Aplikacja telewizyjna Facebooka

Facebook szykuje własną aplikację telewizyjną. Chce powalczyć wraz z Netfliksem

Facebook zamierza stworzyć własną aplikację telewizyjną. Dzierży ona działać np. przy dekoderach służących do odbioru telewizji - wynika wraz z doniesień "The Wall Street Journal". Dzięki temu społecznościowy serwis mógłby powoli zacząć konkurować z takimi platformami streamingowymi jak Netflix czy Hulu.

Poprzez stworzenie aplikacji Facebook chce ośmielić swoich użytkowników do owego, by oglądali dłuższe materiały wideo. To cel, o którym opowiadają pełnomocnicy społecznościowego giganta w konwersacjach z twórcami treści online.

W grudniu jeden z managerów serwisu ujawnił, że Facebook jest zaciekawiony zakupieniem licencji na ukazanie produkcji fabularnych, dokumentalnych bądź treści sportowych. Firma wiedzie rozmowy w tej sytuacji z wieloma partnerami medialnymi.

Ostatnio informowaliśmy zaś, że Facebook testuje autopromocji, które mają być transmitowane w przerwie materiałów internetowe dostępnych na portalu. "The Wall Street Journal" dostrzegł, że mogą one okazać się wyświetlane w nowej produktów.

Prace nad aplikacją rozpoczęły się już latem ub. r. Ma pan być dostępna w wersji na set-top boksy, czyli urządzenia podłączane do odwiedzenia telewizora, podobnie jak np. aplikacja Apple TV. Nie wiadomo, czy pojawi się też jako możliwość w Smart TV.

Facebook nie skomentował na razie doniesień amerykańskiego dziennika.

Tagi: facebook aplikacja TV telewizja materiały wideo Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie