Pośrednicy w obrocie nieruchomościami i hipoteki

Category: Raport Kredytowy
17 lutego 2021

Jako pośrednik w obrocie nieruchomościami pracujesz z nabywcami, którzy mają różne doświadczenie w kupowaniu domów i uzyskiwaniu kredytów hipotecznych. Dla kupującego po raz pierwszy potrzebne będzie większe wsparcie w wyjaśnianiu różnych rodzajów kredytów hipotecznych oraz procesu ubiegania się o pożyczkodawcę i finansowania domu. Możesz również zostać poproszony o wyjaśnienie opcji kredytu hipotecznego również nowym inwestorom w nieruchomości.

Określ, ile Twój klient może pożyczyć

Jest to funkcja kilku czynników: Na jaką część miesięcznej płatności może pozwolić klient? Biorąc pod uwagę unikalną historię kredytową i zatrudnienia klienta, dochody, sytuację zadłużenia i cele finansowe, ile będzie pożyczkodawca? Pośrednik hipoteczny lub specjalista ds. Kredytów może pomóc Ci odpowiedzieć na pierwsze pytanie i przedstawi kilka różnych scenariuszy finansowania w oparciu o odpowiedzi na kilka prostych pytań. W zależności od standardowych wytycznych pożyczkodawców, Twoi klienci-pożyczkobiorcy powinni dobrze wiedzieć, z jakich warunków i programu finansowania skorzystają najbardziej.

Dokonaj wstępnej kwalifikacji swojego klienta-pożyczkobiorcy do pożyczki

To tutaj guma styka się z drogą, a Twój klient oszczędza najwięcej pieniędzy. Za zgodą klienta pośrednik lub urzędnik ds. Pożyczki sporządza raport kredytowy. Ten raport kredytowy – wraz z historią mieszkaniową i zatrudnieniem klienta oraz dochodem, zadłużeniem i aktywami – pomaga określić wstępną kwalifikację do finansowania. Jako pośrednik w obrocie nieruchomościami lub pośrednik w obrocie nieruchomościami, wykorzystujesz status prekwalifikacji swojego klienta, aby złożyć najlepszą ofertę na wybraną przez niego nieruchomość. Podczas gdy Ty i Twój klient koncentrujecie się na wyborze nieruchomości, pośrednik lub specjalista ds. Pożyczek może pracować nad znalezieniem odpowiedniej pożyczki dla swojego klienta.

Zakończenie procesu składania wniosku o pożyczkę

Po złożeniu przez klienta oferty, którą akceptuje sprzedawca, należy zakończyć proces składania wniosku o pożyczkę. Wartość mieszkania jest weryfikowana przez bank w ramach wniosku kredytowego. Chociaż wyceny zawsze były w przeszłości zamawiane w tym czasie, w niektórych obszarach odchodzi się od tradycyjnych wycen na rzecz podejścia do wyceny, które opiera się bardziej na dużych zbiorach danych i crowdsourcingu niż na niedawnej sprzedaży porównywalnych nieruchomości.

Finansowanie pożyczki

Współpracujesz z agentem nieruchomości sprzedającego, aby wyznaczyć depozyt lub firmę zajmującą się prawami własności do obsługi finansowania pożyczki po jej zatwierdzeniu. Pośrednik lub specjalista ds. Pożyczek współpracuje z firmą tytułową, aby upewnić się, że wszystkie dokumenty wymagane przez pożyczkodawcę zostały otrzymane i są w porządku. Twój klient podpisuje wszystkie dokumenty końcowe w biurze depozytu lub firmy tytułowej.

Proces kredytowania hipotecznego na rynku nieruchomości jest tym, gdzie Twoje umiejętności mogą zwiększyć wartość

Proces kredytu hipotecznego jest skomplikowanym systemem i bardzo rzadko przebiega bez zakłóceń. Podczas gdy niektórzy pożyczkodawcy chcą, abyś wierzył, że proces składania wniosku o pożyczkę online jest błyskawiczny, wielu pożyczkobiorców jest przez to przytłoczonych i zdezorientowanych. W końcu ci pożyczkobiorcy rezygnują z procesu składania wniosku online i dzwonią do kogoś, kto może im pomóc. Jako agent nieruchomości możesz zdemistyfikować ten proces i wykonać większość ciężkiej pracy dla klienta-pożyczkobiorcy. Dzięki temu klient-pożyczkobiorca może skoncentrować się na tym, co jest ważne: przygotowaniu się do wprowadzenia się do nowego domu, oszczędzaniu pieniędzy lub planowaniu kontroli kapitału własnego domu. Pomaganie kupującym jest tym, o co chodzi w agencji kupujących, a informacje o kredytach hipotecznych są bardzo ważną częścią tego.