Ochrona ceny: które karty kredytowe zwrócą koszty spadku ceny?

Category: Pomocą Karty
17 lutego 2021

Widzenie, że cena czegoś spada zaraz po zakupie, może być frustrujące. Ale w niektórych przypadkach, jeśli użyłeś karty kredytowej z korzyścią z tytułu ochrony ceny, możesz otrzymać zwrot różnicy.

To profit, który stał się trudniejszy do znalezienia w ciągu ostatnich kilku lat. Niektórzy emitenci, tacy jak Discover, całkowicie wyeliminowali tę funkcję, a funkcja Citi Price Rewind w Citibanku zakończyła się we wrześniu 2019 r.

Chociaż firma Mastercard ogłosiła, że ​​od lipca 2019 r. Kończy ochronę cen jako standardową korzyść we wszystkich swoich kartach, niektórzy partnerzy wydający karty mogą zdecydować się na dodanie lub zachowanie tej korzyści dla określonych kart.

Oto, co należy wiedzieć o ochronie cen.

Co to jest ochrona ceny i jak z niej korzystać?

Jeśli kupujesz przedmiot za pomocą karty kredytowej, która zapewnia ochronę ceny, a później okaże się, że jest on reklamowany po niższej cenie w określonym czasie, możesz złożyć wniosek o zwrot różnicy w cenie. (Koszty takie jak podatki i koszty wysyłki nie są wliczone.) Niższa cena musi odpowiadać dokładnie zakupionemu przedmiotowi – ten sam model, producent i rok.

W przeciwieństwie do ochrony zakupu lub rozszerzonej gwarancji, ochrona ceny nie jest zazwyczaj automatyczna. W zależności od warunków konkretnej karty może być konieczne zarejestrowanie przedmiotu w celu śledzenia lub monitorowanie ceny i samodzielne złożenie dokumentacji, aby otrzymać zwrot pieniędzy. Niektóre aplikacje mogą Ci w tym pomóc.

Popularne karty zapewniające ochronę ceny

Wydawcy kart często zmieniają świadczenia i warunki. Nawet jeśli Twój emitent oferował kiedyś ochronę ceny, mógł zrezygnować lub zmienić politykę. Od września 2020 r. Niektóre karty konsumenckie z korzyścią obejmują:

Należy pamiętać, że powyższa lista obejmuje tylko konsumenckie karty kredytowe; karty przeznaczone dla właścicieli małych firm mogą również posiadać ochronę ceny.

Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje na temat konkretnej karty, zawsze najlepiej skontaktować się bezpośrednio z wydawcą za pośrednictwem bezpiecznej wiadomości za pośrednictwem jego strony internetowej lub aplikacji lub dzwoniąc pod numer podany na odwrocie karty. Możesz również sprawdzić broszurę z warunkami umowy dołączoną do karty.

Pamiętaj, że tylko dlatego, że jedna z twoich kart może mieć tę funkcję, nie oznacza to, że inne karty – nawet jeśli pochodzą z tego samego banku – również ją będą mieć.

O co zapytać wystawcę

Jeśli Twoja karta zapewnia ochronę ceny, oto kilka dodatkowych pytań, które należy zadać:

Jak ubiegać się o zwrot pieniędzy?Każda karta ma własne zasady zgłaszania roszczeń. Zwykle występuje przedział czasowy – zwykle od 30 do 120 dni, w zależności od karty – w którym cena przedmiotu musi spaść lub zostać znaleziona na sprzedaż po cenie niższej niż zapłacona. Składając reklamację, zwykle musisz przedstawić dowód zarówno tego, ile zapłaciłeś, jak i tego, gdzie przedmiot jest wystawiony za niższą cenę, na przykład kopię drukowanej reklamy lub zrzut ekranu, jeśli znalazłeś go online.

Jakie przedmioty nie kwalifikują się?Warunki ochrony ceny zwykle zawierają szczegółową listę przedmiotów wyłączonych z tej korzyści. Na przykład przedmiot zakupiony na aukcji lub wyprzedaży może nie kwalifikować się do ochrony ceny. Większość usług, takich jak wymiana oleju lub strzyżenie, również się nie kwalifikuje.

Czy istnieje limit zwrotu?Limity refundacji różnią się również w zależności od konkretnej karty. Na przykład karta kredytowa Wells Fargo Visa Signature® kosztuje 250 USD za sztukę i do 1000 USD rocznie.

Jak długo mam złożyć?Możesz mieć tylko określony czas na zgłoszenie roszczenia, zanim nie będziesz już uprawniony do zwrotu różnicy w cenie. Opóźnianie papierkowej roboty może oznaczać, że stracisz oszczędności.

Co to jest Paribus?

Bezpłatna aplikacja Paribus działa podobnie – ale nie jest tym samym – ochrona ceny za pomocą karty kredytowej. Aplikacja przeskanuje Twoją skrzynkę e-mail w poszukiwaniu paragonów i powiadomi Cię o wszelkich spadkach cen u jednego z około 30 monitorowanych przez nią sprzedawców detalicznych, którzy oferują politykę korekty cen. Chociaż Paribus jest własnością Capital One, nie ma znaczenia, jakiej karty kredytowej lub debetowej użyłeś do dokonania zakupu, ponieważ Paribus czerpie korzyści z zasad ochrony cen sprzedawców detalicznych , niezwiązanych z żadną taką polityką, którą może oferować twoja karta.

Jeśli zazwyczaj robisz zakupy osobiście i otrzymujesz papierowy paragon – i / lub jeśli rzadko robisz zakupy w żadnym ze sklepów monitorów Paribus – prawdopodobnie nie odniesiesz większych korzyści z tej usługi.

Informacje o karcie kredytowej Wells Fargo Visa Signature® zostały zebrane przez NerdWallet i nie zostały przekazane ani sprawdzone przez wystawcę tej karty.

O autorze

Robin Saks Frankel

Robin jest byłym autorem kart kredytowych dla NerdWallet. Jej prace były opisywane przez The New York Times, USA Today, Business Insider i inne media. Czytaj więcej