Jakie są opcje w finansach?

Category: Swoje Konto
17 lutego 2021

Jakie są opcje w finansach?

Opcje to kontrakty finansowe, które dają kupującemu prawo, ale nie obowiązek – tak jak w przypadku kontraktów futures lub akcji, do kupna lub sprzedaży aktywa w określonym dniu po określonej cenie zwanej ceną wykonania, która jest z góry określona na ten dzień. kiedy opcja jest kupowana lub sprzedawana.

Popularność Opcji wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat.

Zgodzisz się z tym stwierdzeniem po przeczytaniu statystyk dostarczonych przez Options Industry Council.

 • Rok 1973: Wolumen oferowanych opcji = 1 milion
 • Rok 2015: wolumen transakcji opcyjnych = 5 miliardów To ogromny skok. Czy ktoś jest zainteresowany opcjami handlowymi? To świetna droga do dywersyfikacji Twojego portfolio.

  Jednak pierwszym krokiem powinno być zrozumienie, jakie są opcje w finansach? Dlatego w tym artykule skupimy się na nakrętkach i śrubach Opcji.

  Jakie są opcje w finansach? – Infografiki Czas czytania: 90 sekund

  Czym są opcje w księdze finansowej a analogiaPostaramy się rozbić „Co to są opcje w finansach na dwa sposoby: 1) Co mówią książki! 2) Jak lubię je dekodować!

  # 1 Co książki mówią o opcjach w finansach!
 • Opcje to rodzaj finansowych instrumentów pochodnych. Stanowią umowę sprzedawaną przez jedną stronę drugiej stronie.
 • Kontrakty opcji oferują kupującemu prawo, ale nie obowiązek, kupna lub sprzedaży papieru wartościowego lub innych aktywów finansowych.Obejmuje cenę uzgodnioną w określonym przedziale czasu lub w określonym dniu.Mówiąc prościej, kupujący może wykonać umowę tylko wtedy, gdy uważa, że ​​odniesie korzyści.Jeśli uważa, że ​​poniesie stratę na transakcji, może po prostu zrezygnować z umowy, nie wykonując jej.To wyjaśnia termin „ Prawo, ale nie obowiązek. Z drugiej strony Sprzedawca opcji ma obowiązek przeprowadzić transakcję, jeżeli posiadacz opcji zdecyduje się ją wykonać.# 2 Jak lubię dekodować Jakie są opcje w finansach?Zrozumienie, czym są opcje w finansach, może na początku onieśmielać. Nawet ja miałem ciężki czas, kiedy zacząłem pierwszy. Ale nie martw się. Możesz znaleźć ideę leżącą u podstaw opcji w wielu prostych rzeczach. Omówmy jedną analogię do tego samego.

  Analogia organizatorów przyjęć:
 • Załóżmy na przykład, że odkrywasz 25 organizatorów przyjęć dla swoich rodziców
 • Niestety, nie masz całej zaliczki na opłacenie ich przez następne dwa miesiące.Rozmawiasz z nimi i negocjujesz warunki. Umowa jest rozliczana na podstawie wpłacenia początkowej kwoty 500 USD za rezerwację, a pozostałej kwoty 3000 USD później.Rozważ teraz dwa scenariusze:

  Scenariusz 1: mieć prawo!
 • Później dowiesz się, że organizatorzy imprez zorganizowali urodziny celebrytów i podnieśli teraz ich ceny do 5000 $.
 • W takim przypadku nadal płacisz im wcześniej obiecaną kwotę 3000 $, ponieważ masz do tego prawo . Scenariusz 2: bez zobowiązań!
 • Dowiesz się, że Planiści Partii są słabi w planowaniu i organizowaniu ustnie.
 • W takim przypadku nie musisz iść z nimi do przodu, ponieważ nie masz takiego obowiązku .Ale tracisz wcześniej zapłaconą kwotę 500 USD. Nie przeszkadza ci to samo, co możesz uratować grupę swoich rodziców.Jest to podobne do działania opcji. Masz prawo, ale nie masz obowiązku ich wykonywania. Odkryjmy teraz kilka ważnych terminów i koncepcji handlu opcjami.

  Strony Umowy OpcjiUmowa opcji składa się z następujących dwóch stron:

 • Posiadacz: Kupujący Kontrakt
 • Pisarz: Sprzedawca kontraktuGdy posiadacz umowy opcyjnej decyduje się na zainicjowanie transakcji, mówi się, że wykonuje opcję.

  Jeżeli posiadacz nie zainicjuje umowy ani nie wykona umowy, umowa ostatecznie wygasa.

  Aktywa bazowe w opcjachBędąc formą instrumentu pochodnego, Opcje czerpią swoją wartość z aktywów bazowych. Więc jakie są te aktywa bazowe?

  • Dyby
  • WięzyIndeksyZagraniczne walutySurowceOpcje koszyka (zbiór różnych zasobów)Opcje kupna i sprzedażyKluczem do zrozumienia, jakie opcje są dostępne w finansach, jest wiedza, czym są połączenia i stawki.

   • Opcja call daje posiadaczowi prawo, ale nie obowiązek do kupna instrumentu bazowego po określonej cenie i określonym terminie.
   • Opcja sprzedaży daje posiadaczowi prawo do sprzedaży instrumentu bazowego po określonej cenie i z góry określonym terminie.Jakie są typy opcjiTutaj zrozumiemy, co jest w opcjach pieniężnych i poza opcjami pieniężnymi. Powyższy obrazek pomoże ci zapamiętać, jakie są typy opcji.

    1. W opcji Money Call: Opcja kupna jest w pieniądzu, gdy aktualna cena rynkowa jest wyższa od ceny wykonania.

     1. Opcja call out of the Money: Opcja kupna jest poza pieniądzem, gdy aktualna cena rynkowa jest poniżej ceny wykonania.

      1. W opcji sprzedaży pieniędzy: Opcja sprzedaży znajduje się w pieniądzu, gdy aktualna cena rynkowa jest wyższa niż cena wykonania.

       1. W opcji Money Call: Opcja sprzedaży nie jest uwzględniana w pieniądzu, gdy aktualna cena rynkowa jest poniżej ceny wykonania.

        Co to są kontrakty na opcje? Nr 1 Wielkość kontraktu
       2. Wielkość kontraktu oznacza kwotę lub liczbę aktywów bazowych objętych kontraktem opcyjnym.
       3. Powiedzmy, że podstawowym aktywem są akcje / udziały, a jeden kontrakt obejmuje 100 udziałów.Zatem gdy posiadacz wykonuje jedną umowę opcyjną, właściciela zmienia 100 udziałów. Cena wykonania nr 2
       4. Cena wykonania to z góry określona cena kupna lub sprzedaży instrumentu bazowego w przypadku wykonania opcji.
       5. W przypadku opcji kupna cena wykonania to cena, po której można kupić papier wartościowy.W przypadku opcji sprzedaży cena wykonania to cena, po której można sprzedać papier wartościowy. Jaka jest więc relacja między ceną wykonania a ceną rynkową papieru wartościowego?

        Odpowiedź brzmi: zysk.

        W przypadku wykonania opcji różnica między bieżącą ceną rynkową a ceną wykonania jest kwotą osiągniętego zysku.

        # 3 Premium
       6. Aby nabyć opcję, musisz zapłacić określoną cenę.
       7. Cena ta, zwana również ceną opcji, nazywana jest premią.Poniższy obrazek przedstawia przykład kwoty premii Opcji należnej od opcji kupna z ceną wykonania 7800.Te dane dotyczące kwoty premii są zbierane z nse.com. Możesz jednak również użyć NYSE, LSE itp.Po przejściu na stronę internetową nse wybierz instrumenty pochodne na akcje i umieść CNX Nifty w opcji wyszukiwania.Wybierz typ instrumentu, symbol, datę wygaśnięcia, typ opcji i cenę wykonania.Po wybraniu wszystkiego, kliknięcie przycisku „Pobierz dane spowoduje wyświetlenie kwoty Premium.

        Opcje Premium składa się z dwóch głównych elementów:

        Wartość wewnętrzna:Nie zrażaj się terminem „wartość wewnętrzna; łatwo to zrozumieć.

        Wartość wewnętrzna to różnica między ceną bazową a ceną wykonania.

        Przedstawmy to za pomocą wzoru, aby lepiej to zrozumieć.

        Wartość wewnętrzna: opcja kupna W przypadku opcji połączeń w następujący sposób obliczysz wartość wewnętrzną:

        Wartość wewnętrzna = aktualna cena akcji – cena wykonania

        Wartość wewnętrzna: opcja sprzedaży W przypadku opcji sprzedaży w następujący sposób obliczysz wartość wewnętrzną:

        Wartość wewnętrzna = cena wykonania – aktualna cena akcji

        Wartość czasu Zrozummy teraz, jaka jest wartość czasu.

        • Załóżmy, że kupujesz opcję z ceną wykonania 100 USD. Ale niestety jego cena spada do 90 dolarów.
        • W tym przypadku nie skorzystasz ze swojej opcji, ponieważ poniesiesz stratę.Ale za 1 lub 2 miesiące oczekuje się, że ceny wzrosną do 105 USD. Tak więc w tym przypadku osiągniesz zysk w wysokości 10 USD, jeśli będziesz go trzymać przez kolejny miesiąc.W tym celu być może będziesz musiał zapłacić dodatkowe 5 USD, aby utrzymać umowę. Te dodatkowe 5 $ to twoja wartość czasu.Krótko mówiąc:

         Wartość czasu to kwota, którą jesteś gotów zapłacić z nadzieją, że rynek może się zmienić na Twoją korzyść.

         Opcja Premium Formula:Zrozum teraz tę formułę dla opcji premium:

         Premia = wartość wewnętrzna + wartość czasu

         Tak więc w naszym przypadku premia opcji sprowadza się do:

         Premia = 10 USD + 5 USD = 15 USD

         Czynniki wpływające na Option Premium Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na premię za opcje. Niektórzy z nich są:

         • Cena może wzrosnąć lub spaść. Zmiany ceny prowadzą do wzrostu lub obniżenia składki.
         • Cena wykonania odgrywa główną rolę w określaniu wewnętrznej wartości opcji. Im więcej opcji jest w pieniądzu, tym bardziej wzrasta premia. Podobnie maleje, gdy opcja wychodzi z pieniędzy. Zmienność jest miarą ryzyka lub zmienności ceny. Stąd można powiedzieć, że im wyższa zmienność, tym większe spodziewane wahania ceny i odwrotnie.Dlaczego warto handlować opcjami?Mając wybór, większość z nas zdecyduje się na kupno akcji niż zakupu opcji. Wybór handlu jest uważany za nieco bardziej skomplikowany, ale może przynieść korzyści, których nie mogą dać akcje.

          Możesz dowiedzieć się więcej o strategiach handlu opcjami tutaj.

          Oto kilka powodów, dla których Opcje są korzystne:

          Przewaga kosztowaAby to zrozumieć, weźmy przykład kupowania akcji i kupowania opcji kupna na tej samej akcji. Będziesz mógł zobaczyć, jak zmieniają się wygenerowane zwroty.

          Przyjęliśmy przykłady dwóch różnych inwestorów, jednego inwestującego w akcje, a drugiego w opcje. To są proste przykłady, aby zrozumieć różnicę w zwrotach. Rzeczywisty handel może również obejmować dodatkowe obliczenia.

          Zwroty po wyjęciu z pudełkaZ powyższego przykładu zrozumieliśmy ogromną różnicę w procentach zwrotu. Kupno Akcji dało nam całkowity zwrot w wysokości 10%, podczas gdy przy zakupie Opcji zwrot sięgnął 60%.

          Zyski lewarowaneOpcje pozwalają wpłacić mniej pieniędzy i uzyskać dodatkowy zysk.

          Kroki dotyczące handlu opcjamiTeraz, gdy już wiesz, jakie opcje w finansach są dostępne, przyjrzyjmy się handlowi opcjami.

          Istnieją trzy główne etapy handlu opcjami.

          • Przygotowanie
          • Pierwsze krokiZaawansowany skok Krok 1: Przygotowanie Począwszy od pierwszego kroku, wykonasz wszystkie wymagane przygotowania w następujący sposób:

           Otwórz swoje konto maklerskie: Aby móc dokonywać transakcji handlowych, potrzebujesz konta maklerskiego. Otwórz to samo i upewnij się, że przeprowadziłeś wstępne badania, aby znaleźć najlepsze konto dla siebie.

           Zatwierdź siebie: Uzyskaj zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd zgodnie z przedstawionymi przez nią wymogami dotyczącymi handlu opcjami.

           Naucz się żargonu: Zapoznaj się ze wszystkimi terminologiami związanymi z handlem opcjami. Pomoże ci to w łatwym zrozumieniu procesu.

           Zrozum wykresy i wzorce: Gdy zaczniesz handlować, na pewno będziesz zwracać dużą uwagę na ruchy cen. Aby wiedzieć, jak to działa, konieczne jest zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu analizy technicznej.

           Krok 2: Pierwsze kroki Zachowaj spokój i najpierw handluj papierami Aby uderzać żelazko, gdy jest gorące, musisz znać temperaturę, w jakiej robi się gorące. Podobnie w przypadku opcji handlowych, najpierw zapoznaj się z jego niuansami. Zacznij od handlu papierami, dowiedz się, jakie są Twoje zwroty, a następnie przejdź dalej.

           Trzymaj się limitu zamówień Zlecenia z limitem określają maksymalny i minimalny limit, po jakim chcesz kupić lub sprzedać. Pomaga to również zmaksymalizować zwroty.

           Zrównoważony portfel jest kluczem do lepszych zwrotów. Jest to zgodne ze starym powiedzeniem: „Nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku. Podobnie, upewnij się, że żadna opcja nie jest opcją Call lub Put – zrównoważyć oba typy, aby zmaksymalizować zwroty.

           Krok 3: Zaawansowany skok Wypróbuj nietknięte Kiedy już będziesz pewny siebie i rozważasz dobre zwroty, przejdź do kilku zaawansowanych strategii. Przed wykonaniem tego kroku upewnij się, że dobrze znasz swoje statystyki.

           Wady handlu opcjami Inwestycje wrażliwe na czas Ponieważ umowa jest zawarta na krótki okres, możesz stracić całą swoją inwestycję, nawet przy prawidłowym przewidywaniu kierunku rynku.

           Wyższe prowizje Porównując prowizje za zwykłe akcje i opcje, zauważysz dużą różnicę. Tak, prowizje za opcje są wyższe.

           Złożoność operacji Opcje i strategie nie są łatwe. Dla początkujących inwestorów mogą się one skomplikować.

           Współczynnik upływu czasu Wiele opcji wygasa bezwartościowo. Znowu jest to efekt wrażliwości czasowej opcji.

           Uważaj na ryzyko związane z opcją!Teraz, gdy masz już podstawową wiedzę o tym, czym są opcje w finansach i handlu opcjami, przyjrzyjmy się ryzyku związanemu z opcjami. Pamiętaj, że ta sama moneta ma dwie strony. Tak jak istnieje wiele zalet handlu opcjami, wiąże się to również z różnymi ryzykami.

           Zmarnowane aktywa, jeśli nie zostaną wykonane! Opcje mają ograniczony okres ważności, ponieważ mają datę wygaśnięcia. Zatem jeśli nie zostaną wykonane, stanowią zmarnowany składnik aktywów.

           Dźwignia może przynieść odwrotny skutek Chociaż wymagany kapitał początkowy może być niski, ale nawet niewielkie ruchy na rynku mogą mieć duży wpływ na kontrakt opcyjny. Spójrz także na dźwignię finansową

           Straty mogą wzrosnąć w przypadku opcji „Pisarze. Okazuje się, że wystawcy opcji są narażeni na większe ryzyko niż posiadacze opcji. Otrzymują ograniczoną i stałą kwotę składki, ale strata może być nieograniczona.

           Opcje W grę wchodzi płynność Istnieją różne rodzaje opcji, które mogą powodować problem niskiej płynności dla każdego z nich. Może to spowodować problem z dokonywaniem wymaganych transakcji po odpowiednich cenach.

           Jakie są opcje w finansach – wiedz, czego chceszPowiedziałbym, że masz jasne wyobrażenie o tym, co chcesz osiągnąć, zanim faktycznie zaczniesz handlować opcjami. Możesz chcieć zarobić więcej dochodów lub zwiększyć wartość swojego portfela.

           Gdy już wiesz, jaki jest twój cel, możesz łatwo zawęzić odpowiednie strategie.

           Zacznij więc handlować opcjami od tych trzech słów:

           Ucz się, aplikuj, mistrzu.

           Inne artykuły, które mogą Ci się spodobaćTo jest przewodnik po opcjach w finansach. W tym miejscu omawiamy strony kontraktu opcyjnego, aktywa bazowe w opcjach, opcje kupna i sprzedaży, rodzaje opcji i kontrakty opcyjne. Tutaj również omawiamy, dlaczego handlować opcjami wraz z krokami dotyczącymi handlu opcjami. Więcej informacji na temat instrumentów pochodnych można znaleźć w poniższych artykułach