Nie kwalifikuje się do ubiegania się o ulgę podatkową w wysokości 2500 USD American Opportunity (College). Spróbuj tego

Category: Ważne Jest
17 lutego 2021

Podatnicy, którzy opłacają kwalifikowane czesne i opłaty za czesne, mogą ubiegać się o ulgę podatkową American Opportunity Tax Credit (AOTC) o wartości do 2500 USD na kwalifikujące się dziecko. Oznacza to 10 000 dolarów oszczędności podatkowych na dziecko w ciągu czterech lat. Jeśli jednak Twoje dziecko otrzyma znaczące stypendium, aby zmniejszyć wydatki na studia z własnej kieszeni, stypendium zazwyczaj wolne od podatku może kolidować z możliwością ubiegania się o ten cenny kredyt i zaoszczędzić duże na podatkach.

AOTC jest warte do 2500 $ na studenta przez cztery lata akademickie (pamiętaj jednak, że wygasa w 2017 roku). Stopniowy dochód wynosi 160 000 – 180 000 $ zmodyfikowanego skorygowanego dochodu brutto ze wspólnych deklaracji podatkowych (80 000 – 90 000 $ dla osób składających jedno rozliczenie podatkowe i głowy rodziny). Kwota kredytu jest obliczana jako 100% pierwszych 2000 USD zapłaconego kwalifikowanego czesnego i opłat plus 25% następnych 2000 USD zapłaconych z tytułu takich opłat. W przypadku podatników o niższych dochodach ulga podlega zwrotowi do wysokości 1000 USD, ale nie w przypadku dzieci pozostających na utrzymaniu.

W tym tkwi problem. Jeśli stypendium wolne od podatku dla Twojego dziecka zmniejsza kwalifikujące się wydatki do 0 USD, nie masz żadnych kwalifikujących się wydatków, aby ubiegać się o kredyt.

Które wydatki na studia się liczą?

Najlepsze miejsca na emeryturę w 2020 rokuKorzystasz z formularza IRS 8863 (pobierz formularz i instrukcje tutaj), aby ubiegać się o ulgę podatkową American Opportunity Tax Credit, która opiera się na kwalifikowanych wydatkach, które musisz zapłacić za siebie, swojego współmałżonka lub osobę na utrzymaniu, dla której ubiegasz się o zwolnienie z zeznania podatkowego.

Według Publikacji IRS 970 kwalifikowane wydatki na edukację to czesne i powiązane wydatki wymagane do zapisania się lub uczęszczania do kwalifikującej się instytucji edukacyjnej.

Kwalifikują instytucja edukacyjna jest każda uczelnia, uniwersytet, szkoła zawodowa lub inna policealne instytucja edukacyjna kwalifikuje do udziału w programie pomocy uczeń podawanej przez Departament Edukacji. Obejmuje praktycznie wszystkie akredytowane instytucje publiczne, non-profit i zastrzeżone (prywatne, nastawione na zysk) instytucje policealne.

Powiązane wydatki to opłaty za zajęcia studenckie oraz wydatki na książki, materiały i sprzęt, które są wymagane jako warunek rejestracji lub uczestnictwa w kursie. Kwota kwalifikowanych wydatków edukacyjnych, które można wykorzystać do obliczenia tych ulg podatkowych, jest zmniejszona, jeśli opłacasz kwalifikujące się wydatki z pewnych funduszy wolnych od podatku:

Wolne od podatku części stypendiów i stypendiów

  • Pell przyznaje
  • Pomoc edukacyjna zapewniana przez pracodawcę (sekcja 127 planu zwrotu czesnego)Pomoc edukacyjna weteranówWszelkie inne płatności wolne od podatku otrzymane w ramach pomocy edukacyjnejBardzo ważne jest, aby pamiętać, że wolne od podatku stypendium twojego dziecka może wyeliminować kwotę kwalifikowanego czesnego i opłat, które masz do obliczenia uprawnienia do ubiegania się o tę ulgę podatkową.

    Rozwiązanie

    Rozwiązaniem jest wybranie na zeznaniu podatkowym Twojego dziecka, aby ubiegać się o stypendium w wysokości do 4000 USD jako dochód podlegający opodatkowaniu. W ten sposób uwolnisz 4000 USD kwalifikujących się wydatków, których potrzebujesz, aby każdego roku ubiegać się o ulgę podatkową w wysokości 2500 USD American Opportunity Tax Credit. Jest to napiwek podatkowy w wysokości 10000 USD, który turbodoładuje stypendium Twojego dziecka.