Ostrzeżenie przed zdzieraniem: uważaj na oszustwo polegające na zmianie adresu

Category: Możesz Zrobić
17 lutego 2021

To jedna z milionów drobiazgów, które musisz zrobić podczas przeprowadzki – skontaktuj się z pocztą, aby zmienić adres pocztowy.

div>div.group>p: first-child >

Oto, gdzie może wystąpić problem: wiele osób losowo wyszukuje hasło „zmiana adresu i trafia do jednej z wielu witryn prowadzonych przez prywatne firmy. Firmy te pobierają opłatę od 17 do 24 USD za złożenie tego prostego formularza zmiany adresu, co możesz zrobić samodzielnie na oficjalnej stronie USPS za dolara.

Scambook.com, internetowa witryna służąca do rozwiązywania skarg, usłyszała od setek konsumentów o witrynach „zmiany adresu.

„Niektórzy ludzie zgłaszają, że początkowo płacą 1,00 dolara, ale wkrótce potem pojawia się kolejna opłata za dodatkowe usługi, których świadomie nie kupili – powiedziała Miranda Perry ze Scambooka.

Większość tych skarg dotyczy witryny o nazwie Change-My-Address.com. Reklama firmy w wyszukiwarce Google pojawia się na górze listy, gdy wyszukujesz hasła, takie jak „przekaż moją pocztę, „zmień mój adres, „zarejestruj nowy adres lub „USPS zmiana adresu.

Angela Leddy połączyła się z internetem, aby zmienić adres po niedawnej przeprowadzce do nowego domu w Indianapolis. Wyszukała „zmień mój adres pocztowy i zobaczyła reklamę z napisem „USPS® Zmiana formularza adresu. Szybkie i bezpieczne przekazywanie poczty.

Kliknęła link i wylądowała na Change-My-Address.com. Myśląc, że jest na stronie poczty, Leddy wypełniła formularz i wybrała numer swojej karty kredytowej.

Dwa dni później Leddy zauważyła na swoim koncie opłatę w wysokości 19,99 USD. I była wściekła.

„To podstępne, zwodnicze i wprowadzające w błąd – powiedziała. „A jak na kogoś, kto jest całkiem obeznany z Internetem, zostałem oszukany.

Leddy zadzwonił do firmy i zgodził się zwrócić 10 dolarów. Niezadowolony z częściowego zwrotu kosztów, Leddy zwrócił się do Better Business Bureau w Cincinnati (gdzie znajduje się firma), które zażądało od firmy zwrotu pozostałej części jej płatności.

BBB otrzymało w ciągu ostatniego roku ponad 150 skarg dotyczących Change-My-Address.com.

„To wiele skarg w przypadku jednej firmy – powiedział Leslie Kish, wiceprezes ds. Operacyjnych w Cincinnati BBB. „Istnieje wzorzec skarg dotyczących obsługi klienta i problemów ze zwrotem pieniędzy. Niektórzy twierdzą, że zapłacili pieniądze i nie otrzymali usługi zmiany adresu.

Change-My-Address ma ocenę F w Better Business Bureau.

W oświadczeniu przesłanym e-mailem do NBC News Change-My-Address.com stwierdza, że ​​zajmuje się wszystkimi skargami i oferuje częściowy zwrot w wysokości 10 dolarów każdemu, kto zażąda tego w ciągu 10 dni.

„Od samego początku pracowaliśmy nad przestrzeganiem wszystkich przepisów prawa lokalnego, stanowego i federalnego – napisał Benjamin Miller w komunikacji korporacyjnej. „Próbowaliśmy współpracować z naszym lokalnym biurem Better Business Bureau, niestety z niewielkim sukcesem. Jednak odpowiadamy na wszystkie skargi z BBB i mamy pozytywny wskaźnik rozwiązania lepszy niż 97 procent.

Firma twierdzi, że oferuje swoim „członkom hojne usługi o wartości dodanej za tę opłatę w wysokości 19,95 USD, takie jak specjalne oferty od głównych detalistów.

Miller zauważył, że firma podaje w sześciu różnych miejscach, że nie jest powiązana z USPS. Oto ogłoszenie na stronie głównej firmy:

Change My Address to prywatna firma, która ułatwia proces zmiany adresu swoim użytkownikom i nie jest powiązana z US Postal Service . Opłata za tę usługę obejmuje opłatę pocztową, obsługę, dodatkowe usługi niedostępne w urzędzie pocztowym oraz opłaty manipulacyjne pobierane przez US Postal Service . Jeśli chcesz tylko złożyć wniosek na poczcie amerykańskiej i nie otrzymasz naszych dodatkowych korzyści, możesz to zrobić, odwiedzając witrynę internetową USPS®. USPS® pobiera opłatę manipulacyjną w wysokości jednego dolara za przesłanie wniosku o zmianę adresu online, który należy opłacić ważną kartą debetową lub kredytową.

Uwaga: opłata w wysokości 19,95 USD nie jest wymieniona w tym ujawnieniu ani w żadnym innym miejscu na stronie głównej. Ten szczegół został zapisany drobnym drukiem na stronie „Warunki prawne. jeśli zechcesz kliknąć ten link do tej strony.

Zamiast tego u góry strony płatności znajduje się pole informacyjne, które wskazuje, że zgadzasz się na jednorazową opłatę w wysokości 19,95 USD.

Jednak ze względu na sposób zaprojektowania strony łatwo przeoczyć tę informację o cenie. Górna część strony płatności (na której wyświetlana jest cena) pojawi się nad górną częścią ekranu. Nie zobaczysz go, dopóki nie przewiniesz strony w górę. Kiedy wypróbowałem tę witrynę, przeoczyłem ją dwa razy i szukałem informacji o cenach.

Łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie tacy jak Geoffrey Faucett, który niedawno przeprowadził się z Kansas do Północnej Karoliny, są tak zdenerwowani, gdy odkrywają to nieoczekiwane obciążenie na swojej karcie kredytowej lub debetowej. Faucett myślał, że jest na oficjalnej stronie usług pocztowych i spodziewał się zapłacić dolara.

„Myślę, że wykorzystywanie takich ludzi jest niewłaściwe – powiedział mi. „To totalne zdzierstwo.

Dlaczego tak wielu ludzi ma wątpliwości co do prawdziwej natury tej witryny?

Better Business Bureau uważa, że ​​może to być spowodowane treścią reklamy firmy w wyszukiwarce Google, która mówi „USPS® Zmień mój adresZmień-Moje-Address.com oraz „USPS® Zmiana formularza adresu.

W lutym BBB powiadomiło Change-My-Address.com, że obawia się, że reklama „może stwarzać wrażenie, że firma jest powiązana z pocztą Stanów Zjednoczonych.

W kwietniu BBB spotkało się z firmą i zażądało wprowadzenia zmian w tych reklamach, aby „jaśniej wyjaśnić, że nie jest to związane z USPS. Te modyfikacje nie zostały wprowadzone.

Pobieranie opłat za tę usługę przez firmy zmieniające adres jest całkowicie legalne. Ale możesz to łatwo zrobić samodzielnie za jedynego dolara, odwiedzając oficjalną stronę internetową United States Postal Service lub bezpłatnie odwiedzając lokalny urząd pocztowy.

– Przez współpracownika CNBC, Herba Weisbauma. Śledź go na Facebooku i Twitterze @TheConsumerman lub odwiedź witrynę The ConsumerMan.