Członek brytyjskiej rodziny królewskiej na okładce «Attitude»

Książę William wykonał wiekopomny krok. Pojawił się na okładce magazynu dla gejów

Książę William to 1-wszy w historii członek brytyjskiej rodziny królewskiej, który pojawił się na okładce magazynu dla gejów. Zdjęcie i wywiad z drugą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu znalazło się po lipcowym numerze miesięcznika „Attitude”.

Obok zdjęcia księcia Cambridge, które zrobił fotografik Leigh Keily, na okładce pisma znalazł się apel następcy brytyjskiego tronu: „Nikogo nie powinno się szykanować ze względu na seksualność czy jakikolwiek inny powód”.

Foto: Attitude / materiały prasowe Lipcowy "Attitude" z księciem Williamem na okładce

Redakcja podkreśla, iż obecność członka rodziny królewskiej w sesji zdjęciowej gwoli pisma kierowanego do społeczności LGBT to „historyczny moment”.

Książę William udzielił miesięcznikowi „Attitude” wywiadu, po którym powiedział:

Żadna osoba nie powinien być prześladowany z powodu swojej seksualności lub z jakiegokolwiek odrębnego powodu i nikt nie zaakceptować powinien musieć znosić tego typu nienawiści, z jaką wam młodzi ludzie borykają się w życiu. Młodzi geje, lesbijki i transseksualiści, których spotkałem dzięki Attitude, wykazali się dużą odwagą, by o tym mówić i ofiarować nadzieję ludziom, którzy w tej chwili przeżywają straszne prześladowania. Ich poczucie siły i optymizmu powinno zachęcać nas do odwiedzenia przeciwstawiania się prześladowaniu, gdziekolwiek je doświadczamy

Numer z księciem Williamem ukazuje się zaledwie kilka dni według masakrze w amerykańskim Orlando. W tamtejszym gejowskim klubie z rąk szaleńca Omara Mateena zginęło 49 ludzi, a 53 zostały ranne.

Książę William spotkał się ze społecznością LGBT

Publikacja zgodnie z trybem wydawniczym, w którym funkcjonują miesięczniki, była jednak przygotowana znacznie wcześniej. Jest ona efektem spotkania księcia Williama z przedstawicielami środowisk homoseksualnych, transseksualnych i biseksualnych. Odbyło się ono w zeszłym miesiącu w Pałacu Kensington. Debata z udziałem księcia dotyczyła stanu zdrowia psychicznego po związku z prześladowaniem młodzieży osób ze względu na ich orientację seksualną.

„Attitude” to magazyn lifestyle'owy dla gejów, ukazujący się w Wielkiej Brytanii. Tytuł co miesiąc rozchodzi się w liczbie 60 tys. egzemplarzy, wliczając w to wydania elektroniczne. Magazyn wolno kupić także w Polsce.

Tony Blair i David Cameron też byli przy "Attitude"

Dodajmy, że wcześniej dzięki okładkach „Attitude” dwukrotnie pojawiali się urzędujący premierzy Ogromnej Brytanii. W 2005 r. był to Tony Blair, w 2010 roku a mianowicie David Cameron.

Foto: materiały prasowe "Attitude" spośród Tony'm Blairem na okładce Foto: Attitude / surowce prasowe "Attitude" z Davidem Cameronem na okładce Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie