Najlepsze karty kredytowe do sklepów spożywczych w Kanadzie – według sklepu spożywczego

Category: Możesz Użyć
17 lutego 2021

Jak wygląda Twój bieg w sklepie spożywczym? Czy wskakujesz do samochodu, aby polować na okazje w przecenionych sklepach spożywczych, wybierasz wygodę, robiąc zakupy w sklepie najbliżej domu lub aktywnie poszukujesz najlepszych punktów sprzedaży z lepszym wyborem jedzenia i jaśniejszymi alejkami?

Niezależnie od tego, w jaki sposób (i gdzie) zdecydujesz się uzupełnić zapas lodówki, możesz zaoszczędzić znaczną część reszty na rachunku w sklepie spożywczym, używając karty kredytowej Rewards, która oferuje punkty lub zwrot gotówki. Ponieważ nie wszystkie karty kredytowe są akceptowane w każdym sklepie spożywczym, podzieliliśmy naszą listę najlepszych kart kredytowych w Kanadzie do zakupów spożywczych według sklepów – dzięki czemu możesz zmaksymalizować swoje oszczędności bez konieczności rezygnacji z miejsca, w którym robisz zakupy.

Najlepsze karty kredytowe do sklepów spożywczych w Kanadzie – według sklepu spożywczego

 • Foodbasics, Longo’s, Mcewan, Metro, Pusateri’s, Rabba, Safeway, Sobeys, Whole Foods: American Express Cobalt i Scotiabank Gold American Express – ZOBACZ KARTY TUTAJ
 • Frescho, Loblaws, Superstore: Scotia Momentum Visa Infinite i Meridian Visa Infinite – ZOBACZ KARTY TUTAJ
 • Costco: MBNA Rewards World Elite Mastercard , Rogers World Elite Mastercard , BMO World Elite Mastercard i MBNA Rewards Platinum Plus – ZOBACZ KARTY TUTAJ
 • No Frills: PC Financial World Elite Mastercard , Tangerine Money-Back Card i MBNA Rewards Platinum Plus – ZOBACZ KARTY TUTAJ
 • Walmart Supercentres: Tangerine Money-Back Card , MBNA Rewards Platinum Plus , American Express Simply Cash Preferred – ZOBACZ KARTY TUTAJ

Najlepsze podróżne karty kredytowe na artykuły spożywcze

Karta American Express Cobalt

 • Opłata roczna: 120 USD (opłata 10 USD miesięcznie)
 • Zdobądź 5 punktów za dolara na sklepach spożywczych, restauracjach, kawiarniach, barach i dostawach żywności
 • Oferta powitalna: do 30000 punktów bonusowych
 • Zdobądź 2 punkty za dolara na gaz, taksówki, transport publiczny i podróże (transport lotniczy, wodny, kolejowy lub drogowy oraz hotele)
 • Zdobądź 1 punkt za każdego dolara na wszystkich innych zakupach
 • Wymóg dochodu: dowolna kwota

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

American Express Cobalt plasuje się jako jedna z najlepszych kart kredytowych w Kanadzie na artykuły spożywcze ze względu na jej mnożnik mocnych punktów przy zakupach żywności. Za każdego dolara wydanego w sklepie spożywczym (a także w restauracjach, barach i kawiarniach) otrzymasz 5 punktów członkostwa American Express – co daje aż 5% zwrotu z wszystkich rachunków za żywność. Punkty zdobyte w American Express Cobalt są elastyczne i można je wymienić na podróże dowolną linią lotniczą bez ograniczeń dotyczących dat i miejsc.

Karta oferuje również 2 punkty za każdego dolara wydanego na podróże, benzynę, taksówki i usługi wspólnego użytkowania oraz 1 punkt za wszystkie inne zakupy. Dodatkowo, jako nowy posiadacz karty, możesz co miesiąc otrzymywać 2500 punktów bonusowych w pierwszym roku, w którym pobierasz co najmniej 500 USD na karcie (do 30000 punktów).

Scotiabank Gold American Express

 • Opłata roczna: 120 USD
 • Zdobądź 5 punktów Scotia Rewards za każdego dolara na artykuły spożywcze, rozrywkę i restauracje
 • Zdobądź 3 punkty za każdego dolara na gaz, codzienny tranzyt i kwalifikujące się usługi przesyłania strumieniowego
 • Zdobądź 1 punkt za dolara za wszystkie inne zakupy
 • Oferta powitalna: 20000 punktów bonusowych (wartość: 200 $) po wydaniu 1000 $ na kartę w ciągu pierwszych 3 miesięcy
 • Brak opłat za transakcje zagraniczne

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

Scotiabank Gold American Express zapewnia posiadaczom kart 5 punktów Scotia Rewards za każdego dolara w sklepach spożywczych i restauracjach (5% w przypadku wymiany na podróż) – co odzwierciedla zwrot American Express Cobalt. Jednak w przeciwieństwie do Cobaltu, Scotiabank Gold American Express da Ci również 5 punktów za dolara na rozrywkę i 3 punkty za paliwo, przejazdy i niektóre usługi przesyłania strumieniowego. Nie wspominając o tym, że nie będzie pobierać żadnych opłat za transakcje zagraniczne w przypadku zakupów dokonanych poza Kanadą.

Zastrzeżeniem dla obu wyżej wymienionych kart jest to, że – podobnie jak karty American Express – nie są one tak powszechnie akceptowane we wszystkich sieciach spożywczych, w tym w większości dyskontów i wszystkich sklepach należących do Loblaw. Jeśli jednak zamawiasz jedzenie w sklepach spożywczych, w których akceptowane są karty American Express, powinieneś rozważyć Cobalt lub Scotiabank Gold.

Oto kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć:

 • Główne sklepy spożywcze w Kanadzie, które akceptują AMEX, to: Federated Co-op, Foodbasics, Longo’s, Mcewan, Metro, Pusateri’s, Rabba, Safeway, Sobeys i Whole Foods.
 • Staraliśmy się, aby powyższa lista była dokładna, ale w niektórych przypadkach (szczególnie gdy sklepy spożywcze działają w ramach franczyzy) nie każdy oddział może zaakceptować American Express. Najskuteczniejszym sposobem sprawdzenia, czy pobliski sklep spożywczy akceptuje karty American Express i oferuje 5-krotność punktów za artykuły spożywcze, jest skontaktowanie się z nimi bezpośrednio i poproszenie o kod sprzedawcy.
 • Podczas gdy obie karty American Express są akceptowane w Walmart, otrzymasz standardowy 1 punkt za dolara za zakupy w domu towarowym, zamiast 5 punktów. Dzieje się tak, ponieważ Walmart nie jest klasyfikowany jako sklep spożywczy lub supermarket przez system kodów handlowców American Express i dlatego nie przyniesie Ci punktów bonusowych.

Najlepsze karty cash back na artykuły spożywcze (4% tam, gdzie akceptowana jest Visa)

Scotia Momentum Visa Infinite

 • Opłata roczna: 120 USD (zwolniona w pierwszym roku)
 • Zdobądź 4% zwrotu gotówki za artykuły spożywcze i powtarzające się rachunki
 • Zarabiaj 2% zwrotu gotówki za paliwo i tranzyt
 • Odbierz 1% zwrotu gotówki za wszystkie inne zakupy
 • Ubezpieczenie w nagłych wypadkach i ubezpieczenie urządzenia mobilnego w wysokości 1000 USD

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

Dwie najlepsze kanadyjskie karty kredytowe cash back na artykuły spożywcze – Scotia Momentum Visa Infinite i Meridian Visa Infinite – oferują identyczne nagrody za zakupy spożywcze. Otrzymasz 4% zwrotu gotówki w prawie wszystkich sieciach spożywczych, korzystając z jednej z tych kart, w których akceptowana jest Visa (która domyślnie obejmuje większość sklepów spożywczych akceptujących American Express).

Na tym jednak kończy się wiele podobieństw. Podczas gdy Meridian Visa Infinite oferuje 4% na gaz i 2% na powtarzające się rachunki, odwrotnie jest w przypadku Scotia Momentum Visa Infinite.

Oto kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć:

 • W przypadku obu tych kart bonusowy cashback dotyczy wyłącznie zakupów żywności w sklepach spożywczych i nie obejmuje restauracji, kawiarni czy barów.
 • Chociaż te karty Visa są akceptowane w Walmart, otrzymasz standardowy 1% podczas zakupów w domu towarowym, w przeciwieństwie do 4%. Dzieje się tak, ponieważ Walmart nie jest sklasyfikowany jako sklep spożywczy lub supermarket przez system kodów handlowych Visa i dlatego nie przyniesie Ci premii z powrotem.
 • Jeśli robisz zakupy w Loblaws lub Superstores i wolisz korzystać z karty kredytowej bez rocznych opłat za zakupy spożywcze, możesz rozważyć rozwiązanie PC Financial World Elite jako alternatywę. Za tę kartę otrzymasz 30 punktów PC Optimum za zakupy spożywcze, w których sprzedawane są produkty PC Optimum (10 $ = 10 000 punktów PC Optimum).

Najlepsze karty kredytowe dla Costco

Costco akceptuje wyłącznie karty kredytowe Mastercard, co ogranicza wybór plastiku. Co więcej, Costco nie jest uznawane przez Mastercard za sklep spożywczy, więc nie zdobędziesz żadnych punktów bonusowych na swojej karcie kredytowej (na przykład, jeśli twoja karta oferuje 2% zwrotu za dolara na artykuły spożywcze i 1% na wszystkie inne zakupy, zarobisz 1% w Costco).

To powiedziawszy, nadal istnieje kilka godnych uwagi kart kredytowych, których możesz użyć, aby zaoszczędzić na już niższych cenach Costco.

MBNA Rewards World Elite

 • Opłata roczna w wysokości 120 USD
 • Zdobądź 2 punkty MBNA (2% punktów podróży) za wszystkie zakupy
 • Otrzymaj 20000 punktów bonusowych po dokonaniu co najmniej 2000 USD w kwalifikujących się zakupach w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta
 • Otrzymaj 10000 punktów bonusowych po zapisaniu się na e-wyciągi w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta
 • Wymagany dochód: 80 000 USD

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

Karta MBNA Rewards World Elite Mastercard oferuje stałe 2 punkty za dolara (równe 2% w nagrodach za podróż) przy każdym zakupie – w tym dokonanym w Costco.

Co więcej, karta ma obecnie ofertę powitalną w wysokości 30 000 punktów. Otrzymasz 10 000 punktów bonusowych po prostu zapisując się na e-wyciągi, a pozostałe 20 000 punktów po dokonaniu 2000 $ zakupów na karcie – wszystko w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta. Karta ma roczną opłatę w wysokości 120 USD i wymagany dochód w wysokości 80 000 USD (lub 150 000 USD jako gospodarstwo domowe), chociaż możesz dodawać autoryzowanych użytkowników bez dodatkowych kosztów.

Jest jeden fakt dotyczący programu punktowego karty, o którym należy pamiętać. 2 punkty MBNA zawsze odpowiadają równowartości 0,02 USD (2%), gdy są wymieniane na nagrody w postaci podróży, takich jak loty. Ale punkty MBNA można również wymienić na zwrot gotówki po niższej stawce (2 punkty MBNA to 1% zwrotu gotówki). Z tego powodu zalecamy używanie tej karty wyłącznie jako karty punktu podróży, a nie do zwrotu gotówki.

Elita świata Rogers

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

Zastrzeżenia karty? Ma wymóg dochodu, który jest wyższy niż norma dla karty bez opłat (80 000 USD dla osoby indywidualnej i 150 000 USD dla gospodarstwa domowego) i nie oferuje premii za paliwo lub restauracje.

MBNA Rewards Platinum Plus Mastercard

 • Brak opłaty rocznej
 • Zdobądź 4 punkty za każdego dolara wydanego na kwalifikujące się paliwo, artykuły spożywcze i zakupy w restauracji w ciągu pierwszych 90 dni
 • Po 90 dniach zdobądź 2 punkty za każdego dolara na spełniające kryteria ceny benzyny, artykułów spożywczych i zakupów w restauracji (roczny limit 5000 USD w każdej kategorii).
 • 1 punkt za każdego dolara wydanego na wszystkie inne kwalifikujące się zakupy
 • Otrzymaj 5000 punktów bonusowych po dokonaniu pierwszego 500 $ w kwalifikującym się zakupie w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta
 • Otrzymaj 5000 punktów bonusowych po zapisaniu się na e-wyciągi w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

Dzięki bezpłatnej usłudze MBNA Rewards Platinum Plus otrzymasz 1 punkt (równowartość 1% zwrotu w nagrodach za podróż) za wszystkie zakupy spożywcze w Costco. Dodatkowo otrzymasz 2 punkty za benzynę, restauracje i artykuły spożywcze (w przypadku, gdy robisz zakupy w innym sklepie spożywczym, takim jak No Frills lub Walmart Supercentres) do rocznych wydatków w wysokości 5000 USD na kategorię. Możesz także odejść z równowartością 100 $ w punktach bonusowych po dokonaniu 500 $ zakupów i zapisaniu się na otrzymywanie e-wyciągów w ciągu 90 dni od otrzymania karty.

Karta BMO World Elite Mastercard

 • Opłata roczna w wysokości 150 USD (uchylona w pierwszym roku)
 • Zdobądź 3 punkty BMO Rewards za każdego dolara na zakupach podróży, restauracji i rozrywki; 2 punkty za dolara na wszystko inne
 • Zdobądź 35 000 punktów bonusowych (wartość: 250 USD), wydając 3000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy
 • Dostęp do poczekalni VIP z dołączonym członkostwem Mastercard Airport Experiences oraz 4 bezpłatne wejściówki rocznie
 • Wymagany dochód: 80 000 USD

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

Jedna z jedynych kart na naszej liście najlepszych podróżnych kart kredytowych w Kanadzie, akceptowana w Costco, BMO World Elite Mastercard zapewni Ci 2 punkty BMO Rewards za dolara za zakupy spożywcze w Costco (szacowany zwrot 1,4%). Ta karta premium oferuje również 3 punkty za każdego dolara wydanego na podróż, liczne dodatkowe dodatki podróżne i ubezpieczeniowe (takie jak bezpłatny dostęp do poczekalni na lotniskach), a także silną ofertę powitalną w wysokości 35 000 punktów (o wartości 250 USD) przy zakupie 3000 USD pierwsze 3 miesiące. Roczna opłata za kartę w wysokości 150 USD również została zniesiona przez pierwszy rok.

Najlepsze karty spożywcze dla No Frills

Podobnie jak Costco, No Frills akceptuje tylko karty Mastercard. Jednak w przeciwieństwie do Costco, No Frills jest klasyfikowany jako sklep spożywczy przez Mastercard i jest własnością Loblaws Companies Limited, co otwiera więcej opcji kart kredytowych i możliwości oszczędzania.

PC Financial World Elite Mastercard

 • Zdobądź 45 Optimum Points PC za każdego dolara wydanego w Shoppers Drug Mart / Pharmaprix
 • Zdobądź 30 Optimum Points PC za każdego dolara wydanego na sprzedaż produktów President’s Choice
 • Zdobądź 10 optymalnych punktów na PC za każdego dolara wydanego na wszystkie inne zakupy
 • Wymagany dochód: 80 000 USD

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

Bez opłaty rocznej PC Financial World Elite otrzymasz 30 punktów PC Optimum za każdego dolara wydanego w kwalifikujących się sklepach spożywczych należących do Loblaw, w tym No Frills. 10 000 punktów PC Optimum to 10 $, co oznacza, że ​​otrzymasz jeden z najwyższych zwrotów z zakupów spożywczych dostępnych bez opłat. Punkty zdobyte na tej karcie można wygodnie wymienić przy kasie w sklepach spożywczych należących do Loblaw.

Możesz także zdobyć 30 punktów PC Optimum za dolara w ponad 2500 kwalifikujących się sklepach stowarzyszonych z programem PC Optimum oraz 45 punktów za każdego dolara wydanego w Shoppers Drug Mart.

Istnieją jednak pewne wady: karta wymaga wysokich dochodów w przypadku karty bez opłat (80 000 USD na osobę lub 150 000 USD na gospodarstwo domowe), a za inne zakupy (w tym artykuły spożywcze w sklepach niepowiązanych z PC Optimum) zarobisz tylko 10 punktów za dolara program).

Karta Kredytowa Zwrot Pieniędzy Tangerine

 • Brak opłaty rocznej
 • Zdobądź 2% zwrotu gotówki za zakupy w maksymalnie trzech wybranych kategoriach i 0,5% zwrotu gotówki za wszystko inne
 • Wymagany dochód: 12 000 USD

Przeczytaj szczegółowy opis karty (+/-)

Jedna z najbardziej elastycznych kart bez opłat na rynku, Tangerine Money-Back Card oferuje zwrot gotówki w wysokości 2% w maksymalnie trzech wybranych kategoriach (opcje obejmują artykuły spożywcze, paliwo, restauracje i inne). Nie ma ograniczeń co do kwoty zwrotu gotówki, którą możesz zarobić (więc otrzymasz 2% zwrotu na zakupy spożywcze bez względu na to, ile wydasz), a karta zapewni Ci oszczędności w postaci zwrotu gotówki miesięcznie zamiast corocznie. Jedyną wadą karty jest to, że oferuje 0,5% zwrotu gotówki za zakupy spoza kategorii i nie ma żadnych dodatkowych korzyści.

Najlepsze karty spożywcze dla Walmart Supercentres

Walmart akceptuje wszystkie karty, ale aby Twoje zakupy przeszły jako artykuły spożywcze (i z kolei przyniosły Ci punkty bonusowe lub zwrot gotówki), powinieneś:

 • Użyj swojej karty specjalnie w jednym z większych centrów Walmart Supercentres sprzedawcy.
 • Użyj karty Mastercard – to jedyna firma wydająca karty, która klasyfikuje Walmart Supercentres jako sklep spożywczy. Visa i American Express traktują wydatki w Walmart jako zakupy ogólne (zwykle daje to stały 1% zwrotu lub mniej), nawet jeśli jako kategorię bonusową masz artykuły spożywcze.

Mając na uwadze te zastrzeżenia, poniżej wymieniliśmy najlepsze karty kredytowe do wykorzystania w Walmart.

Karta Kredytowa Zwrot Pieniędzy Tangerine