Długie weekendy w 2017 roku  Lifestyle

Zaplanuj długie weekendy po 2017 roku. Sprawdź, kiedy sporo zyskasz biorąc kilkanaście dni wolnego

W 2017 roku na 365 dób, pracujących jest 250. Pozostałość to soboty, niedziele i święta. Z 13 dzionki ustawowo wolnych od robocie tylko jeden wypada pod koniec tygodnia. Oznacza to, że w nadchodzącym roku mamy szansę na sześć długich wyp[oczynku. Sprawdź, jak zaplanować urlop, aby dłużej wypocząć.

Pierwsza okazja do wykorzystania z długiego weekendu nadarzy się już w pierwszym tygodniu roku. Święto Kilku Króli, obchodzone tradycyjnie sześć stycznia, wypada bowiem po piątek.

Pracujesz w święta? Sprawdź, jak ci się należy

Na kolejny długi weekend powinno się czekać do połowy kwietnia. Szansą do dłuższego wypoczynku są Święta Wielkanocne. W 2017 roku przypadają one na 16 kwietnia (niedziela) jak i również 17 kwietnia (poniedziałek).

Nawet dziewięć dni wolnego

Osoby, które chcą wyjechać gdzieś na majówkę, mogą zacierać ręce z radości. jednej maja (Święto Pracy) wypada w poniedziałek, dlatego razem z ostatnimi dniami kwietnia (29 i 30 kwietnia) tworzy się długi koniec tygodnia. Co więcej, jeśli we wtorek 2 maja weźmiemy wolne, to wtedy do odwiedzenia pracy będziemy musieli iść dopiero w czwartek, bo 3 maja (środa) wówczas Święto Konstytucji. Razem posiadamy więc aż pięć dób wolnego.

Ale nasz urlop możemy powiększyć aż do dziewięciu dni. Aby to zrobić należy brać 3-dniowy urlop (2, 4 i 5 maja).

W czerwcu jedyną szansą, żeby mieć dłuższy weekend będzie połowa miesiąca, bo 15 czerwca (czwartek) przypada Boże Ciało. Oznacza to, hdy jeżeli weźmiemy urlop przy piątek, 16 czerwca wówczas będziemy mieli cztery dób wolnego (15-18 czerwca).

W wakacje będziemy dysponowali jedną szansę na długotrwały weekend. 15 sierpnia (we wtorek) obchodzimy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień Wojska Polskiego, który wydaje się ustawowo wolny od roboty. Wystarczy więc wziąć wczasy w poniedziałek 14 sierpnia i otrzymamy cztery dób wolnego.

W 2017 roku bardzo korzystnie wypadają Święta Bożego Narodzenia. Wigilia będzie wolna od pracy, ponieważ wypada w niedzielę. Tym samym 25 i 26 grudnia (poniedziałek jak i również wtorek) również nie będziemy musieli iść do pracy.

Barclays Capital: deflacja w eurostrefie może być długa jak i również szkodliwa Ze świata