Brytyjscy przedsiębiorcy krytykują rząd za antyimigracyjne podejście

Brytyjscy przedsiębiorcy krytykują osobisty rząd za antyimigracyjne podejście

Brytyjski rząd naraził się na krytykę biznesu zbytnio antyimigracyjne deklaracje. Po zakończonej niedawno dorocznej konferencji partyjnej Partii Konserwatywnej wszystko pokazuje na to, że premier Theresa May postawi dzięki "twardy Brexit", czyli będzie gotowa poświęcić korzyści z dostępu do jednolitego sektorze unijnego na rzecz zredukowania imigracji.

Biznes chce fachowców

Minister spraw wewnętrznych Amber Rudd zapowiedziała, że Wielka Brytania wprowadzi "testy" według to, by sprawdzić, bądź firmy potrzebują zatrudniać obcokrajowców i jak duża jest to potrzeba.

W ten sposób brytyjski rząd chce zyskać pewność, iż przyjezdni wypełnią luki na rynku pracy, a nie zajmą etaty, które mogliby zająć Brytyjczycy.

Przedsiębiorcy wytknęli jednak swojej minister, że sukces ich firm w dużej mierze zależy od sprowadzanych z zagranicy fachowców. Minister Rudd uspokajała potem, że nie jest jeszcze pewne, lub wprowadzi obowiązek ujawniania cyfry zatrudnionych obcokrajowców, ale źródła w jej ministerstwie potwierdzają, że ma takie zamiary.

Krytyka z mnóstwo stron

Do głosów krytycznych przyłączył się nawet rodzony brat minister Rudd, który napisał w gazecie "Evening Standard", że rząd wybrał koncepcję "poniżania zagranicznych pracowników".

Ronald Rudd prowadzi agencję public relations, jest też współzałożycielem koalicji Open Britain promującej tolerancję i podtrzymywanie więzi z Europą.

Tagi: Brexit Wielka Brytania Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

Bochenek o stanowisku rządu ws. zakazu handlu w niedzielę