Korzystanie z pożyczek twardych na inwestycje w nieruchomości

17 lutego 2021

Inwestowanie w nieruchomości może być lukratywnym sposobem budowania bogactwa i skutecznym sposobem na dywersyfikację portfela. Fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości (REIT) i finansowanie społecznościowe na rynku nieruchomości umożliwiają inwestowanie pasywne, ale niektórzy inwestorzy mogą preferować posiadanie nieruchomości bezpośrednio.

Jeśli nie chcesz rozstać się ze znaczną kwotą gotówki z góry na zakup nieruchomości, rozwiązaniem może być pożyczka w twardych pieniądzach. Chociaż ten rodzaj pożyczki ma zalety w stosunku do tradycyjnego finansowania, ma potencjalne wady. Nadal potrzebny jest pewien bufor kapitałowy.

Jak działają pożyczki na twarde pieniądze

Pożyczki twarde, czasami nazywane pożyczkami pomostowymi, to krótkoterminowe instrumenty pożyczkowe, które inwestorzy w nieruchomości mogą wykorzystać do sfinansowania projektu inwestycyjnego. Ten rodzaj pożyczki jest często narzędziem dla domowników lub deweloperów, których celem jest wyremontowanie lub zagospodarowanie nieruchomości, a następnie sprzedaż z zyskiem. Pożyczki pieniężne są udzielane przez prywatnych pożyczkodawców, a nie przez główne instytucje finansowe, takie jak banki. Wcześniejsze  

W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek bankowych o możliwości uzyskania finansowania w postaci twardych pieniędzy nie decyduje zdolność kredytowa pożyczkobiorcy. Zamiast tego pożyczkodawcy twardych pieniędzy wykorzystują wartość samej nieruchomości do określenia, czy udzielić pożyczki. W szczególności pożyczkodawcy koncentrują się na „wartości po naprawie, czyli ARV, czyli szacunkowej wartości nieruchomości po zakończeniu fazy renowacji lub rozwoju. Wcześniejsze  

Wady

Pożyczki pieniężne nie są idealnym rozwiązaniem finansowym. Należy wziąć pod uwagę dwie główne wady:

  • Koszt pożyczki pieniężne są wygodne, ale inwestorzy płacą cenę za pożyczkę w ten sposób. Stawka może być nawet o 10 punktów procentowych wyższa niż w przypadku zwykłej pożyczki. Opłaty za udzielenie kredytu, opłaty za obsługę pożyczki i koszty zamknięcia również prawdopodobnie będą kosztować inwestorów więcej.
  • Krótszy okres spłaty Celem pożyczki twardej jest umożliwienie inwestorowi jak najszybszego przygotowania nieruchomości do wprowadzenia na rynek. W efekcie pożyczki te charakteryzują się znacznie krótszymi terminami spłaty niż tradycyjne kredyty hipoteczne. Wybierając pożyczkodawcę, ważne jest, aby mieć jasne wyobrażenie o tym, jak szybko nieruchomość stanie się opłacalna, aby mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w odpowiednim czasie.

Profesjonaliści

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których warto rozważyć uzyskanie pożyczki w twardych pieniądzach zamiast tradycyjnego kredytu hipotecznego w banku. Oto główne korzyści, jakie ta opcja pożyczki oferuje inwestorom:

  • Wygoda ubieganie się o kredyt hipoteczny jest czasochłonne, szczególnie dzięki nowym regulacjom dotyczącym udzielania kredytów hipotecznych wprowadzonym w ramach ustawy Dodda-Franka. Zamknięcie pożyczki może zająć miesiące, co naraża inwestorów na utratę wartości określonej nieruchomości inwestycyjnej. Dzięki pożyczce pieniężnej można uzyskać finansowanie w ciągu kilku tygodni. Jest to ważne, jeśli finansujesz projekt rozwojowy na dużą skalę i nie możesz pozwolić sobie na odstępstwa od harmonogramu do ukończenia.
  • Elastyczne warunki ponieważ pożyczki gotówkowe są oferowane przez prywatnych pożyczkodawców, inwestorzy mogą mieć więcej miejsca na negocjacje warunków pożyczki. Możesz być w stanie dostosować harmonogram spłat do swoich potrzeb lub uzyskać pewne opłaty, takie jak prowizja początkowa, zmniejszone lub wyeliminowane w trakcie procesu gwarantowania.
  • Zabezpieczenie – w przypadku pożyczki pieniężnej sama nieruchomość służy zwykle jako zabezpieczenie pożyczki. Ale znowu pożyczkodawcy mogą pozwolić inwestorom na odrobinę swobody. Na przykład niektórzy pożyczkodawcy mogą zezwolić na zabezpieczenie pożyczki przy użyciu aktywów osobistych, takich jak konto emerytalne lub posiadana nieruchomość mieszkalna.

Podsumowanie

Pożyczki twarde są dobrym rozwiązaniem dla zamożnych inwestorów, którzy muszą szybko zdobyć fundusze na nieruchomość inwestycyjną, bez żadnej biurokracji związanej z finansowaniem bankowym. Oceniając pożyczkodawców, zwróć szczególną uwagę na opłaty, stopy procentowe i warunki pożyczki. Jeśli w końcu zapłacisz zbyt dużo za pożyczkę na twarde pieniądze lub skrócisz okres spłaty zbyt krótko, może to wpłynąć na opłacalność twojego przedsięwzięcia na dłuższą metę.