Jaki plan spłaty kredytu studenckiego wybrać

Jaki plan spłaty kredytu studenckiego wybrać
16 października 2020

Jeśli ukończyłeś college w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, prawdopodobnie skontaktował się z Tobą jeden z pracowników obsługi pożyczek Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, przypominając, że już prawie czas zacząć spłacać pożyczki studenckie.

Twoja firma obsługująca pożyczki automatycznie zarejestruje Cię w naszym Standardowym planie spłaty, chyba że powiesz mu inaczej. W ramach planu standardowego Twoje płatności zostaną ustalone na 10 lat.

Ale to nie jedyna opcja. Czy wiesz, że Departament oferuje kilka różnych planów spłaty? Więcej na ten temat możesz przeczytać poniżej lub wypróbować nasz kalkulator spłaty, aby dowiedzieć się, który plan spłaty jest dla Ciebie najlepszy. Po prostu zaloguj się, a narzędzie pobierze informacje o federalnej pożyczce studenckiej i umożliwi porównanie naszych różnych planów spłaty obok siebie:

Oto szczegóły dotyczące każdego oferowanego przez nas planu spłaty:

Standardowy plan spłaty

Najbardziej podstawowym rodzajem planu spłaty jest Standardowy plan spłaty. Jest to plan domyślny dla większości rodzajów pożyczek studenckich. Dzieli saldo pożyczki na miesięczne raty w wysokości co najmniej 50 USD przez okres do dziesięciu lat. Ogólnie rzecz biorąc, jest to plan, który będzie Cię kosztował najmniejszą kwotę płatności odsetek.

Stopniowy plan spłaty

W ramach Planu Stopniowej Spłaty miesięczne płatności zaczynają się od niskich i wzrastają co dwa lata w 10-letnim okresie spłaty. Ten plan jest najlepszy dla kredytobiorców, których dochody mogą na początku być niskie, ale oczekuje się ich wzrostu. Jedynym minusem jest to, że zapłacisz więcej odsetek niż w ramach standardowego planu spłaty.

Rozszerzony plan spłaty

Rozszerzony plan spłaty pozwala pożyczkobiorcom z długiem przekraczającym 30 000 USD na wydłużenie okresu spłaty z dziesięciu do dwudziestu pięciu lat. Płatności w ramach rozszerzonego planu spłaty mogą być standardowe lub stopniowane. Ten plan jest najlepszy dla pożyczkobiorców, których obciążenie pożyczką jest zbyt duże, aby udźwignąć standardowe miesięczne spłaty w ciągu zaledwie dziesięciu lat.

Plan spłaty w oparciu o dochody

Plan spłaty w oparciu o dochód (IBR) pozwala pożyczkobiorcom z wykazanymi trudnościami finansowymi ograniczyć miesięczne spłaty pożyczki do 15 procent ich dochodu uznaniowego (to znaczy różnicy między ich skorygowanym dochodem brutto a 150 procentami wytycznych dotyczących ubóstwa dla ich osób fizycznych). sytuacja). Zgodnie z tym planem, jeśli saldo pożyczki nie zostało jeszcze spłacone po 25 latach spłaty, można je umorzyć. W ramach IBR pożyczkobiorcy będą płacić wyższe odsetki przez cały okres trwania pożyczki. Ten plan jest najlepszy dla pożyczkobiorców, którzy mają trudności z opłaceniem miesięcznych płatności w ramach innych planów spłaty.

Płać, jak zarabiasz

Plan spłaty spłaty w momencie zarabiania umożliwia nowym pożyczkobiorcom z wykazanymi trudnościami finansowymi ograniczenie miesięcznych spłat pożyczki do 10 procent dochodu uznaniowego. Zgodnie z tym planem, jeśli saldo pożyczki nie zostało jeszcze spłacone po 20 latach spłaty, można je umorzyć. Jednak pożyczkobiorcy będą płacić więcej odsetek przez cały okres trwania pożyczki niż w ramach Standardowego Planu Spłaty.

Plan spłaty warunkowej dochodów

Zgodnie z planem spłaty zależnej od dochodów miesięczna kwota spłaty pożyczkobiorcy jest obliczana na podstawie rocznego dochodu i wielkości rodziny, a także całkowitej kwoty pożyczki. Jeśli saldo pożyczki pozostanie po 25 latach spłaty, można ją umorzyć. W przeciwieństwie do IBR i planów spłaty płać w miarę zarabiania, pożyczkobiorcy nie muszą borykać się z trudnościami finansowymi, aby kwalifikować się do tego planu. Jednak pożyczkobiorca prawdopodobnie zapłaci więcej odsetek niż w przypadku innych planów spłaty. Ten plan jest najlepszy dla pożyczkobiorców, którzy nie mają widocznych trudności finansowych, ale których sytuacja finansowa jest niewystarczająca, aby udźwignąć miesięczne spłaty w ramach innych planów spłaty.

Pamiętaj, że są to tylko pożyczki federalne. Jeśli w jakimkolwiek momencie potrzebujesz porady lub masz pytania dotyczące federalnych pożyczek studenckich, nie wahaj się skontaktować z firmą obsługującą pożyczki. Jeśli masz również pożyczki prywatne, koniecznie skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby dowiedzieć się, jakie opcje spłaty są dostępne.

Więcej informacji na temat pożyczek studenckich i federalnej pomocy finansowej można znaleźć na stronie StudentAid.gov.

Posty, które mogą Ci się spodobać

  • Jak odliczyć odsetki od pożyczki studenckiej od podatków (1098-E)
  • 5 sposobów na szybszą spłatę kredytów studenckich
  • 5 rzeczy do zrobienia przed dokonaniem pierwszej spłaty kredytu studenckiego

18 komentarzy

Moje pożyczki są niespłacone, a podatki wstrzymane. Chciałbym ustawić miesięczną płatność. Nie zarabiam dużo pieniędzy i mam dzieci na utrzymaniu, ale chciałbym nawet zacząć zarabiać małe kwoty, aby przestały brać moje podatki. Pieniądze, które otrzymam, przeznaczam na pomoc w zaspokajaniu potrzeb moich dzieci przez cały rok. Czy ktoś może wysłać mi e-maila i pomóc mi w tym? Pracuję w godzinach, w których mogę zadzwonić, aw mojej pracy nie mam możliwości dzwonienia w trakcie pracy. Dziękuję Ci.

Kredyt studencki jest bardzo korzystny dla rodziny z klasy średniej, gdy ich syn lub córka kwalifikują się do podjęcia nauki za granicą lub jakiegokolwiek wyższego wykształcenia. W takich przypadkach prawie ludzie mają problem ze spłatą pożyczki, czasami studenci mają dobrą okazję, więc spłacają pożyczkę tak szybko, jak szybko, a osoby, które nie są w stanie spłacić pożyczki, znajdują sposoby, jak spłacić pożyczkę i tutaj ten post jest bardzo pomocne dla studentów, którzy mają problemy ze spłatą kredytu.

Jeśli masz bezpośrednie lub gwarantowane federalne pożyczki konsolidacyjne, Twój standardowy plan spłaty będzie wynosił 10, 12, 15, 20, 25 lub 30 lat, w oparciu o kwotę skonsolidowanego długu. Jednak nadal możesz przejść na IBR, Stopniową spłatę lub jeden z innych planów spłaty. Możesz także przejść na 10-letnią spłatę standardową, jeśli nie przeszkadzają Ci większe miesięczne płatności.

Pożyczkobiorcy Stafford lub PLUS, którzy chcą uzyskać dostęp do standardowych lub stopniowanych planów spłat na 12, 15, 20 lub 30 lat, musieliby najpierw przeprowadzić konsolidację pożyczki bezpośredniej.

Czy są jakieś sankcje dla szkół z wysokim odsetkiem uczniów objętych planem dochodowym? Czy te pożyczki są uważane za „spłacane”?

Sankcje nakładane są tylko w przypadku niespłacenia pożyczki przez studentów. Wskaźnik zaległości w szkołach nie może przekraczać 30%

Czy Departament Edukacji ma znaczenie? Nie odpowiadasz na żadne pytanie. Amerykanie są oszukiwani, a Departament Edukacji nie pomaga. Osoby, które nie chodzą do szkoły, są w lepszej sytuacji, ale jesteśmy proszeni o powrót do szkoły w celu przekwalifikowania.

Co robisz, Departament Edukacji?

Czy mogę poprosić o pożyczkę z Kanady lub Meksyku.

Sallie Mae zaprzecza swojej wekslu i konsolidacji pożyczki, którą wydali w przeszłości. Odmówili opublikowania nazwisk swoich agentów windykacyjnych. Mamy około sześciu z nich dzwoniących, w tym fundusze amerykańskie.

Ludzie są oszukiwani.

Nie ma gdzie się schować!

Skontaktował się ze mną National Recoveries, Inc. w celu odebrania mojej pożyczki (w zwłoce).

Czy są one zgodne z prawem? Gdzie mogę się dowiedzieć, czy naprawdę są upoważnieni do zawarcia umowy, którą proponują?

czy twoja pożyczka jest niespłacona, jeśli tak … powiedziałbym, że jest legalna.

Skontaktuj się z oryginalnym serwisem. Wejdź na http://www.nslds.ed.gov i zaloguj się za pomocą numeru PIN FAFSA, aby zobaczyć, kto jest Twoim serwisantem i skontaktować się z nim bezpośrednio.

Krajowe windykacje znajdują się na liście agencji windykacyjnych używanych przez Departament: http://studentaid.ed.gov/repay-loans/default/collections

W zeszłym tygodniu otrzymałem kilka listów od Aspire Resources INC. Żądają, abym przestał wystawiać czeki na rzecz Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych. Zamiast tego wystawiam czek na Aspire Resources INC. Jestem naprawdę zagubiony. Daj mi znać, jeśli ktoś o tym wie.

Dzięki.

Aspire Resources Inc. jest jedną z firm obsługujących pożyczki Departamentu Edukacji: http://studentaid.ed.gov/repay-loans/understand/servicers. Pobierają płatności w imieniu pożyczkodawcy, którym w tym przypadku jest Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych. Aby wyświetlić informacje o federalnych pożyczkach studenckich, w tym o tym, kto jest osobą obsługującą pożyczki, odwiedź witrynę http://www.nslds.ed.gov.

Właśnie dzwoniłem w sprawie prowizji z tytułu płać za wynagrodzenie, ale powiedziano mi, że Departament Edukacji nie wprowadza go w życie. Nie wiem, jak coś istnieje jako prawodawstwo, ale nie jest wdrażane.

Dziękuję za Twój czas.

Plan spłaty „płać, kiedy zarabiasz” jest dostępny, jednak istnieją bardziej rygorystyczne wymagania, aby się zakwalifikować, niż niektóre inne plany spłaty. Na przykład jednym z warunków kwalifikujących jest posiadanie NOWYCH pożyczkobiorców w dniu 1 października 2007 r. Lub później, wypłatę Pożyczki Bezpośredniej w dniu 1 października 2011 r. Lub później oraz posiadanie częściowej trudnosci finansowe. Istnieją również inne wymagania: http://studentaid.ed.gov/repay-loans/understand/plans/pay-as-you-earn. IBR ma również wymóg częściowych trudności finansowych, ale zasady dotyczące terminu otrzymania pożyczki są mniej surowe: http://studentaid.ed.gov/repay-loans/understand/plans/income-based.

Zastanawiałem się, gdzie mógłbym porozmawiać z kimś z Biura Federalnej Pomocy Studenckiej ED w mojej okolicy (Buffalo, NY) lub otrzymać numer telefonu, który pozwoliłby mi porozmawiać z Biurem Federalnej Pomocy Studenckiej ED.

Możesz zadzwonić do Federalnego Centrum Informacji o Pomocy Studenckiej pod numerem 1-800-4-FED-AID. Więcej informacji: http://studentaid.ed.gov/contact

Cameron Brenchley

Office of Communications and Outreach

Moje pożyczki są zaległe z usługą American Student Assistance (CTI). Moje zarobki są przyozdabiane. Chciałem dokonać dobrowolnych płatności, aby skonfigurować plan płatności, ale proszą o zaliczkę, aby rozpocząć konfigurację. Nie stać mnie na zaliczkę, jeśli moje zarobki są zajęte. Czy jest sposób, aby zmienić firmę, która posiada mój kredyt? Naprawdę chcę dokonywać dobrowolnych wpłat.

Piszę do Ciebie z American Student Assistance. Dziękujemy za przesłanie pytania. Przykro mi, że do tej pory sprawy nie zostały wyjaśnione. Pożyczki studenckie są zdecydowanie zagmatwane! Brawa dla Ciebie za chęć dokonywania płatności! To najlepsza opcja na kredyt studencki. Kiedy ktoś nie spłaca kredytu studenckiego, pytamy, czy chce spłacić kredyt w całości, czy wpłacić zaliczkę na poczet kredytu, ale nie jest to wymagane. Jeśli obecnie masz zajęte zarobki, zapytaj o utworzenie dobrowolnego planu płatności.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń do nas pod numer 1-800-999-9080 ex 5016 i odwiedź naszą witrynę internetową, aby uzyskać więcej informacji na temat default pod adresem http://www.asa.org/in-default/default.aspx Jesteśmy tutaj aby pomóc.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Aktualizacje e-mailem

Aby zapisać się na biuletyny, kliknij przycisk poniżej, a następnie wybierz biuletyny.