Jaki jest najtańszy czytnik kart kredytowych

Category: Twojej Karty
17 lutego 2021

Pod koniec 2017 roku napisałem artykuł o walce o niszę czytników kart. W tym czasie garstka dostawców umacniała swoją pozycję na rynku i wypierała mniejszych konkurentów. W tym czasie SumUp iZettle PayPal Here i Square dominowały na rynku, a WorldPay Zinc i Shuttle cicho zamykały sklep.

Po nieco ponad roku pomyślałem, że czas na aktualizację. W tym artykule zagłębię się w niszę czytników kart, aby odkryć, który czytnik kart jest najlepszy dla firm, które muszą akceptować płatności mobilne. Zacznijmy.

Jaki jest najtańszy czytnik kart?

Czytniki kart kredytowych i debetowych wiążą się z dwoma kosztami, o których musisz pomyśleć: początkowym kosztem czytnika i bieżącymi kosztami przetwarzania płatności .

Koszt czytnika jest dość prosty. Kupujesz czytnik od jednej z firm obsługujących czytniki kart i jest on Twój na zawsze. Ceny wahają się od 79 £ za PayPal Here do 29 £ za czytnik SumUp. Prawie wszystkie czytniki kart można kupić za pośrednictwem linku partnerskiego ze znaczną zniżką. W tej chwili możesz kupić czytnik iZettle za 25 £, a czytnik SumUp za 19 £, korzystając z naszych linków.

Przed zakupem warto też sprawdzić fora internetowe, aby sprawdzić, jak wygląda trwałość urządzenia i jakość wykonania. Możesz być tańszy, kupując droższy, ale trwalszy czytnik, niż kupując gorzej wykonaną tańszą alternatywę.

Oto zestawienie głównych czytników kart pod względem kosztu czytnika kart kredytowych.

Produkt
Koszt urządzenia
Podsumować 29 GBP
Plac 39 £
PayPal tutaj 45 £
iZettle 59 £
Shopify £ 79

Jak widać, czytnik SumUp jest najtańszy, następnie Square, następnie PayPal Tutaj, a następnie iZettle i na końcu czytnik kart Shopify. SumUp jest zdecydowanie najtańszym urządzeniem, ale imponujące jest to, że osiąga to bez uszczerbku dla funkcjonalności. SumUp to doskonały czytnik kart z ekranem i 13-przyciskową klawiaturą. Obsługuje również płatności chipem i kodem PIN, zbliżeniowym, paskiem magnetycznym i NFC.

Drugim kosztem, o którym musisz pomyśleć, jest opłata za przelew płatności . Jest to część każdej transakcji, którą czytnik kart przechowuje jako płatność. Na przykład, jeśli czytnik kart naliczył 1,5% opłaty za przetwarzanie płatności, a ty przetworzyłeś transakcję 500 GBP, nadal płaciłby 7,50 GBP. Oto, ile każdy z głównych czytników kart pobierze za przetworzenie płatności.

Produkt
Opłata za przelew płatności
PayPal tutaj 1,00 do 2,75%
Shopify Od 1,5 do 1,7%
Podsumować 1,69%
iZettle 1,75%
Plac 1,75%

Trzech czytników kart (SumUp, iZettle i Square) pobiera stałą opłatę procentową od płatności, więc nie ma ekonomii skali. Niezależnie od tego, czy przetwarzasz 100 GBP, 1000 GBP czy 100 000 GBP miesięcznie, czytnik kart pobierze taką samą opłatę. Spośród tych czytników kart SumUp jest najtańszy, pobierając zaledwie 1,69% od każdej transakcji. Po tych trzech sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana.

Najpierw zajmę się Shopify. Shopify pobiera jedną z trzech stałych opłat w zależności od tego, z jakiej usługi poziomu korzystasz. Warstwa Basic Shopify kosztuje 29 USD miesięcznie i pobiera opłatę w wysokości 1,7% od transakcji, opcja Shopify klasy średniej kosztuje 79 USD miesięcznie i pobiera 1,6% od transakcji, a warstwa Enterprise Shopify kosztuje 299 USD miesięcznie i pobiera 1,5% od transakcji. To, czy Shopify jest konkurencyjne, zależy od miesięcznej wielkości płatności kartą, ponieważ musisz wziąć pod uwagę wysokie koszty subskrypcji.

Po drugie, PayPal tutaj. PayPal to jedyny czytnik kart oferujący ruchomą skalę opłat. Zasadniczo im wyższy wolumen transakcji kartą, tym mniejsza opłata transakcyjna PayPal. Oto, jak działają ich progi.

Całkowita miesięczna sprzedaż
Opłata za przelew płatności
Do 1500 GBP 2,75%
1500,01 GBP – 6000 GBP 1,75%
6 000,01 £ – 15 000 £ 1,5%
15 000,01–25 000 GBP 1,0%

Jak widać, możesz uzyskać bardzo tani kurs przetwarzania płatności w systemie PayPal, ale Twoja mała firma musi akceptować 180 000 GBP rocznie tylko na kartach, zanim ją otrzymasz. W tych skalach prawie zawsze jesteś tańszy z tradycyjnym wypożyczonym automatem do kart. Przy niższych obrotach PayPal pobiera do 1% więcej niż najtańszy konkurent SumUp.

Biorąc pod uwagę zarówno koszt czytnika kart, jak i bieżące koszty przetwarzania płatności, z przyjemnością stwierdzam, że SumUp jest najtańszym czytnikiem kart dla zdecydowanej większości klientów. Jeśli nie zgadzasz się lub znalazłeś lepszą ofertę gdzie indziej, daj mi znać w komentarzach, abym mógł zaktualizować ten artykuł.

Czy powinienem kupić czytnik kart iZettle w 2020 roku?
 • Koszt urządzenia: 59 £ + VAT (29 £ + VAT za pośrednictwem Cardwitcher)
 • Opłata za transakcję kartą debetową / kredytową: 1,75% Rozliczenie: 1 do 2 dni roboczych Systemy kart płatniczych : Visa, Mastercard, UnionPay, American Express, JCB, Discover / Diner’s Club Płatności NFC: Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay iZettle był jednym z pierwszych czytników kart na rynku i zdobył ponad tysiące kupców dzięki niestandardowemu czytnikowi kart i fantastycznej aplikacji w punkcie sprzedaży (POS). Podczas gdy iZettle pierwotnie korzystała z czytnika kart innej firmy ( Miura M010 ), opracowała nowy czytnik kart ( iZettle Reader 2 ), który wprowadził go na rynek w 2016 roku.

  Nowy iZettle Reader 2 kosztuje 59 £ + VAT jeśli kupisz go przez iZettle bez umowy. Jednak iZettle zazwyczaj prowadzi promocję, która obniża cenę do około 29 funtów . Jeśli iZettle nie ma aktywnej oferty, możesz również dokonać zakupu za pośrednictwem linków partnerskich, które trwale obniżają cenę czytnika kart do 29 £ + VAT .

  iZettle pierwotnie stosowało ruchomą skalę opłat, więc im wyższy miesięczny wolumen Twojej karty, tym mniejsze opłaty manipulacyjne. Opłaty wahały się od 2,75% dla sprzedawców o niewielkich obrotach do zaledwie 1,00% dla handlowców przetwarzających 40000 GBP lub więcej miesięcznie. Jednak w przypadku większości innych czytników kart oferujących prosty model cenowy ze stałą opłatą, iZettle zaczął wyglądać nieco skomplikowanie.

  Kilka lat temu iZettle wprowadził prostszą strukturę cenową, w ramach której wszystkie transakcje pobierały stałą opłatę za przetwarzanie płatności w wysokości 1,75%, dzięki czemu w dużej mierze dorównują konkurencyjnym czytnikom kart. W przypadku płatności online, faktur i płatności za pomocą wirtualnego terminala płacisz nieco wyższą opłatę w wysokości 2,50%.

  Z mojego doświadczenia wynika, że ​​iZettle to świetny produkt. Czytnik kart jest solidny, wydajny i intuicyjny, a aplikacja POS jest wystarczająco wydajna i elastyczna dla większości małych firm. Jego recenzje są również świetne z oceną 4/5 na TrustPilot i Capterra .

  Jako jedna z bardziej ugruntowanych marek w niszy czytników kart, iZettle opracował szereg dodatkowych produktów, takich jak pełne systemy POS, drukarki paragonów, szuflady kasowe i tak dalej. Jest to bardzo przydatne dla rozwijających się firm, które chcą pozostać przy iZettle, ale potrzebują bardziej profesjonalnie wyglądającego punktu sprzedaży.

  Możesz sprawdzić naszą recenzję czytnika kart iZettle tutaj.

  Czy powinienem kupić czytnik kart SumUp w 2020 roku?
  • Koszt urządzenia: 29 £ + VAT (19 £ + VAT za pośrednictwem Cardwitcher)
  • Opłata za transakcję kartą debetową / kredytową: 1,69% Rozliczenie: 1 do 3 dni roboczych Systemy kart płatniczych : Visa, MasterCard, American Express Płatności NFC: Apple Pay, Google Pay SumUp to brytyjska firma zajmująca się przetwarzaniem płatności, założona w 2011 roku. SumUp została oficjalnie uruchomiona w 2012 roku i skupiła się na bardzo wąskim zakresie, oferując tylko dwa czytniki kart, kilka akcesoriów i jeden system POS.

   Główną zaletą SumUp jest cena. Cena czytnika kart i opłaty za przetwarzanie płatności należą do najtańszych na rynku. Czytnik będzie kosztował tylko 29 £ + VAT nowy lub 19 £ + VAT jeśli kupujesz za pośrednictwem naszej oferty partnerskiej. SumUp 3G (czytnik kart, który nie wymaga aplikację do płatności procesowych) kosztuje nieco więcej na £ 99 + VAT .

   Po zakupie czytnika kart SumUp pobiera stałą opłatę w wysokości 1,69% za przetwarzanie wszystkich płatności Chip & PIN, płatności zbliżeniowych i NFC. Podobnie jak wszystkie czytniki kart, płatności za pomocą paska magnetycznego i wirtualnego terminala będą Cię kosztować więcej – w przypadku SumUp kosztują one 2,95%.

   Jak wspomniałem powyżej, SumUp jest zarówno najtańszym czytnikiem kart na rynku, jak i ma najtańsze opłaty za przetwarzanie płatności dla zdecydowanej większości małych firm. Jeśli prowadzisz mikrobiznes, biznes typu pop-up lub coś podobnego, czytnik kart SumUp to doskonały wybór!

   Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą recenzją czytników kart SumUp.

   Czy powinienem kupić czytnik kart PayPal Here w 2020 roku?
   • Koszt urządzenia: 45 £
   • Opłata za transakcję kartą debetową / kredytową: 1,00 do 2,75% Rozliczenie: 2 godziny Systemy kart płatniczych : Visa, MasterCard, American Express Płatności NFC: Apple Pay, Google Pay PayPal Tutaj jest trochę dziwna propozycja. PayPal uruchomił swój mobilny czytnik kart w 2012 r., Korzystając z urządzenia innej firmy Miura. (Co ciekawe, było to to samo urządzenie, którego używał wtedy iZettle). Szybko do przodu sześć lat i PayPal kupuje iZettle za fajne 1,6 miliarda funtów . Jednak PayPal zamierza nadal wspierać obie usługi – PayPal Here i iZettle – w przyszłości.

    Jak więc faktycznie działa PayPal Here?

    Jak już wspomniałem, PayPal korzysta z zewnętrznego czytnika firmy Miura. To urządzenie ( Miura M010 ) to ten sam czytnik w kształcie kamyka, z którego korzystał iZettle do 2016 roku. Choć wygląda na nieco przestarzały, nadal jest świetnym czytnikiem kart i może nie tylko konkurować z nowocześniejszymi urządzeniami.

    PayPal Here kosztuje 45 £ + VAT , co stawia go w środku paczki. Urządzenia SumUp i Square są tańsze, ale iZettle i Shopify są droższe. (Co ciekawe, Shopify faktycznie używa tego samego urządzenia Miura, ale pobiera znacznie więcej.)

    To także jedyny czytelnik, który nie zdecydował się na stałą opłatę transakcyjną. Zamiast tego używa ruchomej skali, w której opłata transakcyjna maleje wraz ze wzrostem obrotów. Możesz także wybrać jeden z dwóch różnych abonamentów: Blended lub Interchange Plus. Oto, ile będą Cię kosztować obie opcje.

    Całkowita miesięczna sprzedaż
    Opłata mieszana
    Interchange Plus
    Do 1500 GBP 2,75% IC + 2,5%
    1500,01 GBP – 6000 GBP 1,75% IC + 1,5%
    6 000,01 £ – 15 000 £ 1,5% IC + 1,25%
    15 000,01–25 000 GBP 1,0% IC + 0,75%

    Jak widać, opłaty PayPal są dość zróżnicowane, od mniej niż 1% aż do 2,75%. Jednak aby uzyskać dostęp do konkurencyjnych opłat za przetwarzanie płatności, musisz przetwarzać ponad 6000 GBP miesięcznie tylko na kartach. Przy takich ilościach prawie zawsze jesteś tańszy, korzystając z tradycyjnego wypożyczonego automatu do kart.

    Przeczytaj ten artykuł, aby dokładniej przyjrzeć się czytnikowi kart PayPal Here.

    Czy powinienem kupić czytnik kart Square w 2020 roku?
    • Koszt urządzenia: 39 £ + VAT
    • Opłata za transakcję kartą debetową / kredytową: 1,75% Rozliczenie: 1 do 2 dni roboczych Systemy kart płatniczych : Visa, MasterCard, American Express Płatności NFC: Apple Pay, Google Pay Square był właściwie pierwszym mobilnym czytnikiem kart na rynku, wprowadzonym na rynek w 2009 roku, rok przed iZettle. Jednak wybaczono ci, że nie rozpoznałeś jego nazwy jako Square skupiającego się wyłącznie na Ameryce przez osiem lat.

     Czytnik kart Square to małe urządzenie mniej więcej wielkości podstawki do napojów. Po jednej stronie czytnika znajduje się szczelina, w której karta klienta jest odczytywana z chipa. Ponieważ urządzenie jest tak małe, nie ma klawiatury ani ekranu. Dzięki czytnikowi kart Square klient wkłada swoją kartę do czytnika, a następnie wprowadza swój kod PIN za pośrednictwem aplikacji POS na smartfonie sprzedawcy (np. IPhone lub telefon z systemem Android) lub tablecie (np. IPad lub tablet z systemem Android). To właśnie ten system – PIN on Glass sprawił że Square nie przybywało wcześniej do Wielkiej Brytanii. Urządzenie Square jest w zasadzie tylko czytnikiem chipów w porównaniu z innymi urządzeniami, które również akceptują kod PIN klienta.

     Oprócz niezwykłej metody wprowadzania kodu PIN, czytnik Square wykonuje wszystkie zwykłe czynności. Akceptuje wszystkie główne opcje płatności kartą (Visa, MasterCard, American Express itp.), Płatności NFC (Google Pay / Android Pay i Apple Pay) oraz płatności zbliżeniowe.

     Czytnik Square Reader kosztuje 39 £ + VAT przy zakupie bezpośrednio przez Square. Podobnie jak w przypadku większości mobilnych czytników kart, możesz znaleźć urządzenie za mniej, jeśli przejrzysz strony internetowe z ofertami lub znajdziesz link partnerski. Square pobiera stałą opłatę za proces płatności w wysokości 1,75%, co jest porównywalne z iZettle i jednym z punktów cenowych PayPal Here. Jednak jest to odrobinę wyższe niż najniższe stawki SumUp.

     Czy powinienem kupić czytnik kart Shopify w 2020 roku?
     • Koszt urządzenia: (79 GBP)
     • Opłata za transakcję kartą debetową / kredytową: od 1,5 do 1,7% (plus opłaty abonamentowe) Rozliczenie: 1 do 2 dni Systemy kartowe : EMV (Europay, Visa, MasterCard), American Express, Discover Płatności NFC: Apple Pay, Google PayPrzez 13 lat Shopify pracowało nad ugruntowaniem swojej pozycji w witrynach eCommerce dla majsterkowiczów – i udało się! Wraz z wybuchem globalnej dominacji eCommerce nie było wielkim zaskoczeniem, gdy Shopify zwrócił swoją uwagę na fizyczną przestrzeń handlową. W 2017 roku Shopify oficjalnie uruchomił czytnik kart z obsługą Bluetooth, który umożliwił właścicielom firm Shopify przetwarzanie osobistych płatności kartami kredytowymi i debetowymi od swoich klientów.

      Zamiast opracowywać własny czytnik kart, firma PayPal zdecydowała się na licencjonowanie istniejącego projektu od firmy zewnętrznej o nazwie Miura. W szczególności Shopify wykorzystuje Miura M010, który jest czytnikiem kart pierwszej generacji używanym przez iZettle oraz czytnikiem kart obecnej generacji używanym przez PayPal Here. (Jeśli widzisz to samo urządzenie z różnymi markami, to dlatego.) Sam czytnik kart kosztuje 79 funtów, co czyni go jednym z droższych urządzeń na rynku. Jest trochę droższy niż PayPal Here, który używa dokładnie tego samego urządzenia Miura!

      Podobnie jak platforma eCommerce Shopify, możesz wybrać jeden z trzech poziomów: Basic Shopify (29 USD miesięcznie); Shopify (79 USD miesięcznie); i Advanced Shopify (299 USD miesięcznie). Każdy poziom wiąże się z osobną opłatą za przetwarzanie płatności: odpowiednio 1,7% + 0p, 1,6% + 0p i 1,5% + 0p. Podczas gdy można stosować inne czytniki kart, Shopify whacks na dodatkową opłatą, od 0,5 do 2,0%.

      To, czy czytnik kart Shopify jest odpowiedni dla Ciebie, naprawdę sprowadza się do jednego pytania: Czy obecnie używasz Shopify? Jeśli nie korzystasz z Shopify, nie ma sensu płacić dużej miesięcznej opłaty za nieco niższą opłatę za przetwarzanie płatności. Jeśli jednak korzystasz już z Shopify w witrynie eCommerce, wybranie czytnika kart Shopify pozwoli Ci stosunkowo łatwo wdrożyć płatności osobiste.

      Dlaczego nie przeczytać naszej recenzji czytnika kart Shopify, aby uzyskać więcej informacji?

      Czy powinienem kupić czytnik kart Worldpay Zinc w 2020 roku?
      • Koszt urządzenia: nie dotyczy
      • Opłata za transakcję kartą debetową / kredytową: nie dotyczy Rozliczenie: nie dotyczy Schematy kartowe: nie dotyczy Płatności NFC: nie dotyczyJako tak wielka marka w branży przetwarzania płatności Worldpay zawsze próbował przełamać rynek mobilnych czytników kart. W czerwcu 2013 r. Gigant zajmujący się przetwarzaniem płatności uruchomił WorldPay Zinc , mobilny czytnik kart dostępny zarówno z abonamentem, jak i abonamentem.

       Czytnik kart kosztował 66,66 £ + VAT i prawie na stałe miał 50% zniżki. Nawet ze zniżką był to komfortowo jeden z droższych czytników kart na rynku.

       Na kredyt Worldpay, opcja płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem lub umowy abonamentowej była innowacyjna. Jednak oba były dość drogie. Opcja PAYG pobierała stałą opłatę w wysokości 2,75%, co znacznie przekracza obecną normę branżową wynoszącą 1,75%. Opcja subskrypcji pobierała 5,99 GBP miesięcznie i obniżyła opłatę za przetwarzanie płatności do 1,95%, co, jak widać na podstawie innych czytników kart, jest nadal dość wysokie.

       Worldpay utrzymywał się z cynkiem przez kilka lat, ale ostatecznie wyciągnął wtyczkę, gdy kupcom nie udało się zarejestrować.

       Czy powinienem kupić aplikację SmartTrade w 2020 roku?
       • Koszt urządzenia: nie dotyczy
       • Opłata za transakcję kartą debetową / kredytową: 1,75% + 20p do 2,15% + 20p (plus opłata abonamentowa) Rozliczenie: 7 dni Systemy kart płatniczych : Visa, MasterCard, American Express Płatności NFC: nie dotyczyWszystkie urządzenia z tej listy działają po podłączeniu małego czytnika kart do aplikacji POS zainstalowanej na urządzeniu mobilnym, takim jak iPhone, iPad lub urządzenie z systemem Android. Aplikacja SmartTrade rezygnuje z czytnika kart i umożliwia przetwarzanie płatności za pomocą samej aplikacji.

        Aplikacja działa poprzez skanowanie karty klienta za pomocą aparatu urządzenia, a następnie prosząc użytkownika o ręczne wprowadzenie daty ważności i numeru CVV2. Możesz również używać aplikacji jako wirtualnego terminala do płatności telefonicznych i strony płatności eCommerce dla płatności online.

        Jednak ta wygoda ma swoją cenę. Ponieważ transakcja nie korzysta z chipa i kodu PIN ani zbliżeniowego, opłaty za przetwarzanie płatności są wyższe niż w przypadku usług, które używają czytnika kart do akceptowania wprowadzania kodu PIN. Dokładnie to, jakie opłaty SmartTrade pobiera, zależy od poziomu, na który się rejestrujesz. Plan Sole Trader kosztuje 9,99 GBP miesięcznie i pobiera 2,15% + 20 pensów od każdej transakcji. Plan biznesowy kosztuje 1,85% + 20 pensów od każdej transakcji. I Przedsiębiorstwo koszty Rzut 89.99 zł miesięcznie i opłaty 1,75% + 20p na każdej transakcji.

        Jaki jest najlepszy ogólnie czytnik kart?

        Niestety, nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: „Jaki jest ogólnie najlepszy czytnik kart? To, co idealne dla jednego kupca, będzie katastrofą dla innego. Wiem jednak, że to nie jest świetna odpowiedź, dlatego poniżej dodałem krótkie podsumowanie każdej opcji z sugestią, jaki rodzaj firmy wyciągnie z niej najlepiej.

        • iZettle: najbardziej znana marka w niszy czytników kart. Jego czytnik drugiej generacji jest trochę drogi, ale zwykle można go znaleźć w dobrej cenie. Jeśli szukasz doskonałej usługi, na której możesz polegać, iZettle to dobry wybór.
        • SumUp: Najtańszy czytnik kart do kupienia z najniższymi opłatami za przetwarzanie płatności dla większości mikroprzedsiębiorstw i małych firm, z którymi rozmawiam. SumUp jest świetnym rozwiązaniem dla osób eksperymentujących z czytnikami kart mobilnych lub dla osób, które chcą, aby koszty obsługi kart debetowych i kredytowych były jak najniższe. PayPal tutaj: PayPal ma najniższe stawki na rynku, ale jest mało prawdopodobne, że zapłacisz wystarczająco dużo płatności kartą, aby je odblokować. Jeśli korzystasz już z PayPal do płatności online i chcesz połączyć swoje dane, opcja PayPal Here może być dobrą opcją. Square: Moim zdaniem Square ma najlepszą aplikację POS na rynku. Technologia PIN on Glass nie każdemu przypadnie do gustu, ale myślę, że nadrabia to większą funkcjonalnością. Shopify: Jeśli już używasz Shopify do prowadzenia witryny eCommerce, warto skorzystać z POS Shopify i czytnika kart w sklepie. Jeśli jednak nie jesteś jeszcze w ekosystemie Shopify, dostępne są znacznie tańsze opcje. Podsumować
         Plac
         PayPal tutaj
         iZettle
         Shopify
         Koszt urządzenia 29 £ + VAT (19 £ + VAT przez Cardswitcher) 39 £ + VAT 39 £ + VAT 59 £ + VAT (29 £ + VAT przez Cardswitcher) (£ 79) Opłata za transakcję kartą debetową / kredytową 1,69% 1,75% 1,75% 1,75% 1,5 do 1,7% (plus opłaty abonamentowe) Osada 1 do 3 dni roboczych 1 do 2 dni roboczych 1 do 2 dni roboczych 1 do 2 dni roboczych 1 do 2 dni Schematy kartowe Visa, MasterCard, American Express Visa, MasterCard, American Express Visa, MasterCard, American Express Visa, Mastercard, UnionPay, American Express, JCB, Discover / Diner’s Club EMV (Europay, Visa, MasterCard), American Express, Discover Płatności NFC Apple Pay, Google Pay Apple Pay, Google Pay Apple Pay, Google Pay Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay Apple Pay, Google Pay

         Podsumowując: jeśli jesteś małą firmą, która chce wypróbować mobilny czytnik kart, sprawdź SumUp. Najlepsze punkty sprzedaży znajdziesz w Square. Jeśli szukasz niezawodności, wypróbuj iZettle. Lub, jeśli chcesz zintegrować swoją witrynę eCommerce ze sprzedażą fizyczną, sprawdź Shopify.