Na co zwracają uwagę ubezpieczyciele kredytów hipotecznych podczas przeglądu

17 lutego 2021

BLOG o tym, na co zwracają uwagę ubezpieczyciele kredytów hipotecznych podczas przeglądu, został ZAKTUALIZOWANY I OPUBLIKOWANY 9 czerwca 2020 r.

Czego poszukują ubezpieczyciele kredytów hipotecznych w ramach przeglądu oceny ryzyka:

Prawdopodobnie najważniejszym działem jest dział underwritingu firmy hipotecznej. Ubezpieczyciele kredytów hipotecznych to osoby, które zatwierdzą wniosek o pożyczkę i wydadzą wyraźne zezwolenie na zamknięcie:

 • Zadaniem działu oceny ryzyka jest upewnienie się, że każda gwarantowana pożyczka spełnia zarówno federalne wytyczne dotyczące kredytów hipotecznych, jak i nakładki kredytodawcy hipotecznego
 • Rola ubezpieczycieli kredytów hipotecznych to wszystkie one gwarantować pożyczki nie będzie domyślnieKażdy dokument przedłożony przez pożyczkobiorcę jest zgodny z prawemSzczególny nacisk zostanie położony na brak oszustwRolą ubezpieczycieli hipotecznych jest pewność, że wszyscy kredytobiorcy mają zdolność spłaty kredytu hipotecznegoUjawniono wszystkie właściwe ujawnienia pożyczkobiorcomW tym artykule omówimy i omówimy, na co zwracają uwagę subemitenci hipoteczni podczas przeglądu.

  Na co zwracają uwagę ubezpieczyciele kredytów hipotecznych, analizując dochody

  Analiza dochodów jest jedną z najważniejszych funkcji ubezpieczycieli hipotecznych.

  • Ubezpieczyciele dokonają przeglądu analizy dochodów i upewnią się, że dochód kredytobiorców jest dochodem kwalifikowanym
  • Dbają o to aby wskaźniki zadłużenia kredytobiorcy do dochodów były zgodne z maksymalnymi wskaźnikami zadłużenia do dochodów dozwolonymi zgodnie z wytycznymi federalnymiSprawdzają również, czy pożyczkobiorcy spełniają nakłady pożyczkodawcy na stosunek zadłużenia do dochodów i inne wymagania kredytoweDeklaracje podatkowe zostaną dokładnie przeanalizowane, w szczególności niezwrócone wydatkiEfektywny skorygowany dochód brutto osób otrzymujących wynagrodzenie W-2 zostanie wykorzystany do zakwalifikowania się do uzyskania dochoduOznacza to, że odpisy na zeznania podatkowe zostaną odliczone od dochodu brutto pożyczkobiorcy.

   Czego szukają ubezpieczyciele kredytów hipotecznych przy sprawdzaniu kwalifikowanego dochodu

   Ubezpieczyciele kredytów hipotecznych określą, czy dochód w niepełnym wymiarze godzin, dochód z premii i inne dochody mogą być wykorzystane do zakwalifikowania obliczeń dochodu kredytobiorcy.

   • Dwuletnia historia dochodów w niepełnym wymiarze godzin, dochodu z premii i innych dochodów jest wymagana, aby móc uwzględnić przy obliczaniu dochodu
   • Jednak subemitenci mogą według własnego uznania nie liczyć dochodu z pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy, dochodu z nadgodzin, dochodu z premii lub innych dochodów, jeśli ubezpieczyciel uzna, że ​​te dochody nie będą kontynuowane przez następne trzy lataPowody, dla których ubezpieczyciele kredytów hipotecznych mogą nie akceptować dochodu w niepełnym wymiarze godzin, dochodu z nadgodzin, dochodu z premii lub innego dochodu, mogą wynikać ze spadku dochodów, nieregularnych dochodówWiele będzie zależało od weryfikacji zatrudnienia przez pracodawcę i interpretacji dochodu, który prawdopodobnie będzie kontynuowany.

    Czego szukają ubezpieczyciele kredytów hipotecznych w analizie analizy kredytowej

    Ubezpieczyciele kredytów hipotecznych nie będą patrzeć tylko na oceny kredytowe kredytobiorców. Dokładnie przeanalizują również ogólną historię kredytową pożyczkobiorcy, ze szczególnym uwzględnieniem historii płatności z ostatnich 12 miesięcy:

    • Sprawy, które subemitenci sprawdzą, będą dotyczyły wcześniejszego bankructwa, wcześniejszego przejęcia nieruchomości, wcześniejszego aktu zastępującego przejęcie, wcześniejszej krótkiej sprzedaży i przywróconej historii kredytowej
    • Upewnią się, że pożyczkobiorcy dotrzymają obowiązkowego okresu oczekiwania po ogłoszeniu upadłości i wytycznych dotyczących egzekucjiBędą chcieli zobaczyć dokumenty składające bankructwo, a także dokumenty zwolnienia z upadłościUbezpieczyciele kredytów hipotecznych będą chcieli zapoznać się z dokumentacją dotyczącą zarejestrowanej daty egzekucji, zamiast aktu egzekucyjnegoZestawienia rozliczeniowe HUD -1 zostaną zweryfikowane, jeśli pożyczkobiorca miał wcześniejszą krótką sprzedażDokonają przeglądu historii płatności kredytu przed, w trakcie i po upadłości i / lub wydarzeniu mieszkaniowymOpóźnienia w płatnościach po ogłoszeniu upadłości i / lub egzekucji są postrzegane jako negatywneJeśli pożyczkobiorcy mają opóźnienia w płatnościach po ogłoszeniu upadłości i / lub egzekucji, gwarant hipoteki będzie chciał otrzymać pisemne wyjaśnienie (LOX) i dokumenty potwierdzające.

     Konta windykacyjne, obciążenia i opóźnienia w płatnościach

     Niespłacone rachunki windykacyjne, potrącenia i opóźnienia w płatnościach będą dokładnie sprawdzane przez ubezpieczycieli hipotecznych. Kredytodawcy dzielą obraźliwe kredyty na dwie kategorie:

     • Kolekcje medyczne
     • Zbiory niemedyczneRodzaje zbiorów

      • Pożyczkodawcy inaczej traktują zbiory medyczne niż niemedyczne
      • Zbiórki medyczne są często ignorowane przez ubezpieczycieli hipotecznych i są zwolnione ze stosunku zadłużenia do dochoduPożyczkobiorcy mogą nadal kwalifikować się do kredytu hipotecznego z niezapłaconymi kontami windykacyjnymi innymi niż medyczne bez konieczności opłacania starych kont windykacyjnych w zależności od pożyczkodawcyJeśli łączna kwota wynosi 2000 USD lub więcej ze wszystkich niemedycznych kont windykacyjnych, 5% pozostałego salda zostanie wykorzystane do obliczenia stosunku zadłużenia do dochodówJest to hipotetyczny dług miesięczny, obliczany jako dług miesięczny, mimo że nie muszą nic płacić.

       Spory kredytowe rozpatrywane przez ubezpieczycieli

       Ubezpieczyciele kredytów hipotecznych dokładnie przeanalizują raport kredytowy i poszukają sporów kredytowych.

       • Spory kredytowe to powszechna strategia stosowana przez firmy naprawcze w celu kwestionowania obraźliwych informacji w nadziei, że zostaną one usunięte przez raport kredytowy konsumenta
       • Spory dotyczące kredytu medycznego są wyłączone z niniejszych przepisów dotyczących kredytów hipotecznychPożyczkobiorcy mogą mieć spory kredytowe na kontach medycznychSpory kredytowe dotyczące windykacji pozamedycznej z zerowym saldem kredytowym są również zwolnioneSpory kredytowe, które nie są przedmiotami medycznymi i mają saldo, muszą zostać wycofane lub proces kredytowania zostanie wstrzymanyUrzędnicy ds. Pożyczek nie powinni wydawać listów dotyczących wstępnej kwalifikacji i / lub wstępnej akceptacji nabywcom domów, którzy mają zaległe spory kredytowe. Punktacja kredytowa może spaść, gdy konsumenci wycofają się w sporze kredytowym.

        Home Kupujący, którzy muszą kwalifikować się do otrzymania kredytu hipotecznego w pięciogwiazdkowej krajowej firmie oferującej usługi hipoteczne bez nakładek pożyczkodawców, mogą skontaktować się z nami pod numerem Gustan Cho Associates pod numerem 262-716-8151 lub wysłać SMS-a, aby uzyskać szybszą odpowiedź. Lub napisz do nas na adres [email protected] Nie mamy nakładek na FHA, VA, USDA, kredyty konwencjonalne. Jesteśmy również pożyczkodawcami-korespondentami w zakresie pożyczek innych niż QM i pożyczek na wyciągi bankowe dla samozatrudnionych pożyczkobiorców.

        Gustan Cho jest starszym ekspertem ds. Kredytów hipotecznych i krajowym dyrektorem zarządzającym, udzielającym bezpośrednich porad konsumentom w Loan Cabin. Jesteśmy brokerami kredytów hipotecznych licencjonowanymi w wielu stanach. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pożyczek FHA, pożyczek VA, pożyczek USDA, pożyczek konwencjonalnych, pożyczek FHA 203 tys., Odwróconych hipotek hipotecznych Jumbo, kredytów hipotecznych innych niż QM, pożyczek hipotecznych dla samozatrudnionych pożyczek bankowych i alternatywnego finansowania.