Oprocentowanie kredytów hipotecznych dzisiaj, 30 lipca 2020 r. | Istotne spadki kursu

Category: Które Mają
17 lutego 2021

Oprocentowanie kredytów hipotecznych było dziś zróżnicowane, ale jedna z głównych stóp procentowych spadła. Średnia dla 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu spadła, ale średnia stopa dla 15-letniego kredytu o stałym oprocentowaniu wzrosła. Średnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu 5/1 lub ARM, najpopularniejszego rodzaju kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu, wzrosła.

Stawki kredytów hipotecznych podlegają ciągłym zmianom, ale ogólnie pozostają znacznie niższe niż przed Wielką Recesją. Jeśli szukasz kredytu hipotecznego, warto zablokować kredyt, jeśli zobaczysz kurs, który Ci się podoba. Po prostu rozejrzyj się.

Znajdź odpowiednią stopę procentową kredytu hipotecznego dla swoich określonych kryteriów.

30-letnie stałe kredyty hipoteczne

Średnia stopa procentowa, jaką zapłacisz za 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, wynosi 3,09%, czyli o 4 punkty bazowe mniej w ciągu ostatnich siedmiu dni. Miesiąc temu średnia stopa oprocentowania 30-letniego kredytu hipotecznego była wyższa i wyniosła 3,26 proc.

Przy obecnym średnim kursie zapłacisz 426,47 USD miesięcznie z tytułu kapitału i odsetek za każde pożyczone 100 000 USD. W porównaniu z poprzednim tygodniem to 2,18 dolara mniej.

Możesz skorzystać z kalkulatora kredytu mieszkaniowego Bankrate, aby oszacować swoje miesięczne raty i zobaczyć, jakie będą skutki dodatkowych płatności. Pomoże Ci również określić, jakie odsetki zapłacisz w całym okresie pożyczki.

15-letnie stałe kredyty hipoteczne

Średnia 15-letnia oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi 2,74%, co oznacza wzrost o 2 punkty bazowe w ciągu ostatniego tygodnia.

Miesięczne spłaty 15-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu będą kosztować około 678 USD na 100 000 USD pożyczonych kredytów. Może to uszczuplić Twój miesięczny budżet niż 30-letni kredyt hipoteczny, ale wiąże się to z pewnymi dużymi zaletami: w ciągu całego okresu spłaty pożyczki wyjdziesz kilka tysięcy dolarów z wyprzedzeniem w postaci całkowitych spłaconych odsetek i znacznie szybciej zbudujesz kapitał.

5/1 ARMs

Średnia stopa na 5/1 ARM wynosi 3,30 procent, czyli o 11 punktów bazowych więcej niż tydzień temu.

Tego typu pożyczki są najlepsze dla osób, które oczekują sprzedaży lub refinansowania przed pierwszą lub drugą korektą. Stawki mogą być znacznie wyższe, gdy pożyczka zostanie dostosowana po raz pierwszy, a następnie.

Galeria: Jak drugi test bodźca może się różnić od pierwszego (Kiplinger)

Miesięczne płatności na 5/1 ARM przy 3,30 procent kosztowałyby około 438 dolarów za każde 100 000 dolarów pożyczonych w ciągu pierwszych pięciu lat, ale później mogą wzrosnąć o setki dolarów, w zależności od warunków pożyczki.

Dokąd zmierzają stawki

Aby zobaczyć, gdzie panel ekspertów Bankrate oczekuje od tego miejsca oprocentowanie, zapoznaj się z naszymi prognozami oprocentowania kredytów hipotecznych.

Chcesz zobaczyć, jakie są obecnie stawki? Kredytodawcy w całym kraju odpowiadają na ankietę dotyczącą oprocentowania kredytów hipotecznych przeprowadzaną przez Bankrate w dni powszednie, aby przedstawić najbardziej aktualne dostępne stawki. Tutaj możesz zobaczyć najnowsze średnie stawki rynkowe dla szerokiej gamy pożyczek na zakup:

Średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych

Produkt Oceniać Zeszły tydzień Zmiana 3,09%3,13%-0.042,74%2,72%-0.023,12%3,18%-0.063,19%3,17%+0.02
Naprawiono 30 lat Naprawiono 15 lat 30-letni stały jumbo 30-letni stały refinansowanie
Stawki z 30 lipca 2020 r.

Kiedy zablokować oprocentowanie kredytu hipotecznego

Blokada kursu gwarantuje stopę procentową na określony czas. Pożyczkodawcy często oferują 30-dniowe blokady kursu za opłatą lub włączają cenę blokady kursu do kredytu. Niektórzy pożyczkodawcy blokują stawki na dłuższe okresy, nawet przekraczające 60 dni, ale takie blokady mogą być kosztowne. Na dzisiejszym niestabilnym rynku niektórzy pożyczkodawcy blokują stopę procentową tylko na dwa tygodnie, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Zaletą blokady stopy procentowej jest to, że jeśli stopy procentowe wzrosną, zostaniesz zablokowany na stopie gwarantowanej. Niektórzy pożyczkodawcy mają opcję blokady o zmiennym oprocentowaniu, która pozwala uzyskać niższą stopę procentową, jeśli stopy procentowe spadną przed zamknięciem pożyczki. W warunkach spadku stopy blokada może być warta swojej ceny. Ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych nie jest przewidywalne, nie ma gwarancji, że stawki pozostaną tam, gdzie są z tygodnia na tydzień, a nawet z dnia na dzień. Tak więc, jeśli możesz zablokować niską stopę procentową, powinieneś to zrobić, zamiast ryzykować, że stopy procentowe spadną jeszcze niżej.

Pamiętaj: podczas pandemii wszystkie aspekty zamykania nieruchomości i kredytów hipotecznych trwają znacznie dłużej niż zwykle. Spodziewaj się, że zamknięcie nowego kredytu hipotecznego zajmie co najmniej 60 dni, a refinansowanie co najmniej miesiąc.

Czynniki wpływające na oprocentowanie kredytów hipotecznych

Szereg czynników ekonomicznych wpływa na oprocentowanie kredytów hipotecznych. Wśród nich są inflacja i bezrobocie. Wyższa inflacja zwykle prowadzi do wyższych stóp kredytów hipotecznych. Jest też odwrotnie; gdy inflacja jest niska, zazwyczaj są też stopy kredytów hipotecznych. Wraz ze wzrostem inflacji dolar traci wartość. To odsuwa inwestorów od papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką (MBS), co powoduje spadek cen i wzrost rentowności. Kiedy zyski rosną, stopy procentowe stają się droższe dla pożyczkobiorców.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy gospodarka jest silna, więcej ludzi kupuje domy. To napędza popyt na kredyty hipoteczne. Zwiększony popyt na kredyty hipoteczne może spowodować wzrost stawek. Jest też odwrotnie; mniejszy popyt może prowadzić do niższych stawek.

Obecne środowisko oprocentowania kredytów hipotecznych

Obecne środowisko oprocentowania kredytów hipotecznych jest niestabilne z powodu pandemii koronawirusa, ale generalnie stawki są niskie. Oprocentowanie kredytów hipotecznych rośnie i spada z tygodnia na tydzień, ponieważ pożyczkodawcy są zasypywani prośbami o wyrozumiałość i refinansowanie. Ogólnie jednak stawki stale utrzymują się poniżej 4 procent, a nawet spadają do średnich i niskich 3. Jest to szczególnie dobry moment dla osób, które mają dobry lub bardzo dobry kredyt, aby zablokować niski oprocentowanie kredytu na zakup. Jednak pożyczkodawcy podnoszą również standardy kredytowe dla pożyczkobiorców i żądają wyższych zaliczek, próbując zmniejszyć swoje ryzyko.

Metodologia: stawki, które widzisz powyżej, są średnimi dla witryny Bankrate.com. Obliczenia te są wykonywane po zamknięciu poprzedniego dnia roboczego i obejmują kursy i / lub zyski, które zgromadziliśmy tego dnia dla określonego produktu bankowego. Średnie dla witryny Bankrate.com są niestabilne – pomagają konsumentom obserwować zmiany kursów z dnia na dzień. Instytucje uwzględnione w tabelach „Średnia witryny Bankrate.com będą się różnić z dnia na dzień, w zależności od tego, jakie stawki instytucji zbierzemy w danym dniu i przedstawimy na stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o różnych średnich stawkach publikowanych przez Bankrate, zobacz „Metodologia średnich stawek Bankrate.

Szukasz odpowiedniego pożyczkodawcy hipotecznego? Zobacz recenzje kredytodawców hipotecznych Bankrate.