Najlepsi pożyczkodawcy kredytów hipotecznych

17 lutego 2021

Ostatnia aktualizacja: 13 lipca 2020 r

Oceniliśmy 15 dobrze znanych firm oferujących odwrotny kredyt hipoteczny i po dokładnej analizie zidentyfikowaliśmy 6 najlepszych firm oferujących odwrotny kredyt hipoteczny w 2020 roku.

Najlepsi pożyczkodawcy kredytów hipotecznych w roku 2020
 • Doskonałe recenzje klientów
 • Konkurencyjne cenyJako członek National Reverse Mortgage Lenders Association (NRMLA), Finance of America Reverse ma sprzedawców detalicznych licencjonowanych w 43 stanach oraz oddział hurtowy licencjonowany w 42 stanach i Puerto Rico. Jego celem jest pomoc w optymalizacji emerytury, złagodzeniu zmartwień finansowych i dywersyfikacji inwestycji poprzez odwrócony kredyt hipoteczny.

 • Gwarancja platerowanego żelazem Liberty
 • Proces składania wniosków onlineLiberty Reverse Mortgage specjalizuje się w odwracalnych kredytach hipotecznych, finansując pożyczki o wartości ponad 7,5 miliarda dolarów od momentu powstania. Oferuje dwa rodzaje odwróconych kredytów hipotecznych: standardowe HECM i HECM for Purchase.

 • 30-dniowy termin realizacji
 • Kalkulator onlineAmerican Advisors Group koncentruje się wyłącznie na odwracalnych kredytach hipotecznych, więc koncentruje się na pomocy w uzyskaniu dostępu do kapitału własnego domu.

 • Konkurencyjne stawki
 • Wielu pożyczkodawcówLendingTree to wiodący rynek pożyczek online oferujący produkty w zakresie kredytów mieszkaniowych, takie jak nowe kredyty mieszkaniowe, refinansowanie hipoteczne i odwrócone pożyczki hipoteczne. LendingTree współpracuje z wieloma zaufanymi pożyczkodawcami, aby pomóc Ci uzyskać najlepszą możliwą stawkę.

 • Opcja ryczałtowa
 • Bezpłatna sesja edukacyjnaOne Reverse Mortgage oferuje szeroki wybór pożyczek i jest wspierany przez spółkę macierzystą Quicken Loans. Specjalizuje się w HECM (reverse mortgage).

  W tym przewodniku omówimy, jak działa odwrócony kredyt hipoteczny, podamy wskazówki dotyczące podejmowania mądrych decyzji dotyczących odwróconego kredytu hipotecznego, zbadamy najlepsze firmy w branży i odpowiemy na kilka często zadawanych pytań dotyczących tego procesu. Zanim przejdziesz przez ten przewodnik, nie tylko będziesz mieć jasne wyobrażenie o tym, jak działają odwrotne kredyty hipoteczne, ale także powinieneś czuć się na tyle pewnie, aby wybrać pożyczkodawcę, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

  Najważniejsze wskazówki:
 • Upewnij się, że znasz wszystkie koszty
 • Wpisz nazwę domu na nazwisko obojga małżonkówWskazówki dla mądrego kupującego odwrócony kredyt hipotecznyZanim zdecydujesz się na odwrócony kredyt hipoteczny, powinieneś dokładnie wiedzieć, co to jest. Zadawaj wiele pytań (przeczytaj często zadawane pytania). Wejście w transakcję o takiej wielkości, nieprzygotowane lub bez odpowiedniej wiedzy, może na dłuższą metę kosztować cię pieniądze.

  Na początek, czym właściwie jest odwrócony kredyt hipoteczny? To umowa finansowa między Tobą a instytucją finansową. Zgadzasz się na wykorzystanie kapitału własnego w swoim domu w zamian za środki od instytucji finansowej i / lub linii kredytowej. Otrzymane środki mogą mieć formę miesięcznych płatności, ryczałtu lub nieprawidłowych płatności w zależności od Twojej linii kredytowej. Możesz wykorzystać fundusze z odwróconego kredytu hipotecznego, aby zaspokoić swoje potrzeby według własnego uznania, takie jak naprawy domu, rachunki medyczne, artykuły spożywcze lub cokolwiek potrzebujesz. Ale zanim podpiszesz przerywaną linię, aby otrzymać płatności, zapoznaj się najpierw z tymi mądrym wskazówkami dla kupujących:

  Nasz ekspert ds. Kredytów hipotecznychDan Hultquist jest autorem książki Understanding Reverse , która jest standardowym przewodnikiem po odwróconym kredycie hipotecznym dla konsumentów i kredytodawców. Jako Certified Reverse Mortgage Professional (CRMP) i współprzewodniczący Komitetu Edukacyjnego National Reverse Mortgage Lenders Association (NRMLA), Dan przemawia na szczeblu krajowym na temat Reverse Mortgages.

  Dan, dyrektor ds. Uczenia się i rozwoju w ReverseVision

  Upewnij się, że znasz wszystkie kosztyOdwrócony kredyt hipoteczny jest pod pewnymi względami podobny do standardowej pożyczki mieszkaniowej – oba mają koszty zamknięcia. Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie koszty, takie jak opłaty za rozpoczęcie działalności i składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Ponieważ nie musisz dokonywać spłat odwróconej hipoteki, saldo kapitału nie spadnie w trakcie pożyczki. Jednak odsetki będą naliczane co miesiąc do zaległego salda, więc według Federalnej Komisji Handlu w miarę upływu czasu saldo będzie rosło.

  Należy również zauważyć, że wiele stóp procentowych kredytów hipotecznych odwróconych jest zmiennych i może zmieniać się w czasie w zależności od rynku. Aby otrzymać stałe oprocentowanie, będziesz musiał zaciągnąć pożyczkę w formie ryczałtu. Te odwrócone kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu są nazywane pożyczkami „zamkniętymi, ponieważ otrzymujesz środki od razu i żadne inne wypłaty nie są dozwolone. Z tego powodu zdecydowana większość wszystkich HECM (Home Equity Conversion Mortgages) to obecnie pożyczki o zmiennym oprocentowaniu. Dzięki temu pożyczkobiorca może zaciągnąć tylko to, co jest potrzebne, a pozostałe dostępne środki pozostawiać w rosnącej linii kredytowej na przyszłe potrzeby finansowe.

  Innym z wymogów pożyczki jest to, że właściciel domu musi być skłonny i zdolny do płacenia własnych podatków od nieruchomości i ubezpieczenia. Jeśli nie jesteś zainteresowany dokonywaniem tych płatności, pożyczkodawca może odłożyć środki z góry, aby zapłacić te opłaty w imieniu pożyczkobiorcy przez przewidywany okres ich użytkowania.

  Odsetki nie mogą być odliczane od zeznań podatkowych. W roku 2019 odsetki można odliczyć w określonych przypadkach. Na przykład, jeśli kupiłeś swój dom za pomocą odwróconej hipoteki, dług jest w 100% „długiem na zakup, a odsetki od niego mogą podlegać odliczeniu. Jednak żadne odliczenie nie jest możliwe, chyba że pożyczkobiorca dokona płatności lub dopóki pożyczkobiorca nie dokona płatności. Podczas gdy większość pożyczkobiorców nie dokonuje regularnych spłat przez cały okres spłaty pożyczki, na końcu następuje bardzo duża płatność.

  Ktokolwiek wybierzesz jako pożyczkodawcę, omów z nim te koszty, abyś nie był zaskoczony, kiedy przyjdzie rachunek.

  Wpisz nazwę domu na nazwisko obojga małżonkówJeśli jesteś żonaty i zdecydujesz się na odwróconą hipotekę, pamiętaj, aby umieścić dom na oba swoje nazwiska. W 2014 r. HUD zmienił te przepisy, aby umożliwić uprawnionym małżonkom, którzy nie pożyczają pożyczki, odroczenie terminu „wymagalności i spłaty kredytu. Oznacza to, że małżonkowie mogą mieszkać w domu w przypadku śmierci pożyczkobiorcy. Najwięksi małżonkowie musieli przeskoczyć, w takich przypadkach szybko zdobyli tytuł do domu, aby kwalifikować się do odroczenia.

  Zaleca się, aby oboje małżonkowie byli również pożyczkobiorcami, ale nie zawsze jest to możliwe, gdy jeden z małżonków nie jest w odpowiednim wieku. Na szczęście HUD pozwala teraz małżonkom poniżej 62 roku życia, którzy nie pożyczają pożyczki, pozostać na tytule jako hipoteka. Nie czyni ich to pożyczkobiorcą pożyczkobiorcy, ale pomaga małżonkowi, który nie pożyczał pożyczki, po śmierci pożyczkobiorcy.

  Zważ wady i zalety funkcji odwróconego kredytu hipotecznegoPożyczkobiorca ma możliwość pobierania regularnych miesięcznych rat (zwanych ratami za mieszkanie) z odwróconej hipoteki. Jednak w praktyce ta opcja jest rzadko używana.

  Większość pożyczkobiorców zamiast tego ustanawia teraz linię kredytową (LOC). W ten sposób fundusze są dla Ciebie, jeśli ich potrzebujesz; wystarczy zapytać. Zaletą LOC jest to, że rośnie ona na dwa sposoby: przy naturalnej stopie procentowej oraz gdy pożyczkobiorca dokonuje dobrowolnych przedpłat.

  Siatka bezpieczeństwa LOC jest fajna, ale korzystaj z niej rozsądnie, ponieważ pożyczasz środki od instytucji finansowej, a te dystrybucje będą naliczać odsetki.

  Jednak linia kredytowa jest ogólnie uważana za najbezpieczniejszą i najbardziej rozsądną finansowo opcję. Nie tylko dostępna LOC rośnie w bardzo dobrym tempie, fundusz awaryjny może być wykorzystywany do wielu celów planowania finansowego.

  Jeśli zdecydujesz się na linię kredytową, upewnij się, że dokładnie zapoznaj się z warunkami.

  Współpracuj ze specjalistą ds. Kredytów hipotecznychSzukając odwróconego kredytu hipotecznego, natkniesz się na wielu pożyczkodawców i powinieneś uważać na każdego, kto twierdzi, że może zapewnić dodatkowe usługi finansowe, takie jak ubezpieczenia lub renty. Odwrócona pożyczka hipoteczna to wystarczająco ważna decyzja finansowa; Skoncentruj się na tym na razie i upewnij się, że kogokolwiek wybierzesz do pomocy, również pozostaje skupiony na wykonywanym zadaniu.

  Zastanów się nad poszukiwaniem nowego pożyczkodawcy, jeśli ten, z którym pracujesz, oferuje dodatki, takie jak usługi remontowe. Ich zadaniem jest pomóc Ci z Twoją odwróconą pożyczką hipoteczną – to wszystko. Upewnij się, że Twój dostawca kredytów hipotecznych jest wspierany przez FHA (Federal Housing Authority) i oferuje HECM (Home Equity Conversion Mortgages), które są wspierane przez HUD (Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast). Są to ważne dane uwierzytelniające, które Twój pożyczkodawca musi mieć reputację.

  Zaangażuj swoich spadkobierców w ten procesTwoja decyzja o zaciągnięciu odwróconej pożyczki hipotecznej może wpłynąć na rodzinę, którą zostawisz, więc włącz ją w proces podejmowania decyzji tak bardzo, jak tylko możesz. Jeśli ty (i / lub twój współmałżonek) umrzesz i zostawisz dom swoim dzieciom lub innemu spadkobiercy, mają oni możliwość spłacenia tego, co zostało z kredytu, aby mogli go zachować lub sprzedać. Jeśli go sprzedają, wiele odwróconych kredytów hipotecznych zawiera klauzulę o braku regresu, co oznacza, że ​​spadkobiercy nie są winni więcej niż wartość domu w momencie sprzedaży. Tak więc, jeśli odwrócona pożyczka hipoteczna opiewała na 300 000 USD, a sprzedaje się tylko za 260 000 USD, twoi spadkobiercy nie muszą płacić różnicy w wysokości 40 000 USD.

  Nasze wyszukiwanie najlepszych pożyczkodawców kredytów hipotecznych

  1. Przeszukaliśmy pełną listę pożyczkodawców odwróconego kredytu hipotecznego

  2. Oceniliśmy pożyczkodawców odwróconych kredytów hipotecznych na podstawie naszych kryteriów zakupu kierowanych przez ekspertów: licencji wielostanowych, jasno określonych opłat i doskonałej obsługi

  3. Przedstawiliśmy do rozważenia najlepsze firmy oferujące odwrotny kredyt hipoteczny

  Poszukiwanie odpowiedniego pożyczkodawcy hipotecznego do domu może być najtrudniejszą częścią zabezpieczenia pożyczki, więc zrobiliśmy to za Ciebie. Niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę, obejmują licencje, reputację w branży, ofertę produktów i obsługę klienta. Aby to zbadać, przejrzeliśmy dane rządowe, przeanalizowaliśmy recenzje konsumentów, skonsultowaliśmy się z seniorami i rozmawialiśmy z ekspertami z branży.

  Nasze poszukiwania rozpoczęły się od 15 największych pożyczkodawców kredytów hipotecznych i przyniosły 3 rekomendacje. Podejście, które przyjęliśmy, aby zawęzić listę największych pożyczkodawców odwrotnego kredytu hipotecznego, było następujące:

   Rozważaliśmy wielu pożyczkodawców


  Rozpoczęliśmy poszukiwania od 15 znanych kredytodawców hipotecznych. Przejrzeliśmy popularne witryny z recenzjami i przeczytaliśmy komentarze użytkowników. Firmy ze średnią oceną poniżej 4 z 5 gwiazdek zostały zdyskwalifikowane. Pożyczkodawcy z pozytywnymi recenzjami (zarówno na stronie pożyczkodawcy, jak i ogólnie w Internecie) zostali ocenieni pozytywnie.

  Sprawdziliśmy referencje

  Chcieliśmy również potwierdzić, że nasze najlepsze wybory miały licencje na prowadzenie działalności gospodarczej w większości stanów i zostały uznane przez organizacje branżowe. Firmy, które uzyskały licencję na prowadzenie działalności, można znaleźć w wyszukiwarce National Multistate Licensing System. Usunęliśmy firmy, które nie miały licencji na prowadzenie działalności w większości stanów. Pamiętaj, aby sprawdzić aktualną licencję w swoim konkretnym stanie przed rozpoczęciem współpracy z firmą oferującą odwrotny kredyt hipoteczny. Usunęliśmy również firmy, które nie były w pełni akredytowane przez Better Business Bureau.

  Kupowaliśmy odwrócone kredyty hipoteczne i postępowaliśmy zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi zakupów

  Zawęziliśmy nasz zakres do firm, które spełniały nasze mądre kryteria kupujących, co oznacza, że ​​jasno określały swoje koszty, specjalizowały się w odwróconych kredytach hipotecznych i oferowały doskonałą obsługę klienta.

  Skoncentrowaliśmy się na firmach, które jasno określiły swoje opłaty i nie pobrały żadnych niepotrzebnych opłat (spójrz na ten przegląd kosztów odwróconej hipoteki).

  Wzięliśmy pod uwagę tylko te firmy, które koncentrują się głównie na odwróconych hipotekach. Ta szczególna uwaga pomoże zapobiec strącaniu pożyczkodawcy i Ciebie przez inne produkty, takie jak ubezpieczenie domu lub renty. Firmy, które nie były wspierane przez HUD, i te, które nie sprzedawały specjalnie hipotek konwersji kapitału domowego (HECM), zostały usunięte.

  Wykluczyliśmy firmy, które nie oferowały doskonałego wsparcia. Kupując odwróconą hipotekę, skontaktowaliśmy się z firmami, aby rozpocząć proces odwróconej hipoteki, który obejmuje rozmowy telefoniczne, formularze online i wycenę. Nasze ulubione firmy miały na swojej stronie kalkulator, aby uzyskać szybką przykładową wycenę, a następnie zademonstrowały obsługę zorientowaną na klienta.

  Reverse Mortgage Company Reviews

  Po dokonaniu oceny wybraliśmy sześciu najlepszych pożyczkodawców kredytów hipotecznych: American Advisors Group, One Reverse Mortgage & Finance of America Reverse, Liberty Reverse Mortgage i LendingTree. Każda z tych firm była dobrymi typami, a także wyróżniała się w wyjątkowy sposób.

  Finance of America Reverse ReviewJak można się domyślić po nazwie, Finance of America Reverse (FAR) specjalizuje się w odwracalnych kredytach hipotecznych. Pożyczkodawca posiada licencje w 50 stanach i Portoryko oraz jest członkiem National Reverse Mortgage Lenders Association. FAR jest uzbrojony w zespół specjalistów ds. Kredytów hipotecznych, którzy zapewniają swoim klientom uważne wsparcie.

  Dla każdego, kto szuka odwróconego kredytu hipotecznego i nie jest zaznajomiony z tym procesem, Finance of America Reverse jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Recenzje klientów pokazują, że agenci firmy są nie tylko kompetentni, ale także uprzejmi i łatwo dostępni. Chociaż w witrynie firmy brakuje kalkulatora wycen, strona „Kontakt gromadzi kluczowe informacje kontaktowe i zawiera menu rozwijane, dzięki czemu możesz dokładnie określić, jakiej usługi potrzebujesz, niezależnie od tego, czy interesuje Cię odwrócona hipoteka dla siebie, szukając takiej usługi ukochana osoba itp.

  Liczne recenzje klientów były szczególnie pozytywne na temat obsługi klienta FAR, niezależnie od tego, czy chodziło o krok po kroku ludzi przez proces, w jaki sposób pieniądze, do których mogli uzyskać, pomogły im pozwolić sobie na naprawy w domu, konkurencyjne ceny lub jak łatwy był ten proces.

  Aby skontaktować się z firmą Finance of America Reverse, odwiedź jej witrynę dotyczącą kredytów hipotecznych lub zadzwoń pod numer 844-587-3377

  Przegląd American Advisors GroupŚwietna prędkość zamykania

  Oprócz spełniania oczekiwań naszej firmy, AAG przoduje w szybkim udostępnianiu środków. Typowy czas realizacji to „30 dni od złożenia wniosku do zamknięcia. Chociaż nie każdy od razu złoży wniosek i otrzyma odwrócony kredyt hipoteczny, wielu zadowolonych klientów AAG chwaliło, jak szybki był ten proces. Jeden z klientów powiedział, że proces od pierwszego zapytania do zamknięcia trwał około sześciu tygodni.

  Witryna AAG nie ma adresu e-mail ani menu online do wypełnienia (będziesz musiał zadzwonić do jednego z wymienionych biur), ale oferuje kalkulator online, dzięki czemu możesz uzyskać ogólne pojęcie o tym, ile pożyczka, do której możesz się kwalifikować. Po prostu podaj szacunkową wartość swojego domu, wiek najstarszego właściciela domu i aktualne saldo kredytu hipotecznego, a w ciągu kilku sekund oszacowanie kredytu pojawi się w jasnoczerwonym polu.

  American Advisors Group (AAG) koncentruje się wyłącznie na odwróconych pożyczkach hipotecznych, co oznacza, że ​​wszyscy licencjonowani specjaliści są po to, aby pomóc Ci uzyskać większość kapitału własnego domu. AAG nadal utrzymuje swój ranking jako numer jeden w Stanach Zjednoczonych jako pożyczkodawca odwrotnego kredytu hipotecznego, w oparciu o dane z Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast i nadal otrzymuje znakomite recenzje od swojej bazy klientów. Najczęstszym komplementem było to, jak wspaniałe było doświadczenie klientów w kontaktach z AAG, niezależnie od tego, czy chodziło o przejście przez proces, jak uprzejmi byli pracownicy serwisu lub szybkie odpowiedzi, gdy mieli pytanie.

  AAG nie działa w próżni. Pożyczkodawca współpracuje z bankierami, spółdzielniami pożyczkowymi, osobami zajmującymi się planowaniem emerytur i specjalistami od kredytów hipotecznych, pomagając swoim klientom przekształcić kapitał własny domu w dodatkowe dochody z emerytury. Korzystanie z tych zasobów oznacza, że ​​AAG korzysta z porad ekspertów z całej branży, gwarantując swoim klientom możliwie najlepsze finansowanie.

  Przeczytaj naszą obszerną recenzję American Advisors Group (AAG), aby uzyskać więcej informacji. Aby rozpocząć wycenę, odwiedź witrynę internetową AAG lub zadzwoń pod numer (888) 801-7447.

  One Reverse Mortgage ReviewOprócz doskonałości w innych obszarach, One Reverse Mortgage oferuje szeroki wybór pożyczek i jest wspierany przez spółkę macierzystą Quicken Loans. Zanim zaczniesz korzystać z One Reverse Mortgage, firma planuje bezpłatną sesję edukacyjną z doradcą zatwierdzonym przez HUD w celu omówienia procesu i sprawdzenia, czy się kwalifikujesz.

  Jedną z opcji produktu jest hipoteka hipoteczna o stałym oprocentowaniu Home Equity Conversion (HECM), która oferuje klientom pożyczkę w jednej kwocie ryczałtowej, która jest idealna dla osób, które chcą spłacić pozostałą część kredytu, taką jak kredyt hipoteczny lub pojazd.

  Drugą opcją jest linia kredytowa HECM. Pozwala to na wiele sposobów wypłaty środków, w tym płatności miesięczne. Ta opcja wydaje się być najpopularniejszą odwróconą hipoteką hipoteczną, ponieważ klienci mają elastyczność w sposobie otrzymywania pieniędzy, czy to w ratach miesięcznych, czy w formie linii kredytowej, w której mogą wziąć to, czego potrzebują, „w razie potrzeby. Jako trzecia opcja, One Reverse Mortgage oferuje opcję HECM do zakupu, w której klienci mogą pożyczyć pieniądze na zakup nowego domu zamiast zamieniać kapitał własny domu na gotówkę. Ta opcja jest dobra dla klienta, który chce zmniejszyć rozmiar obecnego domu lub przenieść się bliżej członków rodziny.

  Oprócz wielu opcji płatności, One Reverse Mortgage oferuje również przyjazną dla użytkownika stronę internetową z własnym kalkulatorem odwróconego kredytu hipotecznego i szczegółowymi informacjami o tym, jak działa proces odwróconej hipoteki, co czyni go idealnym miejscem lądowania dla każdego, kto chce odwróconego kredytu hipotecznego, ale nie jest pewien, jak się do tego zabrać.

  Licencjonowane we wszystkich 50 stanach, poświadczenia One Reverse Mortgage mówią same za siebie; został zatwierdzony przez Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) Stanów Zjednoczonych, a Federalna Administracja Mieszkalnictwa (FHA) ubezpiecza swój program pożyczkowy. Wraz z tymi zatwierdzeniami wiążą się ścisłe wytyczne, których musi przestrzegać One Reverse Mortgage, aby zapewnić ochronę swoim klientom. Jako największy detaliczny pożyczkodawca odwrócony kredyt hipoteczny w USA, One Reverse Mortgage uzyskał ocenę A + w Better Business Bureau.

  Jak można było oczekiwać w przypadku pożyczkodawcy o randze One Reverse Mortgage, również on otrzymał dobre recenzje od klientów. Klienci często mówili o tym, jak gładki przebiegał proces, byli skłonni polecać go innym, a nawet wyrażali wdzięczność, ponieważ jej odwrócony kredyt hipoteczny pomógł jej skończyć wychowywanie 15-letniego wnuka.

  Powiązane zasoby odwróconych kredytów hipotecznychCzytelnicy tego przewodnika po odwróconym kredycie hipotecznym czytają również te powiązane artykuły.