Linia nieruchomości: trendy dotyczące kredytów hipotecznych na resztę 2020 r

Category: Które Należy
17 lutego 2021

Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, mniej domów na sprzedaż i wycieczki po domu 3D to jedne z trendów, z którymi kupujący i sprzedający będą musieli się zmierzyć w drugiej połowie 2020 roku.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

W grudniu 2019 roku opisałem 10 trendów mieszkaniowych i hipotecznych, na które należy zwrócić uwagę w 2020 roku. Jednak na mojej karcie bingo brakowało „śmiertelnej pandemii. Niektóre z przewidywanych przeze mnie trendów są teraz nieistotne, ponieważ COVID-19 zaburzył gospodarkę.

Czas na aktualizację w połowie roku. W świecie zmienionym przez pandemię, oto trendy, z którymi kredytobiorcy hipoteczni oraz kupujący i sprzedający domy będą musieli się zmierzyć w drugiej połowie 2020 roku.

Trendy, które zaszły lub pogorszyły COVID-19

Jedna z prognoz na 2020 r. Głosiła, że ​​oprocentowanie kredytów hipotecznych nie ulegnie znacznym zmianom, a pandemia sprawiła, że ​​to całkowicie błędne. Coś bardziej interesującego stało się z trzema innymi przewidywaniami: COVID-19 sprawił, że były prawidłowe, ale z nieoczekiwanych powodów.

1. Stopy kredytów hipotecznych ustabilizowałyby sięFannie Mae, Freddie Mac, Stowarzyszenie Banków Hipotecznych i Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przewidywały, że oprocentowanie kredytów hipotecznych ledwo się zmieni od końca 2019 r. Do końca 2020 r. W listopadzie Fannie Mae opisała prognozy na 2020 r. Jako „normalizację oprocentowania kredytów hipotecznych. Jeśli po prostu wydasz smutny chichot, hej, to samo tutaj.

Co się stało: zamiast normalizacji, oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło w lutym, gdy COVID-19 przechodził z kraju do kraju, rozpraszając strach i niepewność, gdziekolwiek się rozprzestrzenił. W codziennym badaniu stóp procentowych kredytów hipotecznych przeprowadzanym przez NerdWallet średnia stopa procentowa 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu spadła o prawie pół punktu procentowego w ciągu zaledwie 10 dni, do 3,37% RRSO 28 lutego.

Po marcowym wzroście, oprocentowanie kredytów hipotecznych gwałtownie spadło. Średnia stopa oprocentowania 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu wynosiła średnio 3,35% RRSO od kwietnia do czerwca, w porównaniu z 4,24% RRSO w tym samym okresie w 2019 r.

Perspektywy na resztę 2020 r .: Średnia prognoza Fannie, Freddie, MBA i NAR zakłada, że ​​ustalony 30-letni okres spadnie o około jedną dziesiątą punktu procentowego od drugiego kwartału do czwartego. Jeśli mają rację, oprocentowanie kredytów hipotecznych może wynosić średnio około 3,25% RRSO od października do grudnia. Jednak stopy procentowe były już poniżej tej wartości w połowie lipca, więc myślę, że 30-letni spadek będzie jeszcze niższy, osiągając średnio nieco ponad 3% RRSO w czwartym kwartale.

2. Trudno byłoby znaleźć domy do kupieniaPrzewiduję, że nabywcy domów staną w obliczu niedoboru domów na sprzedaż, a niskie zapasy będą utrzymywać się do roku 2020 i później.

Co się stało: w maju 2020 r. Było prawie 20% mniej istniejących domów na sprzedaż niż w tym samym miesiącu w 2019 r. Potencjalni sprzedawcy wycofali domy z rynku lub nigdy ich nie wystawili na sprzedaż, aby zmniejszyć ryzyko zdrowotne nieznajomych wędrujących po ich domach.

Prognozy na resztę 2020 roku: jeśli COVID-19 będzie się nadal rozprzestrzeniał – a myślę, że tak się stanie – sprzedawcy będą niechętnie otwierać swoje domy dla potencjalnych nabywców, co osłabi sprzedaż domów

3. Brak przystępności cenowej hamowałby sprzedaż domówNa początku roku przewidywałem, że niedobór domów w przystępnej cenie będzie się utrzymywał, pozostawiając wielu potencjalnych nabywców domów bez własnego mieszkania.

Co się stało: odsprzedaż domów spadła o ponad 30% rok do roku w maju, mimo że mediana ceny wzrosła o 2,3% – co oznacza, że ​​ceny rosły szybciej niż dochody wielu kupujących. Zarówno sprzedający, jak i kupujący martwili się o bezpieczeństwo podczas pandemii, a wielu kupujących po raz pierwszy zastanawiało się, czy powinni czekać na spadek cen domów.

Prognozy na resztę 2020 roku: Lawrence Yun, główny ekonomista NAR, powiedział, że sprzedaż domów powinna wzrosnąć „wraz z ponownym otwarciem gospodarki. Dodał jednak, że „budowa nowych domów musi znacznie przyspieszyć, aby sprostać rosnącemu popytowi na mieszkania. W przeciwnym razie ceny domów wzrosną zbyt szybko i utrudnią kupującym po raz pierwszy, nawet w czasach rekordowo niskich stóp procentowych kredytów hipotecznych.

Nie jestem tak optymistą jak Yun, jeśli chodzi o ponowne otwarcie gospodarki. Jeśli właściciele domów w najbardziej dotkniętych obszarach utrzymują swoje domy z dala od rynku, aby zapewnić dystans społeczny, jest mało prawdopodobne, że sprzedaż domów wzrośnie w całym kraju. Istnieje stłumiony popyt na domy po cenach podstawowych: 15% nowych domów sprzedanych w maju 2020 r. Kosztowało mniej niż 200 000 USD, w porównaniu z 10% w maju 2019 r. Jednak tempo rozpoczynania budownictwa mieszkaniowego zwolniło z powodu pandemii.

4. iBuyers będzie się rozwijaćIBuyer to firma, która pozwala poprosić o automatyczną ofertę dla Twojego domu. Po zaakceptowaniu firma kupuje Twój dom zgodnie z Twoim harmonogramem, a następnie naprawia go i sprzedaje. W grudniu założyłem, że iBuyers będzie kontynuować swoją metodyczną ekspansję na nowe rynki.

Co się stało: na początku pandemii najwięksi iBuyers, tacy jak Opendoor, Zillow Deals, Offerpad i RedfinNow, wstrzymali składanie ofert, wstrzymując ich rozwój. Latem wrócili do składania ofert.

Perspektywy na resztę 2020 r .: Większość firm iBuyer wznowiła swoją obietnicę ekspansji na nowe rynki iw większości przypadków ponownie składa oferty gotówkowe.

Trendy, których nikt się nie spodziewał

5. Boom refinansowy

Po spadku oprocentowania kredytów hipotecznych fala refinansowania zalała branżę kredytów hipotecznych w lutym i marcu. Kredytodawcy przeszli przez okres, w którym mieli więcej wniosków o refinansowanie, niż byli w stanie obsłużyć. Poradzili sobie z obciążeniem pracą, nie obniżając stawek tak bardzo, jak mogliby.

Perspektywy na resztę 2020 r .: Fala refinansowania osiągnęła szczyt wiosną, ponieważ zrobili to ludzie, którzy byli najbardziej zmotywowani do refinansowania. Refinansowanie będzie nadal spadać, nawet jeśli stopy spadną nieco bardziej, ponieważ wyczerpuje się pula potencjalnych refinansujących. Nie będą mieli zbytniej zachęty do ponownego refinansowania, jeśli stopy spadną tylko o niewielką kwotę.

6. Brak bezpieczeństwa mieszkaniowegoCOVID-19 doprowadził do milionów zwolnień i urlopów, a stopa bezrobocia wzrosła z 3,5% w lutym do 14,7% w kwietniu.

Ustawa o pomocy, uldze i bezpieczeństwie gospodarczym na koronawirusa została uchwalona 27 marca, zapewniając ulgę w kredytach hipotecznych właścicielom domów cierpiących z powodu utraty dochodów w wyniku pandemii. Według Black Knight, dostawcy danych dotyczących nieruchomości, na dzień 30 czerwca około 4,5 miliona właścicieli domów było objętych planami spłaty kredytu hipotecznego.

Prawo federalne ustanowiło ulgi w czynszach, w tym moratorium na eksmisję, dla najemców budynków mieszkalnych z hipotekami zabezpieczonymi przez rząd federalny. Te zabezpieczenia miały wygasnąć 24 lipca.

Perspektywy na resztę 2020 r .: Właściciele domów będą mogli ubiegać się o spłatę kredytu hipotecznego do końca roku. Najemców grozi wygaśnięcie moratorium na eksmisję, co może skutkować pozostawieniem milionów bez mieszkań.

7. Wzrost popularności wycieczek domowych w 3DNastąpił gwałtowny wzrost korzystania z wycieczek domowych w 3D, ponieważ blokady, dystans społeczny i strach zniechęcały sprzedawców domów do umożliwiania potencjalnym kupującym odwiedzania ich domów. Technologia pozwala potencjalnym nabywcom – którzy również nie byli chętni do chodzenia po domach nieznajomych – wirtualnie zwiedzać domy, korzystając z technologii podobnej do Google Street View.

Perspektywy na resztę 2020 roku: popularność wycieczek domowych w 3D będzie nadal rosła, ponieważ umożliwiają kupującym wirtualne odwiedzanie wielu domów i zawężanie listy domów do osobistego zwiedzania.