Kiedy powinieneś refinansować kredyt samochodowy – 3 sytuacje, w których powinieneś refinansować

Category: Wyniki Kredytowe
17 lutego 2021

Jeśli sfinansowałeś swój samochód, prawdopodobnie możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, refinansując kredyt. W ten sposób możesz obniżyć oprocentowanie, miesięczną płatność lub jedno i drugie.

Ale nie każdy nadaje się do refinansowania kredytu samochodowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działa refinansowanie kredytu samochodowego i poznać trzy scenariusze, w których ma to największy sens.

Uzyskaj konkurencyjne oferty automatycznego refinansowania pożyczki w kilka minut

Porównaj stawki wielu sprawdzonych pożyczkodawców. Odkryj najniższą kwalifikującą się stawkę.

To szybkie, bezpłatne i nie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej

Co się dzieje, gdy refinansujesz kredyt samochodowy?

„Refinansowanie kredytu samochodowego działa podobnie jak refinansowanie kredytu hipotecznego – mówi Korey Adekoya, menedżer ds. Rozwoju biznesu w Shabana Motors.

„Zasadniczo zamieniasz obecny kredyt samochodowy na nowy z innymi warunkami. Zwykle będziesz też współpracować z nowym pożyczkodawcą . Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zastąpisz swój pierwotny kredyt samochodowy pożyczką od nowego pożyczkodawcy.

Jak wygląda refinansowanie samochodu?

Kiedy skontaktujesz się z pożyczkodawcą w celu refinansowania, zrobi on większość tych samych rzeczy, które zrobił pierwotny pożyczkodawca, gdy po raz pierwszy kupiłeś samochód. Sprawdzą Twoją zdolność kredytową i zażądają dokumentów potwierdzających w celu zweryfikowania Twojego zatrudnienia i dochodów.

Chcesz obniżyć miesięczne raty? Chcesz zmienić długość kredytu? Istnieje wiele motywacji do refinansowania, ale musisz określić swój cel i zrozumieć, co należy zrobić, aby go osiągnąć .

Następnie ocenią, ile obecnie jesteś winien i ile wart jest samochód. Jeśli jesteś pod wodą – co oznacza, że ​​twoja pożyczka jest wyższa niż wartość samochodu – możesz nie dostać lepszych warunków

Ale jeśli wartość samochodu jest wyższa niż pozostałe saldo, możesz uzyskać lepszą ofertę.

Po zakończeniu refinansowania nowy pożyczkodawca przekaże czek pierwotnemu pożyczkodawcy, aby spłacić pożyczkę. Następnie zaczniesz dokonywać płatności na rzecz nowego pożyczkodawcy. W międzyczasie pierwszy pożyczkodawca podpisze tytuł własności pojazdu nowemu pożyczkodawcy.

Kiedy refinansować kredyt samochodowy?

Pomysł uzyskania niższego oprocentowania lub miesięcznej płatności jest atrakcyjny dla prawie każdego. Ale myślenie życzeniowe nie oznacza, że ​​kwalifikujesz się.

„Jedną rzeczą do rozważenia przed refinansowaniem kredytu samochodowego jest określenie celu – mówi Adekoya.

„Czy chcesz obniżyć swoje miesięczne płatności? Chcesz zmienić długość kredytu? Istnieje wiele motywacji do refinansowania, ale musisz określić swój cel i zrozumieć, co należy zrobić, aby go osiągnąć .

Oto trzy scenariusze, w których warto rozważyć refinansowanie kredytu samochodowego.

1. Twój kredyt znacznie się poprawiłIstnieje wiele powodów, dla których Twój kredyt mógł być mniej niż wspaniały, kiedy pierwszy raz kupiłeś samochód. Jeśli od tego czasu dokonałeś dużych ulepszeń, dla pożyczkodawców będziesz wyglądać o wiele mniej ryzykownie i możesz kwalifikować się do niższej stopy procentowej.

Należy jednak pamiętać, że niektóre negatywne pozycje w raporcie kredytowym mogą być przyczyną zerwania umowy dla niektórych kredytodawców refinansujących.

Na przykład ciągłe opóźnienia w płatnościach, konta windykacyjne i bankructwo mogą utrudnić zakwalifikowanie się, nawet jeśli ostatnio korzystałeś z kredytu w bardziej odpowiedzialny sposób.

2. Twój dochód wzrósłJednym z głównych czynników, które pożyczkodawcy biorą pod uwagę podczas ubiegania się o pożyczkę, jest stosunek zadłużenia do dochodów. Ta liczba to miesięczne spłaty zadłużenia podzielone przez miesięczny dochód brutto. Jeśli jest wysoki, możesz zostać uznany za ryzyko niewypłacalności i uzyskać wyższą stopę procentową.

Jeśli uda Ci się zwiększyć swoje dochody – lub spłacić dług – Twój stosunek zadłużenia do dochodów może być na tyle dobry, aby kwalifikować się do niższej stopy procentowej.

3. Chcesz usunąć cosignerJeśli miałeś kogoś podpisać swoją pierwotną pożyczkę, aby pomóc Ci uzyskać zezwolenie, teraz może być dobry moment, aby spróbować go z niej wyciągnąć. Wspólne zaciągnięcie pożyczki może mieć negatywny wpływ na kredyt pożyczkodawcy i narazić go na ryzyko finansowe w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań.

Jeśli Twój kredyt jest wystarczająco dobry, aby zostać zatwierdzonym samodzielnie, refinansowanie może być tego warte, aby zwolnić cosignera z jego zobowiązania, nawet jeśli nie kwalifikujesz się do lepszej stopy procentowej lub niższej miesięcznej płatności.

Jak refinansować kredyt samochodowy złym kredytem?

Jeśli Twój kredyt nie poprawił się od czasu pierwszego zakupu samochodu, nie oznacza to, że wszystko jest stracone. Możesz nie otrzymać zgody na niższą stopę procentową, ale nadal możesz uzyskać niższą miesięczną płatność. Dzieje się tak, ponieważ refinansowanie może być również świetnym sposobem na przedłużenie okresu kredytowania.

Załóżmy na przykład, że pozostały Ci dwa lata spłaty pięcioletniej pożyczki, ale Twoje miesięczne spłaty stają się trudne do opanowania. W zależności od Twojego profilu finansowego i wartości pojazdu możesz refinansować powiedzmy czteroletnią pożyczkę.

Jeśli to zrobisz, zapłacisz więcej odsetek, ale może to być warte ulgi w płatnościach.

Jak refinansować kredyt samochodowy

Gdy zdecydujesz się na refinansowanie kredytu samochodowego, następnym krokiem jest poszukanie pożyczkodawców oferujących najlepsze stawki. Nie jesteś już ograniczony do tradycyjnych banków. Internetowi pożyczkodawcy, tacy jak LightStream i Prosper, oferują konkurencyjne stawki i warunki.

Często zadawane pytania dotyczące refinansowania kredytu samochodowego

Dlaczego powinieneś refinansować swój samochód?

Kiedy możesz zastąpić istniejącą pożyczkę po niższym oprocentowaniu, najlepiej refinansować ją jak najwcześniej. Refinansowanie kredytu samochodowego może pomóc obniżyć miesięczne raty, wydłużając okres spłaty. Lub może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze dzięki niższej stopie procentowej.

Jak długo mam czekać na refinansowanie mojego samochodu?Odczekaj co najmniej 60-90 dni od otrzymania pierwotnej pożyczki do refinansowania. Zwykle tak długo trwa prawidłowe przeniesienie tytułu własności pojazdu. Proces ten będzie musiał zostać zakończony, zanim pożyczkodawca rozpatrzy wniosek. Refinansowanie na tak wczesnym etapie zazwyczaj działa tylko dla osób z dużym kredytem.

Czy muszę odkładać pieniądze na refinansowanie samochodu?Większość pożyczkodawców rozważa refinansowanie tylko wtedy, gdy jesteś winien od 7500 do 30 000 USD, pod warunkiem, że Twój samochód ma mniej niż 5 lat i jest wart przynajmniej tyle, ile jesteś winien. Jeśli jesteś winien więcej niż wart jest samochód, być może będziesz musiał zapłacić różnicę w celu refinansowania.

Czy refinansowanie szkodzi Twojemu kredytowi?Refinansując pożyczkę, zamykasz stary rachunek pożyczkowy i zastępujesz go nowym. Może to wpłynąć na Twoje wyniki kredytowe, ponieważ większość modeli oceniania uwzględnia wiek kont kredytowych w raportach kredytowych. Im dłuższa historia kredytowa, tym lepiej.

Czy możesz negocjować stawki refinansowania?Refinansowanie często ma sens, jeśli możesz spłacić pożyczkę po niższym oprocentowaniu, ale refinansowanie kosztuje. W zależności od tego, jak ostre są Twoje umiejętności negocjacyjne, możesz zaoszczędzić pieniądze, obniżając opłaty za obsługę pożyczki i koszty zamknięcia.

Porównaj tych dwóch pożyczkodawców z innymi najlepszymi pożyczkodawcami samochodowymi, aby zobaczyć, do jakich stawek możesz się kwalifikować. Możesz nawet skorzystać z mechanizmu ofert pożyczek samochodowych SuperMoney, aby uzyskać wstępną kwalifikację do nowej pożyczki samochodowej bez twardych sprawdzeń kredytowych, które otrzymasz, jeśli złożysz wniosek u wielu pożyczkodawców.

Im więcej badań przeprowadzisz na temat swoich opcji, tym większe jest prawdopodobieństwo, że otrzymasz najlepszą ofertę, jaką możesz uzyskać.

Ben Luthi jest pisarzem finansów osobistych i ekspertem w dziedzinie kart kredytowych, który uwielbia pomagać konsumentom i właścicielom firm w podejmowaniu lepszych decyzji finansowych. Jego prace były prezentowane w Time, MarketWatch, Yahoo! Finance, US News & World Report, CNBC, Success Magazine, USA Today, The Huffington Post i wiele innych.

Podziel się tym postem:
 • Automatyczne zatwierdzanie automatycznego refinansowania
 • Chase Auto RefinanceClearlane marki AllyKonsumenci Credit Union Auto RefinanceFiWize Auto RefinancePożyczki refinansujące na auto Mariner FinanceAuto Refinansowanie nowych drógOneMain Financial Auto RefinanceAutomatyczne refinansowanie pożyczek OpenRoadRefiJet Auto RefinanceAutomatyczne refinansowanie TreslmyAutoloan Auto Refinance
 • O nas
 • Centrum pomocyKarieraBlog
 • Kupić dom
 • Sfinansuj zakupZnajdź najlepsze karty kredytoweWyjść z długuPożyczki refinansoweOszczędzać pieniądze
 • Bankowość
 • Karta kredytowaUbezpieczenieInwestycjaPożyczkiHipotekaFinanse osobisteRefinansowaniePodatki
 • Przedstaw swoją firmę
 • Program partnerskiFinansowanie oferty
 • O nas
 • Centrum pomocyKarieraBlog
 • Kupić dom
 • Sfinansuj zakupZnajdź najlepsze karty kredytoweWyjść z długuPożyczki refinansoweOszczędzać pieniądze
 • Bankowość
 • Karta kredytowaUbezpieczenieInwestycjaPożyczkiHipotekaFinanse osobisteRefinansowaniePodatki
 • Przedstaw swoją firmę
 • Program partnerskiFinansowanie ofertyPrawa autorskie 2020 SuperMoney, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  * SuperMoney nie ponosi odpowiedzialności za produkty, usługi, witryny, rekomendacje, adnotacje, recenzje itp. Stron trzecich. Wszystkie produkty, logo i nazwy firm są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi® znakami towarowymi odpowiednich właścicieli. Ich użycie nie oznacza ani nie sugeruje poparcia, przynależności ani sponsorowania przez SuperMoney lub ich z nas. SuperMoney.com to niezależna usługa wspierana przez reklamy. Właściciel tej witryny może otrzymać wynagrodzenie w zamian za polecane umieszczenie niektórych sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie linków umieszczonych w tej witrynie. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). SuperMoney stara się zapewnić naszym użytkownikom szeroki wachlarz ofert,ale nasze oferty nie obejmują wszystkich firm usług finansowych lub produktów.

  Dokładamy wszelkich starań, aby informacje na tej stronie były aktualne i dokładne, ale wszelkie informacje należy potwierdzić u dostawcy produktu lub usługi i zapoznać się z informacjami, które mogą one dostarczyć.

  Aby sprawdzić stawki i warunki, do których się kwalifikujesz, SuperMoney i / lub partnerzy pożyczkowi SuperMoney dokonają co najmniej jednego miękkiego ściągnięcia kredytu, co nie wpłynie na twoją zdolność kredytową. Jeśli jednak wybierzesz produkt i będziesz kontynuować składanie wniosku na stronie internetowej partnera pożyczkowego, zażądają oni pełnego raportu kredytowego od jednej lub kilku agencji sporządzających sprawozdania konsumenckie, co jest uważane za twardy ciąg kredytowy i może wpłynąć na Twój kredyt.