Oto mój najlepszy pomysł inwestycyjny na październik

Category: Może Mieć
17 lutego 2021

Ten lśniący towar to okazja w każdym znaczeniu tego słowa.

To był trudny rok dla Wall Street i inwestorów. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w świecie inwestycji, czy też inwestujesz od dziesięcioleci, zmienność indeksów o szerokich podstawach, której byliśmy świadkami, była zdumiewająca. Obserwowaliśmy, jak powszechnie obserwowany indeks S&P 500 traci 34% swojej wartości w ciągu zaledwie 33 dni kalendarzowych, a następnie odzyskuje wszystko i osiąga nowe rekordy wszech czasów w ciągu pięciu miesięcy.

Ale jeśli jest jedna stała, na której można się oprzeć pośród tej zmienności, jest nią to, że każda pojedyncza korekta na giełdzie w historii okazała się w końcu okazją do zakupu. Oznacza to, że obecny spadek na Wall Street to dobry moment dla inwestorów na zakupy.

Źródło obrazu: Getty Images.

W tym miesiącu moim najlepszym pomysłem na inwestycję jest firma bliska i droga memu sercu. To dlatego, że jest to mój największy pakiet inwestycyjny o znacznej kwocie: SSR Mining (NASDAQ: SSRM).

Zgodnie ze zwyczajem w tym comiesięcznym przedsięwzięciu, które przedstawia mój ulubiony zakup miesiąca, najpierw omówię obawy, o których inwestorzy powinni być świadomi, a następnie zagłębię się w szczegóły, dlaczego SSR Mining może wnieść lśniący dodatek do twojego portfela.

Ryzyka, o których powinni wiedzieć inwestorzy

Prawdopodobnie największym uderzeniem w SSR Mining byłaby niedawno zakończona fuzja firmy z Alacer Gold. Transakcja obejmująca wszystkie akcje połączyła trzy aktywa produkcyjne SSR Mining z cenną kopalnią Copler firmy Alacer, w której posiada 80% udziałów. Problem w tym, że kopalnia Alacera znajduje się w Turcji – kraju, który nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Lira turecka osiągnęła ostatnio najniższe w historii poziomy w stosunku do dolara amerykańskiego i euro, podsycając obawy, że Turcja może mieć trudności z płaceniem rachunków lub że inflacja wymknie się spod kontroli. Istnieje również zaniepokojenie wyczerpaniem rezerw walutowych Turcji.

Krótko mówiąc, podczas gdy SSR Mining połączyło siły z bardzo wydajną firmą (o czym wspomnę później), to również przeszło od praktycznie zerowych problemów geopolitycznych do prowadzenia kopalni na niestabilnym ekonomicznie rynku.

Źródło obrazu: Getty Images.

Aby rozwinąć ten punkt, fuzja równych sobie pomiędzy SSR Mining i Alacer stworzyła nowy zarząd i powołała Rod Antal Alacera Golda na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego. Obawa polega na tym, że inwestorzy SSR Mining dokładnie wiedzieli, co otrzymują od byłego dyrektora generalnego Paul Benson. To nie jest uderzenie w to, co Rod Antal zrobił dla Alacera, a raczej wprowadzenie niepewności, która nie istniała wcześniej, gdy Benson był dyrektorem generalnym.

Wreszcie inwestorzy muszą pogodzić się z faktem, że nie wszystko jest pod kontrolą SSR Mining. Chociaż SSR może poprawić wydajność operacyjną i dostosować koszty produkcji i koszty operacyjne, aby dopasować je do dominującego popytu, firma, podobnie jak inni górnicy złota i srebra, jest zakładnikiem tego, jak dobrze lub słabo radzą sobie metale, które produkują. Jeśli złoto ma szczególnie okropne kilka kwartałów, jeśli chodzi o zachowanie ceny, SSR i jej rówieśnicy to odczują.

Błyszczący dodatek do Twojego portfolio

Teraz, gdy omówiłem niektóre z największych problemów, pozwól mi przejść przez liczne katalizatory, które wyjaśniają, dlaczego jestem tak podekscytowany tą firmą. Zacznę od omówienia niektórych czynników makroekonomicznych, które powinny znacząco podnieść cenę złota w kolejnych kwartałach.

W tej chwili globalne rentowności obligacji są dość anemiczne. Chociaż wiele rentowności odbiło się od historycznie niskich poziomów obserwowanych latem 2019 r., Inwestorzy poszukujący dochodu mieliby trudności ze znalezieniem bezpiecznej stopy zwrotu, która przewyższyłaby możliwą długoterminową stopę inflacji nawet 2%. Przy tak niskich dochodach z obligacji i oczekiwaniu, że Rezerwa Federalna utrzyma stopę funduszy federalnych na rekordowo niskim lub zbliżonym poziomie przez co najmniej kilka następnych lat, złoto będzie postrzegane jako logiczny magazyn wartości.

Źródło obrazu: Getty Images.

Ponadto Rezerwa Federalna szybko wyczerpała tradycyjne działania w zakresie polityki pieniężnej w pierwszym kwartale 2020 r., Pozostawiając jej niewielki wybór, jak tylko polegać na nieograniczonym luzowaniu ilościowym w celu uspokojenia rynków finansowych. Gotowość banku centralnego do przeznaczenia nieograniczonej ilości kapitału na bezprecedensowe problemy spowodowała wzrost podaży pieniądza i zmiażdżenie dolara amerykańskiego. To dobra wiadomość dla złota, ponieważ dolar i złoto mają ze sobą odwrotną relację.

Chodzi o to, że cena złota ma wyjątkowe tendencje spadkowe na nadchodzące lata, co powinno zwiększyć gotówkową marżę operacyjną dla akcji złota, takich jak SSR Mining.

Bardziej specyficznie dla SSR Mining, byliśmy świadkami zdrowej ekspansji produkcji i / lub poprawy wydajności operacyjnej wszystkich aktywów firmy przed fuzją. Kopalnia Marigold w Nevadzie spodziewa się potencjalnego 30% wzrostu rocznej produkcji w latach 2018-2021, a kopalnia ostatecznie będzie w stanie wyprodukować 265000 uncji rocznie. W międzyczasie firma Seabee w Kanadzie odnotowała rekordowy rok po roku, przed pandemią koronawirusa 2019 (COVID-19), która wstrzymała działalność wydobywczą na kilka miesięcy. Skoncentrowane na srebrze operaty Puna w Argentynie również zwiększały produkcję i obniżały koszty operacyjne za uncję, zanim COVID-19 wymusił zamknięcie na zlecenie rządu. Od tego czasu firmy Seabee i Puna zaczęły się ponownie zwiększać.

Dodatek Coplera jest duży. Pomijając powyższe obawy, Copler jest w stanie wyprodukować do 360 000 uncji rocznie, przy całkowitych kosztach utrzymania (AISC) na poziomie średnio 700 USD za uncję. Patrząc z perspektywy, SSR była w stanie wyprodukować około 420 000 uncji rocznej produkcji przy około 950 do 1000 USD AISC za uncję przed połączeniem równych sobie. Z flagowym aktywem Alacer Gold, patrzymy teraz na 780 000 uncji złota rocznie i AISC bliższe 900 $ za uncję, gdy już zdecydowanie miniemy zakłócenia spowodowane COVIDD-19. To prawie 1000 USD marży operacyjnej w gotówce, w oparciu o dzisiejszą cenę złota, i powinno to doprowadzić do 450 milionów USD w rocznych wolnych przepływach pieniężnych.

Źródło obrazu: Getty Images.

Warto również zwrócić uwagę, że SSR Mining ma jeden z najlepszych bilansów w całej branży wydobywczej złota. W latach 2010-2013 górnicy złota pozwolili, aby ich wydatki wymknęły się spod kontroli, a wielu z nich przejmuje zbyt dużą dźwignię. Kiedy ceny złota weszły w czteroletnią bessę w latach 2011-2015, wielu z nich miało trudności z ograniczeniem wydatków i spłatą zadłużenia. Nie stanowiło to problemu dla SSR Mining, która miała 703 miliony dolarów w gotówce i ekwiwalentach gotówki oraz 475 milionów dolarów zadłużenia na dzień 18 września. Możesz liczyć na jedną rękę, ile głównych, średnich i młodszych spółek znajduje się w obrocie publicznym. górnicy mają pozycję gotówkową netto.

Aby dodać do tego, że w lecie cena złota osiągnęła nominalny rekord, uważam za prawdopodobne, że zarząd zainicjuje program odkupu akcji i / lub niewielką kwartalną dywidendę w najbliższej przyszłości.

Wreszcie to podstawowa wartość. Jako ktoś, kto podążał za sektorem wydobywczym jak jastrząb przez ponad dekadę, dowiedziałem się / odkryłem, że akcje górnicze są uczciwie wyceniane około 10-krotności przepływów pieniężnych na akcję. Wydaje się, że SSR Mining jest wyceniane na nieco ponad 5-krotność przepływów pieniężnych na akcję na Wall Street w 2021 roku. Wygląda na to, że to okazja w każdym znaczeniu tego słowa, dlatego jest to mój najlepszy pomysł inwestycyjny na październik.