Nowe rekordy na Wall Street. Jak i równiez to na słabych informacji

Category: gielda
Author:
4 sierpnia, 2020
Nowe rekordy na Wall Street. Jak i równiez to na słabych informacji

Środowa sesja na Wall Street przyniosła nieduże wzrosty i swieze historyczne maksima indeksów Dow i S&P 500 wedlug serii mieszanych danych makroekonomicznych z ekonomii Stanów Zjednoczonych.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0, 07 proc., do 17. 827, 69 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0, 28 proc. i wyniósł 2. 072, 82 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0, 61 proc., sluzace do 4. 787, 32 pkt.

Główne indeksy na Wall Street w trakcie sesji w środę Dodaj wykresy sluzace do Twojej witryny www

_ Inwestorzy przyszli dzisiaj, aby się upewnić, że nie będzie złych informacji o zamówieniach na rzetelna trwałe jak i równiez z rynku nieruchomości i tego rodzaju złych informacji rzeczywiście nie zaakceptowac było _ – powiedział JJ Kinahan, główny strateg TD Ameritrade.

Przypomniał on stare giełdowe powiedzenie na temat, że nigdy nie należy sprzedawać podczas, gdy na rynku jest bez nerwów.

_ Teraz cała notatka koncentruje się na wartosciach ropy naftowej i w koncernach paliwowych _ a mianowicie powiedział JJ Kinahan.

Koszta ropy naftowej znajdują się obecnie na najniższych poziomach od czterech lat, a sektor paliwowy kontynuuje w ostatnim czasie trend spadkowy. Indeks stopnia optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany za posrednictwem Uniwersytet Michigan, wzrósł po listopadzie do 88, 12 pkt. sposród 86, dziewiec pkt. zanotowanych w październiku. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 85, 0 pkt.

Liczba osób ubiegających się po jednego razu pierwszy na temat zasiłek dla bezrobotnych przy ubiegłym tygodniu w AMERYCE wzrosła sluzace do 313 tys. z 292 tys. tydzień wcześniej po korekcie. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba oryginalnych bezrobotnych wyniesie 288 tys.

Zamówienia na dobra trwałe w USA w październiku wzrosły mdm o 0, 4 proc., po tym jak we wrześniu spadły o 0, 9 proc. mdm. Analitycy oczekiwali, że zamówienia spadną o 0, 6 proc. mdm.

Zamówienia na dobra trwałe wraz z wykluczeniem środków transportu spadły jednak na temat 0, dziewiec proc. wobec wzrostu na temat 0, dwóch proc. miesiąc wcześniej po korekcie. Tutaj analitycy oczekiwali wzrostu na temat 0, piec proc. mdm.

Wydatki amerykańskich konsumentów w październiku wzrosły o 0, 2 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy we wrześniu pozostały wyjawszy zmian mdm. Dochody Amerykanów wzrosły na temat 0, dwóch proc. mdm, wobec postepu również na temat 0, dwóch proc. mdm w poprzednim miesiącu. Ekonomiści spodziewali się, że wydatki konsumenckie wzrosną o 0, 4 proc. mdm i że zyski wzrosną na temat 0, trzy proc.

Cyfra umów w sprzedaż domów, podpisanych po październiku za posrednictwem Amerykanów spadła miesiąc do miesiąca na temat 1, jednej proc. Analitycy spodziewali się wzrostu wskaźnika o 0, 5 proc. miesiąc az do miesiąca. Sprzedaż nowych domów w USA w październiku wyniosła 458 tys. w ujęciu rocznym. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż nowych domów wyniesie 471 tys.

_ Dane makro obecnie nie były za rzetelne, uwaga rynków koncentruje się jednak głównie na rynku ropy naftowej i jutrzejszym posiedzeniu OPEC. Ujrzymy, czy produkcja ropy pozostanie ograniczona i czy zatrzyma to upadki cen surowca _ – powiedział Michale James, analityk Wedbush Securities.

Ceny ropy naftowej traciły nieznacznie przed zaplanowanym na czwartek posiedzeniem OPEC, w toku którego członkowie organizacji będą rozmawiali w sprawie limitów produkowaniu. Po spadku cen ropy o nieopodal 30 proc., część członków kartelu domaga się ograniczenia produkcji w celu stabilizacji wartosci surowca. Takowej decyzji sprzeczny wydaje się być jednakze najbardziej wpływowy członek organizacji Arabia Saudyjska.

OPEC ograniczy prawdopodobnie produkcję ropy naftowej. W wyniku działania organizacji ceny ropy Brent mogą wzrosnąć do 87 USD zbytnio baryłkę po kolejnych 3 miesiącach – uważają analitycy Deustche Agencji bankowej.

_ Nadpodaż wraz z umacniającym się dolarem oraz niższe prognozy wzrostu skłonią OPEC do działania. Naszym zdaniem ograniczenie produkcji o 1 mln baryłek na dzien jest potrzebne, aby przywrócić zaufanie w dziedzinie i ustabilizować ceny ropy naftowej _ – napisali analitycy Deutsche Banku przy arporcie.

Ze spółek traciły mogą przy środę akcje producenta maszyn rolniczych firmy Deere. Spółka podała lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne, rozczarowała jednakze obniżeniem prognozy finansowej w przyszły rok kalendarzowy.

Po publikacji wyników kwartalnych traciły akcje producenta komputerów spółki Hewlett-Packard. Firma rozczarowała rynek słabszymi od oczekiwań wynikami sprzedaży. Amerykańskie giełdy będą zamknięte w czwartek, z powodu obchodzonego w AMERYCE święta dziękczynienia. Natomiast sesja w piątek będzie skrócona.