Jakie dokumenty należy zachować po spłacie kredytu hipotecznego?

Category: Spłaty Kredytu
17 lutego 2021

Co to jest satysfakcja z kredytu hipotecznego?

Gdy właściciel domu spłaci swój kredyt hipoteczny, istnieją pewne dokumenty, które należy odłożyć na przechowanie. Jednocześnie przechowywanie każdej papierkowej roboty, która przekracza próg domu, może skutkować dużym bałaganem. Wiedza o tym, które dokumenty należy przechowywać i jak długo, może pomóc zmniejszyć liczbę dokumentów, jednocześnie chroniąc prawa właściciela domu bez hipoteki.

Typowe dokumenty hipoteczne

Kredyty hipoteczne w USA generują kilka różnych dokumentów dla posiadacza kredytu hipotecznego. Dwie główne dokumenty związane z tradycyjnym kredytem hipotecznym to akt zaufania i weksel własny. Dokumenty te są również składane w lokalnym urzędzie miejskim lub powiatowym. Po całkowitym spłaceniu kredytu hipotecznego właściciel domu powinien zwrócić się do firmy hipotecznej o zwolnienie zarówno aktu zaufania, jak i weksla. Właściciel domu powinien upewnić się, że ziemia zostanie zwolniona z aktu zaufania. Zadzwoń do sekretariatu, aby dowiedzieć się, jakie dokumenty należy złożyć, na przykład zaświadczenie o spełnieniu wymagań, które wskazuje, że grunt jest bezpośrednio własnością.

Dokumenty do zachowania i dlaczego

Chociaż zniszczenie dokumentów po spłaceniu pożyczki może być kuszące, właściciele domów powinni zachować zarówno akt powierniczy, jak i weksel własny do czasu zwolnienia zastawu na ziemi. Właściciel domu powinien również zachować przesłaną przez bank notę ​​satysfakcji, w której stwierdza się, że pożyczka została w całości spłacona. Właściciel domu, który skontaktuje się z lokalnym urzędem powiatowym i odkryje, że grunt nie został wydany, może być zmuszony do złożenia dodatkowych dokumentów i dostarczenia kopii aktu i notatki. Jeśli dokumenty nie zostaną prawidłowo złożone, właściciele domów mogą również napotkać problem, gdy nadejdzie czas na sprzedaż i nie będą w stanie udowodnić, że tytuł jest wolny i jasny.

Wyrzucone dokumenty i rozwiązania

W sytuacjach, gdy dokumenty zostały wyrzucone lub zagubione, odnalezienie niezbędnych dokumentów może zająć dużo czasu. Jeśli dokumenty zostały złożone w biurze rejestratora krajowego, właściciel domu może otrzymać kopie. Jeśli jednak nie został złożony, właściciel domu musi wyśledzić oryginalny akt zaufania i weksel. Ponieważ kredyty hipoteczne są często sprzedawane od pożyczkodawcy do pożyczkodawcy, wyśledzenie oryginalnej dokumentacji może być procesem długotrwałym. Niektóre banki są również bardziej zorganizowane niż inne, jeśli chodzi o przechowywanie starych dokumentów.

Przechowywanie dokumentów hipotecznych

W broszurze „Prowadzenie dokumentacji rodzinnej / gospodarstwa domowego rząd Stanów Zjednoczonych zaleca umieszczenie ważnych dokumentów w skrytce depozytowej. Dokumenty będą znajdować się w ognioodpornym, odpornym na kradzież pudełku wewnątrz skarbca. Gdy właściciel upewni się, że zastaw na nieruchomości został zwolniony w biurze lokalnego rejestratora, może ulec pokusie wyrzucenia dokumentów, ale najlepiej jest je zatrzymać do czasu sprzedaży domu, na wypadek gdyby pojawiły się jakieś snafus lub problemy z dokumentacją.

Więcej artykułów

Jakie dokumenty należy poświadczyć notarialnie przy ubieganiu się o pożyczkę? →

Jaka jest różnica między umową gwarancyjną a umową powiernika? →

Co to jest zwolnienie kredytu hipotecznego? →

  • Kredyt hipoteczny na nieruchomości: ABC spłaty kredytu hipotecznego
  • Najlepsza gotówka: co musisz zrobić po spłaceniu kredytu hipotecznegoUSA.gov: Publications: Keeping Family / Household RecordsThe Washington Post: Dokumenty podatkowe i hipoteczne warto przechowywać na zawszeBankrate.com: Jak długo przechowywać dokumentację finansowąLori Soard jest autorką od 1995 roku, zajmując się różnymi tematami dla lokalnych gazet i magazynów, takich jak „Woman’s World. Przez pięć lat pracowała jako redaktor strony w dużym internetowym portalu informacyjnym. Soard jest także autorem kilku opublikowanych książek, zarówno beletrystycznych, jak i literackich.