Kiedy zadłużenie na karcie kredytowej podlega odliczeniu od podatku

Category: Uzyskać Więcej
17 lutego 2021

Wykorzystaj w pełni wszelkie dostępne odliczenia

Czy nie byłoby miło, gdybyś mógł odliczyć zadłużenie karty kredytowej od podatków? Dla większości Amerykanów to tylko sen, który nigdy się nie spełni. Jednak w niektórych okolicznościach możesz odliczyć część zadłużenia na karcie kredytowej – wszystko to związane jest z używaniem karty do celów biznesowych.

Ustawa o cięciach podatkowych i zatrudnieniu z 2017 r. Podniosła standardowe odliczenia i wyeliminowała lub zmniejszyła niektóre wyszczególnione odliczenia w ramach upraszczania podatków. Ważne jest, aby ci, którzy nadal dokonują wyszczególnienia, wykorzystali wszystkie możliwe odliczenia. Samozatrudnieni podatnicy i właściciele małych firm, którzy w dużym stopniu polegają na kartach kredytowych, mogą oszczędzić, korzystając z odliczeń związanych z kredytem.

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych z tytułu zakupów osobistych nie podlega odliczeniu od podatku dzięki ustawie o reformie podatkowej z 1986 r. Jednak odliczeniu mogą podlegać trzy rodzaje zadłużenia z tytułu kart kredytowych związanych z działalnością gospodarczą.

Odsetki od transakcji kartą kredytową wykorzystywanych wyłącznie do celów biznesowych mogą zostać odliczone, o ile spełnione są trzy kryteria. Musisz być prawnie odpowiedzialny za dług, musisz mieć prawomocną relację wierzyciel-dłużnik z pożyczkodawcą, a obie strony muszą dążyć do spłaty długu. Ograniczenia te zapobiegają fałszywym transakcjom, które fałszywie prowadzą do odliczeń (wraz z innymi prawnie wątpliwymi korzyściami).

Musisz być w stanie zweryfikować, że koszt bazowy był przeznaczony wyłącznie do celów biznesowych i odliczyć tylko kwotę odsetek, która dotyczy Twojej części długu. Na przykład, jeśli jesteś wspólnikiem w firmie, a konkretny wydatek został poniesiony przez spółkę osobową, za dług odpowiada spółka, a nie Ty osobiście. Możesz odliczyć tylko odsetki proporcjonalne do udziału w spółce.

Wszelkie opłaty związane z kartą kredytową związaną z biznesem mogą podlegać odliczeniu, w tym opłaty za opóźnienia i odsetki. Roczne opłaty za karty kredytowe również podlegają odliczeniu. Opłaty za transakcje, takie jak opłaty bankomatowe lub opłaty za transakcje zagraniczne, również spełniają kryteria odliczenia.

Ostatnią kategorią są opłaty handlowe – opłaty, które firmy płacą firmom obsługującym karty kredytowe za przetwarzanie transakcji kartą kredytową. Opłaty handlowe poniesione w ramach prowadzenia działalności podlegają odliczeniu i mogą być znaczne. Średnie opłaty za przetwarzanie kart kredytowych zwykle mieszczą się w przedziale od 2% do 2,5% za transakcję i mogą być wyższe w przypadku firm internetowych i innych przedsięwzięć, w których fizyczna karta nie jest używana (transakcje bez karty).

Jeśli łączysz wydatki osobiste i biznesowe na swojej osobistej karcie kredytowej, musisz prowadzić skrupulatną dokumentację, aby uniknąć podniesienia czerwonych flag podczas zwrotu. Generalnie najlepiej jest zaopatrzyć się w firmową kartę kredytową, aby wyraźnie oddzielić wydatki. Jeśli chcesz uzyskać więcej środków, sprawdź naszą listę ofert biznesowych kart kredytowych.

Chcesz spróbować zmaksymalizować zyski, łącząc wydatki biznesowe i osobiste? Przygotuj się na wyzwania związane z księgowością. Czy planujesz ponownie zainwestować zyski z połączonych wydatków z powrotem w swoją firmę? Spodziewaj się jeszcze większych wyzwań księgowych.

Jeśli poniosłeś odsetki lub opłaty od wydatków związanych z kartą kredytową związaną z biznesem, równie dobrze możesz skorzystać z wszelkich odliczeń, które zapewniają oszczędność pieniędzy. Jest jednak lepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Opłacaj wszystkie rachunki za karty kredytowe związane z biznesem na czas iw całości co miesiąc, korzystając z kart kredytowych, które pobierają jak najmniej opłat.

W większości przypadków długoterminowe wydatki mogą być finansowane przy znacznie niższej stopie procentowej niż średnia roczna stopa oprocentowania (APR) na karcie kredytowej. Po co przepłacać karty kredytowe? Odsetki i opłaty prawdopodobnie zaleją Twoje nagrody – a kwota zaoszczędzona na podatkach poprzez odliczenia prawdopodobnie nie zrekompensuje różnicy.

Jeśli potrzebujesz więcej środków, sprawdź naszą listę ofert kart kredytowych.