Najlepsze stawki IRA CD we wrześniu 2020 r

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 16 września 2020 /
  • 9 min czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Który bank wybrać?

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Jeśli szukasz gwarantowanego zwrotu z funduszy emerytalnych, dobrym rozwiązaniem jest płyta CD IRA.

Płyty CD IRA są bezpiecznymi inwestycjami i są atrakcyjne dla inwestorów, którym podoba się przewidywalność związana ze stałą roczną stopą zwrotu (RRSO). Skorzystaj z tego kalkulatora CD, aby dokładnie sprawdzić, ile pieniędzy zarobisz w okresie obowiązywania IRA CD.

Inwestowanie w IRA CD jest stosunkowo łatwe; jest to podobne do kupowania zwykłej płyty CD. Ale zamiast przelewać pieniądze na płytę CD ze swojego konta czekowego lub oszczędnościowego, możesz użyć środków z IRA, aby kupić płytę. Lub możesz użyć pieniędzy z innego konta emerytalnego.

Co to jest płyta IRA CD?

Większość z nas musi oszczędzać więcej pieniędzy, aby wygodnie przejść na emeryturę w okresie, gdy ludność amerykańska żyje dłużej.

Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest otwarcie indywidualnego konta emerytalnego (IRA). Zwykle dostępne opcje to tradycyjny IRA lub Roth IRA. Ich korzyści podatkowe są różne. Skorzystaj z kalkulatora Bankrate, aby obliczyć swoje zarobki dla Roth IRA i tradycyjnego IRA.

Możesz wybrać, jakie inwestycje mają trafić do Twojego IRA. Możesz wykorzystać pieniądze, które przekazujesz na swój IRA, aby zainwestować w akcje i obligacje. Możesz także zainwestować swoje pieniądze w płyty CD.

IRA CD to indywidualne konto emerytalne, na którym Twoje pieniądze są przechowywane na płycie CD. CD to konto lokaty terminowej, na które płaci się odsetki według ustalonego kursu w zamian za zgodę oszczędzającego na zdeponowanie gotówki na określony czas. Termin CD jest różny. Możesz znaleźć warunki dotyczące CD, które wahają się od trzech miesięcy do 10 lat. Ogólnie rzecz biorąc, płyty CD oferują wyższą stawkę niż konta oszczędnościowe, ponieważ są mniej płynne.

Możesz rozważyć zakup płyty IRA CD, jeśli Twoja tolerancja na ryzyko jest niska i szukasz gwarantowanego zwrotu, aby zwiększyć swoje oszczędności emerytalne, jednocześnie ciesząc się korzyściami podatkowymi.

Jednak nie każdemu przysługuje IRA. Skontaktuj się ze swoim doradcą podatkowym, aby upewnić się, że jesteś w stanie opłacić IRA.

Najlepsze stawki IRA CD we wrześniu 2020 r

Bank RRSO Minimalny depozyt
SchoolsFirst Credit Union 0,15% -1,35% (30 dni – 5 lat) 500-100 000 USD dla warstwowych RRSO
Navy Federal Credit Union 0,50% -1,25% (3 miesiące-7 lat) 1000-100 000 USD dla warstwowych RRSO
Delta Community Credit Union 0,85% -1,50% (1 rok do 5 lat) 1000 $
Ally Bank 0,20% -1,00% RRSO (3 miesiące-5 lat) 0 USD
VyStar Credit Union 0,30% -1,40% (3 miesiące – 5 lat) 500–50 000 USD
Odkryj Bank 0,25% -0,95% (3 miesiące – 10 lat) 2500 $
Synchrony Bank 0,25% -0,90% (3 miesiące-5 lat) 2000 $
Federalna Unia Kredytowa Randolph-Brooks 0,45% -1,21% (6 miesięcy-7 lat) 1000 $

Uwaga: Przedstawione RRSO (roczna stopa procentowa) są aktualne na dzień 15 września 2020 r. Stawki dla niektórych produktów mogą się różnić w zależności od regionu. Niektóre RRSO mogą wymagać wyższych sald niż minimalny depozyt. (Banki są wymienione w kolejności największych rocznych RRSO CD IRA z saldem 25 000 USD).

To, która płyta IRA jest dla Ciebie najlepsza, zależy od Ciebie i Twoich celów. Będziesz chciał wziąć pod uwagę wysoką stopę procentową wraz z innymi czynnikami, w tym minimalnym wymaganym depozytem i terminem jego zapadalności. Kurs oferowany przez instytucję finansową zmienia się w zależności od tego, jak długo trzeba przechowywać pieniądze – niektóre banki mogą oferować bardziej konkurencyjne stawki na swoich 5-letnich IRA, ale nie na przykład w przypadku 6-miesięcznych IRA. Decydując, co jest dla Ciebie najlepsze, weź pod uwagę swój horyzont czasowy.

Najlepsze stawki IRA CD: dane bankowe

Oto typy Bankrate dla najlepszych kursów IRA CD.

RRSO: 0,15% -1,35% RRSO (30 dni-5 lat)

Minimalny depozyt: 500-100 000 $ dla niektórych RRSO

Schools Pierwsza Federalna Unia Kredytowa powstała w czasie Wielkiego Kryzysu w 1934 r. Utworzona przez pracowników szkoły spółdzielnia pożyczkowa ma 50 oddziałów.

SchoolsFirst Federal Credit Union ma niskie saldo minimalne i warunki CD od zaledwie 30 dni do nawet pięciu lat. Płyty CD w tej unii kredytowej mają cztery poziomy salda: 500 USD, 20000 USD, 50 000 USD lub 100 000 USD.

RRSO: 0,50% -1,25% RRSO (3 miesiące-7 lat)

Minimalny depozyt: 1000-100 000 USD dla niektórych RRSO.

Navy Federal Credit Union ma ponad 8,8 miliona członków i jest największą na świecie spółdzielnią kredytową. Posiada globalną sieć 340 oddziałów. Navy Federal Credit Union ma swoją siedzibę w Wiedniu w Wirginii.

Członkostwo w Navy Federal Credit Union jest otwarte dla wszystkich pracowników Departamentu Obrony i Straży Przybrzeżnej, personelu cywilnego, kontraktowego, weteranów i ich rodzin.

Oprócz płyt CD, Navy Federal Credit Union oferuje również rachunki czekowe i oszczędnościowe, pożyczki i karty kredytowe.

RRSO: 0,85% -1,50% RRSO (od roku do 5 lat)

Minimalny depozyt: 1000 $

Delta Community Credit Union powstała w 1940 roku jako Delta Employees Credit Union. Została założona przez ośmiu pracowników Delta Air Lines. Delta Community Credit Union ma ponad 400 000 członków i ma 26 oddziałów w metrze w Atlancie i trzy oddziały poza Georgią.

Wszyscy mieszkający lub pracujący w metrze Atlancie oraz pracownicy ponad 150 firm są mile widziani w Delta Community Credit Union. Delta Air Lines, Chick-fil-A i UPS to tylko niektóre z kwalifikujących się firm.

RRSO: 0,20% -1,00% RRSO (3 miesiące-5 lat)

Minimalny depozyt: brak

Ally Bank to bank internetowy, który oferuje więcej opcji na CD niż większość banków bezpośrednich. Ally Bank oferuje opcje oszczędzania z płytą CD o wysokiej dochodowości i płytą CD Raise Your Rate. Jeśli zasilisz swój IRA CD w ciągu 90 dni, otrzymasz najlepszą stawkę za okres i saldo w dniu otwarcia lub w dniu zasilenia konta. Płyty Ally Bank IRA są dostępne jako tradycyjne, Roth i uproszczone emerytury pracownicze (SEP) IRA.

RRSO: 0,30% -1,40% RRSO (3 miesiące-5 lat)

Minimalny depozyt: 500 USD (salda 50 000 USD lub wyższe mogą otrzymać wyższe RRSO)

VyStar Credit Union została założona w 1952 roku. Pierwotnie nosiła nazwę Jax Navy Federal Credit Union i została wyczarterowana w Naval Air Station w Jacksonville na Florydzie.

Członkostwo w VyStar Credit Union jest otwarte dla każdego, kto pracuje lub mieszka w 49 hrabstwach Florydy lub czterech hrabstwach Georgia wymienionych na jej stronie internetowej.

VyStar Credit Union oferuje 10 okresów CD na okres od trzech miesięcy do pięciu lat.

RRSO: 0,25% -0,95% RRSO (3 miesiące – 10 lat)

Minimalny depozyt: 2500 $

W czerwcu 2019 roku Discover Bank wyeliminował opłaty za swoje produkty depozytowe. Odsetki od płyt CD Discover Bank są naliczane codziennie i zapisywane na płycie CD co miesiąc. Discover Bank zapewnia dziewięciodniowy okres karencji po osiągnięciu dojrzałości płyty CD. Jej siedziba znajduje się w Greenwood w stanie Delaware.

RRSO: 0,25% -0,90% (3 miesiące-5 lat)

Minimalny depozyt: 2000 $ (należy wpłacić w ramach jednej transakcji)

Synchrony Bank, wcześniej znany jako GE Capital Bank, jest spółką zależną Synchrony Financial. Synchrony Bank oferuje płyty CD Roth IRA oraz tradycyjne płyty CD IRA.

Nie można otwierać płyt CD IRA w oddziałach (nie ma żadnych). Nie możesz też otworzyć ich online. Zamiast tego będziesz musiał zadzwonić do Synchrony Bank, aby otworzyć płytę CD IRA. Siedziba firmy znajduje się w Draper w stanie Utah.

RRSO: 0,45% -1,21% RRSO (6 miesięcy-7 lat)

Minimalny depozyt: 1000 $

Randolph-Brooks Federal Credit Union ma ponad 55 oddziałów. Ma co najmniej jedną lokalizację w Austin, Corpus Christi i San Antonio.

Randolph-Brooks Federal Credit Union została założona w 1952 roku i ma swoją siedzibę w Live Oak w Teksasie.

Oprócz płyt CD oferuje naprawdę darmowe konto czekowe, które nie wymaga minimalnego salda i nie ma miesięcznej opłaty.

Dla kogo są najlepsze płyty IRA?

Płyty IRA są warte rozważenia, jeśli chcesz zdywersyfikować swoje portfolio. Możesz mieć inne konta emerytalne z funduszami zainwestowanymi w obszarach, w których możliwa jest utrata kapitału, takich jak giełda lub fundusze giełdowe.

Dlatego też płyty CD IRA są dobrym rozwiązaniem dla kogoś o niskiej tolerancji na ryzyko. Jeśli nie lubisz niespodzianek i chcesz dokładnie wiedzieć, jak duże zainteresowanie wzbudzi inwestycja, płyta CD IRA o stałym oprocentowaniu daje taką pewność. Dopóki utrzymujesz IRA CD do terminu zapadalności, będziesz zarabiać na oczekiwanych odsetkach na IRA CD. Warto również rozważyć dodanie do swojego portfela, jeśli zbliżasz się do emerytury.

W banku Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) pokrywa do 250 000 USD na łączne saldo wszystkich samodzielnie zarządzanych kont emerytalnych należących do tej samej osoby w tym samym ubezpieczonym banku.

W National Credit Union Administration (NCUA) fundusz ubezpieczenia udziałów w National Credit Union (NCUSIF) pokrywa do 250 000 USD. Ochrona ta jest niezależna od ubezpieczenia na innych kontach w spółdzielczych kasach kredytowych.

Jakie typy IRA kwalifikują się do CD?

  • Tradycyjna IRA: jest to dowolna IRA, która nie jest Roth IRA ani SIMPLE IRA, zgodnie z IRS. Aby przyczynić się do jednego: ty lub twój małżonek, jeśli składasz wniosek wspólnie, musicie otrzymać odszkodowanie podlegające opodatkowaniu i nie może mieć więcej niż 70 lat. Składki mogą podlegać odliczeniu od podatku, jeśli kwalifikujesz się.
  • Roth IRA : IRA, która wykorzystuje składki po opodatkowaniu. Kwalifikowane wypłaty z Roth IRA nie podlegają opodatkowaniu.

Gdzie można kupić płytę IRA?

Twoja IRA to koszyk dla Twoich inwestycji, a to, w co możesz zainwestować, zależy od dostawcy. Nie wszystkie instytucje finansowe oferują IRA CD, więc musisz znaleźć taki, który to robi.

Koniecznie rozejrzyj się. Poszukaj instytucji, które oferują konkurencyjne stawki CD i zwróć uwagę na minimalne wymagania dotyczące salda.

Wybierając płytę IRA CD, miej na uwadze swój horyzont czasowy. Największym ryzykiem związanym z płytą CD jest uzyskanie dostępu do pieniędzy przed końcem okresu ważności płyty. Zasadniczo instytucje naliczą karę, jeśli wypłacisz pieniądze przed terminem zapadalności płyty.

Ogólnie rzecz biorąc, płyty CD to bezpieczne miejsce na przechowywanie pieniędzy. Są ubezpieczeni do kwoty 250 000 USD w bankach przez FDIC oraz w spółdzielczych kasach kredytowych przez NCUA.

Plusy i minusy inwestowania w płytę IRA

Przed otwarciem płyty IRA CD zważ zalety i wady, aby sprawdzić, czy jest to odpowiedni produkt dla Ciebie.

Zalety inwestowania w IRA CD obejmują:

  • Gwarantowany zwrot z inwestycji (o ile nie wycofasz się z płyty CD, zanim dojrzeje).
  • Twoje pieniądze są ubezpieczone do kwoty 250 000 USD, o ile są przechowywane w banku ubezpieczonym przez FDIC lub w spółdzielczej kasie kredytowej NCUA.
  • Inwestowanie w IRA CD jest prostsze niż inwestowanie w akcje lub obligacje.
  • Nie będziesz musiał martwić się o opłaty, chyba że zostaniesz ukarany za wejście na swoje konto, zanim dojrzeje.

Wady inwestowania w IRA CD obejmują:

  • Jeśli jesteś młodszy, możesz zainwestować w coś, co może przynieść wyższy zwrot.
  • Stopa, którą zarabiasz, może nie nadążać za inflacją.

Jakie są limity składek w przypadku IRA?

IRS ogranicza roczny wkład w IRA.

Jeśli masz mniej niż 50 lat, możesz wpłacić do 6000 USD w tradycyjnym lub Roth IRA w 2019 r. Jeśli masz 50 lat i więcej, możesz przekazać do 7 000 USD.

Czy płyty CD IRA również podlegają takim samym limitom wpłat?

Tak. Podobnie jak w przypadku każdego IRA, IRS ogranicza roczny wkład w IRA CD.

Osoby poniżej 50. roku życia mogą wpłacić do 6000 USD w tradycyjnym lub Roth IRA w 2020 r. Osoby powyżej 50. roku życia mogą wnieść do 7 000 USD.

Czy można odliczyć od podatku IRA CD?

Możesz odliczyć część lub całość swoich składek na tradycyjną IRA. Są wyjątki. Na przykład, jeśli przekroczysz określony dochód, odliczenie może być ograniczone.

Składki na Roth IRA nie podlegają odliczeniu. Nie zgłaszasz również składek na Roth IRA w zeznaniu podatkowym.

Czy mogę przenieść IRA CD do innego banku?

Tak, możesz. Transfer z powiernika do powiernika to jeden ze sposobów przeniesienia płyty CD IRA z jednego banku do drugiego. Tutaj nie możesz dotknąć pieniędzy: Twój bank z dojrzewającą płytą CD prześle pieniądze do nowego operatora banku. Przed przeniesieniem pieniędzy upewnij się, że Twoja płyta CD dojrzała, aby uniknąć potencjalnych kar za wcześniejsze wypłaty.

Jeśli zbliżasz się do emerytury i chcesz, aby Twoje pieniądze były bardziej płynne, rozważ przeniesienie IRA CD na konto oszczędnościowe IRA lub na konto IRA Money Market zamiast innej IRA CD. Skontaktuj się ze swoim bankiem, aby upewnić się, że fundusze nie muszą znajdować się na tym koncie oszczędnościowym IRA lub koncie rynku pieniężnego IRA przez określony czas.

Jaka jest kara za wcześniejsze wycofanie płyty IRA CD?

Podobnie jak w przypadku każdej innej płyty CD, zazwyczaj zapłacisz karę, jeśli wypłacisz pieniądze przed dojrzałością płyty IRA.

Ponadto, jeśli wycofasz się z tradycyjnej płyty CD IRA przed ukończeniem 59 lat i pół roku, możesz podlegać dodatkowemu 10-procentowemu podatkowi od wcześniejszych wypłat. IRS zrobi wyjątki. Jeśli okres ważności IRA wygasa w ramach tradycyjnego IRA, możesz zatrzymać te fundusze w IRA, ale wykorzystać je do innych inwestycji.

Jak efektywnie korzystać z IRA CD i unikać kar

Aby efektywnie korzystać z płyty CD IRA, sfinansuj ją pieniędzmi, których prawdopodobnie nie będziesz potrzebować przed osiągnięciem wieku 59 1/2 lat. Ta strategia pomoże Ci uniknąć dodatkowego podatku IRS.

Jeśli Twój IRA jest mocno zainwestowany w ryzykowne aktywa, zaparkowanie pieniędzy na IRA CD może pomóc w dywersyfikacji portfela. Z płytą IRA CD otrzymasz gwarantowany zwrot i ulgi podatkowe.

IRA CD kontra CD

Podobnie jak w przypadku otwierania zwykłej płyty CD, horyzont czasowy jest bardzo ważny przy wyborze płyty IRA. W przypadku zwykłej płyty CD zbyt wczesna wypłata pieniędzy może skutkować karą za wczesną wypłatę. Jeśli fundusze znajdują się na tradycyjnej płycie IRA i wycofasz się z płyty zarówno przed upływem terminu ważności, jak i przed ukończeniem 59 1/2 roku życia, możesz ponieść karę za wcześniejszą wypłatę z banku i 10-procentowy podatek od wcześniejszej wypłaty.

W przeciwieństwie do zwykłej płyty CD, składki na tradycyjne IRA mogą podlegać odliczeniu od podatku. Ale nie możesz odliczyć składek, które wpłacasz na płytę CD Roth IRA.

Ryzyko związane z IRA CD

Płyty CD IRA są tak samo bezpieczne, jak zwykłe płyty CD, o ile są otwierane w banku ubezpieczonym przez FDIC lub kasie kredytowej NCUA i nie przekraczają limitów ubezpieczenia. Na przykład IRA należą do kategorii „Pewne konto emerytalne w FDIC. Limit gwarancji wynosi 250 000 USD na właściciela IRA w banku FDIC w ramach produktu depozytowego, takiego jak konto oszczędnościowe lub płyta CD. W spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej fundusz ubezpieczenia udziałów w Krajowej Unii Kredytowej pokrywa IRA oddzielnie od ubezpieczenia na innych rachunkach w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. NCUSIF pokrywa IRA w unii kredytowej do dodatkowych 250 000 USD.

Skorzystaj z elektronicznego kalkulatora ubezpieczenia depozytów FDIC i skontaktuj się z bankiem ubezpieczonym w FDIC, aby potwierdzić, że Twoje konto jest ubezpieczone. W unii kredytowej skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia udziałów i skontaktuj się ze swoją spółką kredytową, aby potwierdzić, że Twoje konto spełnia wymogi ubezpieczenia.

Czy płyta IRA CD jest lepsza niż konto oszczędnościowe IRA?

Płyta IRA CD może mieć wyższą RRSO niż konto oszczędnościowe IRA. Może to być również bardziej odpowiednia opcja, ponieważ w większości fundusze IRA składają się z pieniędzy, których nie zamierzasz dotykać.

Z drugiej strony, jeśli masz ponad 59 1/2 i planujesz aktywnie dokonywać wypłat ze swojego tradycyjnego IRA, to konto oszczędnościowe IRA może mieć więcej sensu niż płacenie kar za wcześniejszą wypłatę – nałożonych w twoim banku – za wypłatę z płyty CD wcześnie.