Nietradycyjne a tradycyjne pożyczki terminowe

Nietradycyjne a tradycyjne pożyczki terminowe
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Bez stałych i niezawodnych dostaw gotówki Twoja firma nie przetrwa. Zarówno tradycyjne, jak i nietradycyjne pożyczki terminowe mogą oferować potrzebne pieniądze na warunkach, z którymi sobie poradzisz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co odróżnia stare pożyczki terminowe od ich mniej konwencjonalnych odpowiedników.

Jaka jest różnica między tradycyjnymi pożyczkami terminowymi a nietradycyjnymi pożyczkami?

Pierwszym krokiem jest wyjaśnienie, co mamy na myśli, gdy mówimy o „pożyczce terminowej”. Kiedy większość ludzi myśli o pożyczkach, zwykle przychodzi na myśl tradycyjna pożyczka terminowa.

Tradycyjne pożyczki terminowe

Tradycyjne pożyczki terminowe mają bardzo prostą strukturę. Pożyczasz ze stałą lub zmienną stopą procentową i dokonujesz regularnych spłat do czasu spłaty pożyczki. Wspaniałą rzeczą w tych pożyczkach jest to, że zawsze wiesz, ile jesteś winien, kiedy kończy się okres pożyczki i dokładnie, ile wynosi Twoja minimalna spłata.

Pożyczki nietradycyjne

Więc co sprawia, że ​​pożyczka jest „nietradycyjna”? Ten język w rzeczywistości odnosi się do pożyczkodawcy, od którego kupujesz pożyczkę. W przeszłości banki były głównymi podmiotami udzielającymi tego typu umów. Jednak ostatnie warunki gospodarcze spowodowały zmiany w branży kredytów dla przedsiębiorstw. Nastąpił gwałtowny spadek liczby małych firm, którym zezwolono na otrzymywanie tradycyjnych pożyczek za pośrednictwem standardowego banku.

Rodzaje nietradycyjnych pożyczek

W dzisiejszych czasach tradycyjne pożyczki terminowe są zastępowane nietradycyjnymi rozwiązaniami za pośrednictwem instytucji innych niż duże banki. Istnieje wiele opcji dostępnych dla wykwalifikowanych właścicieli małych firm. Bez względu na to, co zdecydujesz, ważne jest, aby przejrzeć wszystkie opcje i wybrać to, co jest odpowiednie dla Twojej firmy.

Finansowanie społecznościowe

Jednym z najpopularniejszych strumieni finansowania w ostatnich latach jest finansowanie społecznościowe. Korzystając z finansowania społecznościowego online, przedstawiasz potencjalnym pożyczkodawcom argumentację, dlaczego Twoja firma zasługuje na pożyczkę. Nazywane również pożyczkami peer-to-peer, będziesz chciał mieć osobistą zdolność kredytową powyżej 620 do finansowania społecznościowego. Powinieneś także być gotowy do włączenia własnego kredytu na wypadek niespłacenia pożyczki.

Finansowanie faktur

Inną popularną metodą szybkiego dostępu do finansowania jest finansowanie faktur (lub faktoring fakturowy). Dzięki finansowaniu faktur możesz sprzedać swoje zaległe faktury pożyczkodawcy w zamian za zryczałtowaną kwotę gotówki. To niezwykle prosty sposób na szybki zastrzyk płynnej gotówki. Pamiętaj jednak, że koszt tej formy finansowania jest wyższy niż większości.

Handlowa zaliczka gotówkowa

Akceptowalna pożyczka gotówkowa to kolejny nietradycyjny mechanizm pożyczkowy, z którego możesz skorzystać. Idealne dla firm, które przetwarzają wiele transakcji debetowych i kredytowych, MCA ułatwia finansowanie osobom ze słabym kredytem. Chociaż koszty i stopy procentowe są wysokie, proces zatwierdzania jest szybki, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych.

Pożyczki SBA

Z bardziej konwencjonalnej strony (ale wciąż bardziej elastycznej niż duże banki) są pożyczki sponsorowane przez Small Business Administration (SBA). Ta niezależna agencja federalna zapewnia zachęty pożyczkodawcom, którzy następnie udzielają krótko- i długoterminowych pożyczek w celu finanso stymulowania małych firm.

Teraz, gdy duże banki unikają pożyczek dla małych firm, alternatywni dostawcy usług pożyczkowych rzucili się, aby wypełnić tę lukę. Dokładnie oceń charakter swojej firmy, ilość potrzebnej gotówki i czas, jaki realnie zajmie Ci spłata pożyczki. Uzbrojony w te fakty, zbadaj zarówno tradycyjnych pożyczkodawców, jak i alternatywne opcje finansowania. Możesz być zaskoczony, kiedy zobaczysz, do jakiej wysokości finansowania możesz się kwalifikować u nietradycyjnego pożyczkodawcy.