Który kredyt studencki należy spłacić w pierwszej kolejności?

17 lutego 2021

Najpierw spłacaj wysoko oprocentowane pożyczki studenckie. Zwykle oznacza to priorytetowe traktowanie pożyczek prywatnych przed pożyczkami federalnymi.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Najpierw spłać pożyczkę studencką z najwyższym oprocentowaniem. To z czasem pozwoli Ci zaoszczędzić najwięcej pieniędzy.

Ale jeśli pozbycie się małych sald jeden po drugim motywuje Cię bardziej, idź tą drogą bez względu na stopę procentową. Kiedy Twoim celem jest szybka spłata kredytów studenckich, najlepszą strategią jest taka, która utrzymuje Cię na dobrej drodze.

Skoncentruj się na prywatnych pożyczkach studenckich

Pożyczki prywatne to te, które pojawiają się w raporcie kredytowym, ale nie są wymienione w federalnym National Student Loan Data System. Jeśli masz połączenie prywatnych i federalnych pożyczek studenckich, skup się najpierw na usunięciu prywatnych pożyczek z talerza. Na ogół mają wyższe stopy procentowe i mniej opcji spłaty lub możliwości wybaczenia niż pożyczki federalne.

Aby uwolnić pieniądze na spłatę pożyczki prywatnej, rozważ na razie spłatę minimalnej kwoty pożyczek federalnych lub umieszczenie ich w planie spłaty opartym na dochodach. To ograniczy rachunek za pożyczkę federalną do 10% lub 15% dochodu uznaniowego. Zawsze możesz spłacić więcej niż minimum, gdy znikną Twoje prywatne pożyczki.

Opcja 1: Najpierw spłacaj pożyczki o wysokim oprocentowaniuKiedy już zdecydujesz, który rodzaj pożyczki zaatakować jako pierwszy, wybierz strategię. Pozbywanie się pożyczek w kolejności od najwyższego oprocentowania nazywa się lawiną zadłużenia i pozwoli Ci zaoszczędzić najwięcej pieniędzy. Na przykład spłacanie pożyczki oprocentowanej na 4,53% pozwala na zgromadzenie 4,53% salda każdego roku, który byłby spłacany.

Oto przykład: Spłata pożyczki w wysokości 10 000 USD z oprocentowaniem 4,53% w ciągu pięciu lat zamiast standardowego 10-letniego harmonogramu spłaty pozwoli zaoszczędzić około 1259 USD odsetek. Spłata pożyczki w wysokości 10 000 USD z 7% oprocentowaniem w ciągu pięciu lat zamiast dziesięciu pozwoli Ci jednak zaoszczędzić 2050 USD lub 794 USD więcej.

Opcja 2: Najpierw spłacaj małe pożyczkiNiektórzy pożyczkobiorcy lubią patrzeć, jak ich pożyczki znikają, co zachęca ich do dalszego skupiania się na spłacie zadłużenia. Jeśli to brzmi jak ty, użyj metody kuli śnieżnej długu. Najpierw spłacisz najmniejszą pożyczkę studencką, a nie pożyczkę o najwyższym oprocentowaniu.

Możesz także zdecydować się na metodę łączoną. Sortuj swoje pożyczki według oprocentowania, a jeśli kilka ma takie same lub podobne oprocentowanie, spłacaj najpierw najmniejszą. Nadal uzyskasz pewne oszczędności, wybierając strategię lawinową zadłużenia, ale spodoba ci się też wczesne, szybkie wygrane.

Spłacając każdą pożyczkę, przenieś płatność na kolejną najwyższą stopę procentową lub kolejne najmniejsze saldo.

Zwróć uwagę na szerszy obraz

Nie każdy powinien spłacać wcześniej pożyczki studenckie. Najpierw upewnij się, że:

Zaoszczędzono co najmniej miesiąc wydatków na nagłe wypadki.

Zaczął automatycznie oszczędzać na emeryturę, albo dopasowując firmę do 401 (k), albo wpłacając pieniądze do Roth IRA.

Zrobiłem plan spłaty sald kart kredytowych, które często mają najwyższe stopy procentowe ze wszystkich.

W takim razie możesz skupić się na uwolnieniu się od zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego.

Również w kredytach studenckichZanurz się jeszcze głębiej w kredyty studenckiePrzewodnik FAFSA: Jak zdobyć darmowe pieniądze na studia

Złóż wniosek o stypendia i granty, które nie wymagają spłaty, a także o kredyty studenckie, składając FAFSA.

Refinansuj swoje pożyczki studenckie

Refinansowanie pożyczek studenckich może zaoszczędzić tysiące lub obniżyć miesięczne raty. Porównaj teraz oferty niestandardowe.

Opcje spłaty kredytu studenckiego: znajdź najlepszy plan

Ryan Lane, Teddy Nykiel

Spłata standardowa lub uzależniona od dochodów jest prawdopodobnie najlepszym planem dla Ciebie, w zależności od Twoich celów finansowych.

Znajdź sposoby oszczędzania dzięki NerdWalletNaprawdę poznaj swoje pieniądze i znajdź gotówkę, którą możesz odłożyć i rozwinąć.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, dostawcę usług lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812