Kalkulator pożyczki studenckiej

Category: Ocena Kredytowa
17 lutego 2021

Dodaj szczegóły dotyczące istniejącej pożyczki studenckiej, aby obliczyć miesięczne płatności i amortyzację pożyczki studenckiej w czasie.

Kwota pożyczkiOprocentowanieTermin pożyczkiMiesięczna przedpłataMiesięczna płatność
Pożyczka
Nasz kalkulator pożyczki studenckiej pomoże Ci zrozumieć, jak będą wyglądać Twoje miesięczne spłaty pożyczki studenckiej i jak będą one amortyzować (spłacać) w czasie. Najpierw obliczamy miesięczną spłatę każdego kredytu indywidualnie, biorąc pod uwagę kwotę kredytu, oprocentowanie, okres kredytowania i przedpłatę. Następnie sumujemy miesięczną ratę dla każdej z pożyczek, aby określić, ile w sumie będziesz płacić w każdym miesiącu. Amortyzację pożyczek w czasie oblicza się, odejmując od sald pożyczek kwotę, którą co miesiąc płacisz na poczet kapitału. Główna część miesięcznych płatności spadnie do 0 USD na koniec każdego okresu pożyczki.

Więcej od SmartAsset
 • Oblicz swoje podatki dochodowe
 • Porównaj stawki pożyczek osobistychPorównaj stawki refinansowania kredytów studenckichPorównaj rachunki oszczędnościowe
 • O tej odpowiedzi
 • Dowiedz się więcej o pożyczkach studenckichInfografika:Uczelnie o najlepszej wartościWpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymać pomoc.

  Kalkulator pożyczki studenckiej

  College ma być fajny, prawda? Hollywood z pewnością tak uważa: w filmach takich jak Old School, Legally Blonde i Accepted to w połowie szalone imprezy, w połowie intelektualne i emocjonalne odkrycie. Ale to jest Hollywood – same szkoły malują inny, ale równie atrakcyjny obraz. Otwórz dowolną broszurę dotyczącą biura rekrutacyjnego, a zobaczysz studentów wylegujących się wesoło w trawiastych przestrzeniach kampusu; przyjaźni, przystępni profesorowie rozmawiający z małymi grupkami adorujących studentów; czyste, spokojne akademiki; i stale idealna pogoda.

  Chociaż oba te portrety zawierają trochę prawdy (są imprezy; czasami jest ładna pogoda), jest jeden aspekt studiów, który jest często pomijany lub przynajmniej odsuwany na margines: cena. Chociaż nie jest tajemnicą, że uzyskanie dyplomu wzrosło w ostatnich latach, liczby są zaskakujące. Według danych The College Board, koszt czesnego i opłat w publicznych czteroletnich instytucjach wzrósł o 17% tylko w ciągu ostatnich pięciu lat.

  Dla wielu studentów jedynym sposobem na przetrwanie tej fali jest zaciąganie coraz większej kwoty kredytów studenckich. Rezultatem był gwałtowny wzrost zadłużenia z tytułu kredytów studenckich w ciągu ostatniej dekady.

  To nie jest takie zabawne – ale nie zniechęcaj się. Jasne, niektórzy niedawni absolwenci mają do opowiedzenia straszne historie związane z pożyczkami studenckimi: wysokie zadłużenie, niskie perspektywy zatrudnienia i masa innych wydatków do uruchomienia; a inni po prostu przestali w ogóle zawracać sobie głowę spłatą kredytu (całkowita liczba osób, które nie spłacały kredytów studenckich, wzrosła ostatnio do ponad 7 milionów). Wielu absolwentów uważa jednak, że ich zadłużenie jest możliwe do opanowania, a na dłuższą metę – warte zachodu.

  Ważne jest, aby wiedzieć z wyprzedzeniem, w co się pakujesz. Spoglądając na kalkulator kredytu studenckiego, możesz porównać koszty pójścia do różnych szkół. Zmienne, takie jak stan cywilny, wiek i jak długo będziesz uczęszczać (prawdopodobnie cztery lata, jeśli rozpoczynasz naukę na pierwszym roku, dwa lata, jeśli przenosisz się jako junior itp.). Następnie, dzięki pewnym informacjom finansowym, takim jak kwota, którą Ty (lub Twoja rodzina) będziecie w stanie wnieść każdego roku oraz jakie stypendia lub prezenty już zapewniłeś, kalkulator spłaty kredytu studenckiego może powiedzieć, jaką kwotę długu możesz się spodziewać. i jakie będą Twoje koszty po ukończeniu studiów – zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i przez cały okres trwania kredytów. Oczywiście to, ile zapłacisz, będzie zależało również od tego, jakie pożyczki zdecydujesz się zaciągnąć.

  Tutaj do pomocy

  Rząd federalny ma wiele różnych programów pożyczek studenckich, opisanych poniżej, które oferują niskie stopy procentowe i inne przyjazne warunki dla studentów. Jeśli jesteś w stanie korzystać z któregokolwiek z tych programów, aby opłacić część czesnego w college’u, łatwiej będzie zarządzać długiem po ukończeniu studiów.

  Różne pożyczki dla różnych osób

  Zanim przejdziemy do różnych rodzajów dostępnych programów pożyczkowych, przypomnijmy sobie, jak dokładnie działają pożyczki studenckie. Jak każdy rodzaj pożyczki (pożyczka na samochód, karta kredytowa, hipoteka), pożyczki studenckie kosztują niewielką kwotę (opłata za udzielenie pożyczki), a następnie wymagają spłaty odsetek i kapitału. Kwota główna służy do spłaty pożyczonej kwoty, a odsetki stanowią uzgodniony procent kwoty, którą nadal jesteś winien. Zwykle, jeśli przegapisz płatności, odsetki, które musiałbyś zapłacić, są dodawane do całkowitego zadłużenia.

  W USA rząd federalny pomaga studentom opłacać studia, oferując szereg programów pożyczkowych na korzystniejszych warunkach niż większość opcji pożyczek prywatnych. Federalne pożyczki studenckie są wyjątkowe pod tym względem, że kiedy jesteś studentem, twoje płatności są odraczane – to znaczy odkładane na później. Niektóre rodzaje pożyczek federalnych są „dotowane i nie powodują naliczania odsetek w okresie odroczenia.

  Pożyczki Stafford

  Pożyczki Stafford są podstawową opcją pożyczki studenckiej rządu federalnego dla studentów. Oferują niską opłatę za udzielenie kredytu (ok. 1% pożyczki), najniższe możliwe oprocentowanie (4,29% w roku akademickim 2015-2016) iw przeciwieństwie do kredytów samochodowych czy innych form zadłużenia oprocentowanie nie zależy od ocena kredytowa lub dochód pożyczkobiorcy. Każdy student, który otrzyma pożyczkę Stafford, płaci taką samą stawkę.

  Istnieją dwa różne rodzaje pożyczek Stafford: dotowane i niesubsydiowane. Dotowane pożyczki Stafford są dostępne tylko dla studentów z potrzebami finansowymi. Dopóki jesteś w szkole i przez sześciomiesięczny „okres karencji po ukończeniu szkoły, nie musisz płacić odsetek od kredytów subwencjonowanych, ponieważ rząd federalny zajmuje się tym za Ciebie. Podsumowując, subsydiowane pożyczki Stafford są najlepszą dostępną ofertą pożyczek studenckich, ale kwalifikujący się studenci studiów licencjackich mogą wziąć łącznie tylko 23000 USD w postaci dotowanych pożyczek i nie więcej niż 3500 USD na pierwszym roku, 4500 USD na drugim roku i 5500 USD na roku młodszym i nie tylko.

  Dla studentów, którzy nie kwalifikują się do otrzymania dotowanych pożyczek, dostępne są niesubsydiowane pożyczki Stafford. Oferują one tak samo niskie oprocentowanie jak kredyty z dopłatami, ale bez płatności odsetek finansowanych przez rząd. Oznacza to, że odsetki gromadzą się, gdy jesteś w szkole, a następnie dodaje się kwotę, którą musisz spłacić (nazywaną również saldem głównym) po ukończeniu szkoły. Chociaż może się to wydawać niewielką różnicą, może to spowodować dodanie setek lub tysięcy dolarów długu ponad to, co pożyczyłeś. Dobry kalkulator spłaty kredytu studenckiego bierze pod uwagę różnicę między kredytami dotowanymi a niespłacanymi.

  Oprócz określonego pułapu 23 000 USD dla subsydiowanych pożyczek Stafford, istnieje limit łącznej sumy niesubsydiowanych i subwencjonowanych, które każdy student może wziąć. Studenci studiów licencjackich, którzy są uzależnieni od swoich rodziców w zakresie wsparcia finansowego, mogą zaciągnąć maksymalnie 31 000 USD w pożyczkach Stafford, a studenci, którzy są finansowo niezależni, mogą zaciągnąć do 57 000 USD w pożyczkach Stafford. Tak więc, w przypadku studenta, który przekroczył już maksymalną kwotę dotowanych pożyczek, może zaciągnąć dodatkowe 8000 do 34 500 USD w postaci niespłaconych pożyczek, w zależności od tego, czy jest na utrzymaniu, czy nie.

  Absolwenci i studenci zawodowi nie mogą już otrzymywać dotowanych pożyczek. Od 2012 roku kwalifikują się tylko do opcji niesubsydiowanych. Każdego roku mogą wypłacić 20 500 dolarów, łącznie 138 500 dolarów. Należy zauważyć, że ta suma obejmuje również pożyczki zaciągnięte na studia licencjackie.

  Pożyczki PLUS

  Dla studentów i studentów studiów magisterskich rząd federalny oferuje oddzielną opcję o nazwie PLUS Loans. W przypadku pożyczek PLUS nie ma limitu zadłużenia – można je wykorzystać do pokrycia pełnego kosztu uczestnictwa, pomniejszonego o jakąkolwiek inną otrzymaną pomoc finansową, jednak mają wyższą stopę procentową i opłatę początkową niż pożyczki Stafford (od 2015 r. Pożyczki PLUS to 6,84%, a opłata za udzielenie kredytu to około 4,3%). Wymagają również sprawdzenia zdolności kredytowej, więc uczniowie ze złymi wynikami mogą się nie kwalifikować. Pożyczki PLUS mogą być również wykorzystane przez rodziców studentów na studiach licencjackich na opłacenie edukacji syna lub córki.

  Pożyczki Perkins

  Pożyczki Perkins to kolejna forma niskooprocentowanej (5% w 2015 r.) Pożyczki federalnej, ale w przeciwieństwie do pożyczek Stafford i PLUS są one oferowane bezpośrednio za pośrednictwem uczelni lub uniwersytetu. Są dostępne tylko dla uczniów z potrzebami finansowymi i tylko w szkołach, które uczestniczą w programie – aby dowiedzieć się, czy to ty, sprawdź w biurze pomocy finansowej swojej szkoły.

  W szkołach, które uczestniczą w programie, kwalifikujący się studenci mogą pożyczyć do 5 500 USD rocznie i łącznie 27 500 USD w postaci pożyczek Perkins; a kwalifikujący się absolwenci mogą pożyczyć do 8 000 USD rocznie i łącznie do 60 000 USD. Należy jednak pamiętać, że fundusze na pożyczki Perkins są ograniczone, więc w praktyce te pułapy mogą być niższe w niektórych szkołach.

  Pożyczki prywatne

  Po wyczerpaniu wszystkich opcji pożyczek federalnych studenci mogą zwrócić się do prywatnych pożyczek o pozostałe fundusze. Pożyczki prywatne oferują na ogół znacznie mniej korzystne warunki niż pożyczki federalne i mogą być trudniejsze do uzyskania. Mogą mieć zmienne stopy procentowe, często wyższe niż 10%. Stopa procentowa i zdolność do otrzymywania prywatnych pożyczek studenckich mogą zależeć od Twojej historii kredytowej. Podczas gdy niektórzy zapewniają odroczenie płatności w czasie, gdy jesteś w szkole, wielu tego nie robi. Pożyczki prywatne nie mają sensu dla wszystkich, ale dla niektórych studentów mogą być pomocne w wypełnieniu luki między pożyczkami federalnymi a kosztami studiów.

  Ubieganie się o federalną pomoc finansową

  Proces uzyskania federalnej pomocy finansowej jest stosunkowo łatwy. Wypełniasz jeden formularz, bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA) i wysyłasz go do biura pomocy finansowej swojej szkoły. Potem robią resztę. FAFSA to jedyna brama do pożyczek Stafford, pożyczek Perkins i pożyczek PLUS. Wiele uczelni używa go również do określania, czy kwalifikujesz się do otrzymania stypendiów i innych opcji oferowanych przez stan lub szkołę, abyś mógł kwalifikować się do jeszcze większej pomocy finansowej.

  Naprawdę nie ma powodu, aby nie ukończyć FAFSA. Wielu uczniów uważa, że ​​nie kwalifikują się do pomocy finansowej, ponieważ ich rodzice zarabiają zbyt dużo pieniędzy, ale w rzeczywistości formuła określająca kwalifikowalność bierze pod uwagę wiele czynników oprócz dochodu. Z tego samego powodu stopnie i wiek nie są brane pod uwagę przy określaniu uprawnień do większości rodzajów federalnej pomocy finansowej, więc nie zostaniesz zdyskwalifikowany z powodu niskiego GPA.

  Jakim kosztem?

  Jeśli myślisz, że będziesz korzystać z jednego lub więcej z tych programów pożyczkowych na opłacenie studiów, dobrym pomysłem jest ustalenie z wyprzedzeniem, w przybliżeniu, jakie będą twoje płatności po ukończeniu studiów. Może tu pomóc kalkulator kredytu studenckiego. Wysokość miesięcznych płatności będzie się różnić w zależności od rodzaju pomocy finansowej, do której się kwalifikujesz i do jakiej szkoły chodzisz. Chociaż koszt nie powinien być głównym czynnikiem rozważanym przez każdego ucznia przy podejmowaniu decyzji, gdzie iść do szkoły, może to być jeden z kilku czynników, zwłaszcza jeśli będziesz musiał skorzystać z pożyczek studenckich, aby opłacić czesne. Nie chcesz przegapić doświadczenia w college’u, ponieważ martwisz się o dług. College ma być fajny, prawda?