez odsetki) od każdego pożyczonego grosza.

  Uzyskaj wstępną kwalifikację3. Jaka jest Twoja zdolność kredytowa?Po zainicjowaniu procesu składania wniosku o pożyczkę u pożyczkodawcy dokonają oni ciężkiej oceny Twojej zdolności kredytowej. Jednak przed rozpoczęciem dobrze jest poznać swoją zdolność kredytową. Jeśli twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająco wysoka, aby się zakwalifikować, pożyczkodawca może być w stanie powiedzieć ci to z góry i uniknąć kolejnego twardego ściągnięcia kredytu (co może pogorszyć twój wynik).

  Dokumenty dotyczące pożyczki osobistej, których może wymagać pożyczkodawca

  1. Wniosek o pożyczkę

  Każdy pożyczkodawca będzie miał własny wniosek pożyczkowy, aby rozpocząć proces pożyczki.

  2. Dowód tożsamościOprócz oczywistych powodów, takich jak kradzież tożsamości, pożyczkodawcy muszą być w stanie zweryfikować Twoją tożsamość, aby ustalić, czy jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych lub stałym mieszkańcem i czy masz co najmniej 18 lat. Zwykle będziesz musiał przedstawić dwie formy identyfikacji, takie jak:

  • Liscense kierowcy
  • PaszportStanowy dokument tożsamościCertyfikat obywatelstwaAkt urodzeniaDowód wojskowy3. Weryfikacja pracodawcy i dochodówNiezabezpieczone pożyczki osobiste różnią się od wielu innych rodzajów pożyczek, takich jak kredyty hipoteczne lub kredyty samochodowe, tym, że pożyczki nie stanowią zabezpieczenia. Zwiększa to ryzyko pożyczkodawcy i sprawia, że ​​jeszcze ważniejsze jest sprawdzenie, czy masz stałe źródło dochodu do spłaty pożyczki. Zwykle możesz zweryfikować swoje dochody za pomocą następujących dokumentów:

   • Paystuby (zwykle dwa ostatnie)
   • Deklaracje podatkowe (zwykle ostatnie dwa lata)W2 i 1099s (niektórzy pożyczkodawcy będą prosić o W2 i 1099 za ostatnie dwa lata oprócz lub zamiast zeznań podatkowych)Wyciągi bankowe (zwykle co najmniej dwa miesiące)Niektórzy pożyczkodawcy mogą poprosić o informacje kontaktowe Twojego pracodawcy4. Potwierdzenie adresuDowód Twojej sytuacji życiowej może pomóc pożyczkodawcy określić, jak stabilny jest Twój styl życia. Zwykle możesz użyć jednego z następujących:

    • Rachunek za media
    • Umowa najmu lub dzierżawyDowód ubezpieczenia domu, leasingu / wynajmu lub pojazduKarta rejestracji wyborcówUzyskaj wstępną kwalifikacjęW podsumowaniu

     Ubieganie się o pożyczkę osobistą nie musi być stresujące. Bądź przygotowany i gotowy do odpowiedzi na pytania, dostarcz wymaganej dokumentacji, a prawdopodobnie będziesz mieć płynne i łatwe doświadczenie w pożyczaniu potrzebnych środków. Ale nie zapominaj, że nie tylko jesteś winien pożyczkodawcy pożyczoną kwotę, ale także wszystkie odsetki naliczone w okresie spłaty, więc pamiętaj, aby rozejrzeć się za najlepszym pożyczkodawcą oferującym najlepsze odsetki stawka i najniższe opłaty.