FBI: Brak dowodów na zhakowanie sztabu wyborczego Trumpa

FBI nie znalazło dowodów, by sztab wyborczy Donalda Trumpa lub obecna domena internetowa Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej (RNC) zostały "pomyślnie zhakowane" podczas wyborów prezydenckich w USA - oświadczył we wtorek szef FBI James Comey.

Istnieją za to dowody, hdy Rosjanie zhakowali kampanie polityczne w stopniu stanowym oraz domeny mailowe, z których RNC już nie korzysta; strona rosyjska zgromadziła w ów sposób pewne informacje, lecz nie upubliczniła ich - dodał szef FBI podczas przesłuchania w komisji wywiadu Senatu USA.

Nie ujawnił, czy FBI zbada sprawę ewentualnych powiązań pomiędzy współpracownikami prezydenta elekta AMERYCE Donalda Trumpa a Rosją, mówiąc, że nie może powiadamiać o tej sprawie przy miejscu publicznym.

Wchodzący w skład senackiej komisji demokratyczny senator z Oregonu Ron Wyden zwrócił się do Comeya o przekazanie odtajnionej odpowiedzi na wówczas pytanie przed zaprzysiężeniem Trumpa na prezydenta 20 stycznia. Szef FBI odpowiedział jednak, hdy nie jawi się być pewien, czy będzie mógł udzielić jakiejkolwiek reakcji na tek krok pytanie publicznie.

W ubiegłym tygodniu szefowie służb wywiadowczych USA ocenili podczas przesłuchania w Senacie, że Rosja jest sporym zagrożeniem cybernetycznym dla Stanów Zjednoczonych, a jej wtrącanie się w wybory prezydenckie po tym kraju miała na celu zwiększyć szanse Trumpa na wygraną i zaszkodzić jego rywalce, kandydatce Demokratów Hillary Clinton. Podkreślono, że "tylko najwyższe władze Rosji mogły te ataki zatwierdzić".

Kreml odrzuca oskarżenia na temat próby manipulowania przebiegiem wyborów w USA.

Tagi: wybory prezydenckie w NA JUKATAN Donald Trump Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie