Pożyczki na ulepszenia domu

Category: Może Również
17 lutego 2021

W tym artykule:

Co to jest pożyczka na ulepszenie domu?

Właściciele domów mogą ubiegać się o pożyczki na ulepszenie domu z różnych powodów, w tym przebudowy, odnowienia lub naprawy domu. Pożyczki mogą być udzielane na wszystko tak proste, jak naprawa dachu, modernizacja pieca energooszczędnego lub nowy dodatek. Spłatę tego rodzaju pożyczki można dokonać na wiele różnych sposobów. Właściciel domu może wziąć niezabezpieczoną pożyczkę lub wykorzystać kapitał własny w domu jako zabezpieczenie. Właściciel domu może również wziąć pierwszą pożyczkę hipoteczną lub pożyczkę podporządkowaną. Każdy scenariusz jest wyjątkowy i będzie wymagał starannej analizy rodzaju finansowania, który może być najlepiej dopasowany do sytuacji.

Jeśli masz mało lub nie masz kapitału w domu
  • W przypadku drobnych napraw lub aktualizacji : jedynym wyborem byłaby pożyczka niezabezpieczona. Ponieważ naprawy lub aktualizacje nieruchomości są niewielkie, wartość nieruchomości nie wzrosłaby na tyle, aby pożyczkodawca mógł wykorzystać dom jako zabezpieczenie. Ponieważ pożyczka jest niezabezpieczona, odsetki będą naliczane według wyższej stopy niż w przypadku zabezpieczenia nieruchomości; ale pożyczka nie pociągnie za sobą wyższych kosztów zamknięcia związanych z pożyczkami hipotecznymi.
  • W przypadku poważnych napraw, aktualizacji lub przebudowy : możesz mieć kilka opcji. Jeśli Twoja obecna pierwsza oprocentowanie kredytu hipotecznego jest niska, możesz zdecydować się na drugi kredyt hipoteczny, aby utrzymać niskie oprocentowanie nienaruszone. Jeśli aktualna stopa oprocentowania kredytu hipotecznego jest wyższa niż obecna stopa rynkowa, możesz chcieć refinansować w ramach kredytu remontowego lub refinansowania wypłaty wartości „w stanie naprawionym, aby skorzystać z niższych stóp. W każdym przypadku pożyczkodawca będzie wymagał szczegółowych planów naprawy i przebudowy, aby wycenę nieruchomości oprzeć na „wartości domu po poprawie. Pożyczki te będą miały niższe stopy procentowe niż pożyczki niezabezpieczone, ale będą wiązały się z większymi kosztami zamknięcia. Twoje opcje będą zależne od wyników „ulepszonej wartości, ponieważ pożyczkodawcy będą mieli maksymalną kwotę kredytu do limitu wartości.Jeśli masz dużą ilość kapitału w domu
    • W przypadku drobnych napraw lub aktualizacji : kwota pożyczki jest prawdopodobnie na tyle niska, że ​​uzasadnia uzyskanie niezabezpieczonej pożyczki lub linii kredytowej. Gdy kwota pożyczki jest niewielka, lepiej skorzystać z pożyczki z niskimi lub zerowymi kosztami zamknięcia. Pożyczka niezabezpieczona miałaby wyższe oprocentowanie niż linia kredytowa pod zastaw domu (HELOC), a w razie potrzeby można ją ponownie wykorzystać.
    • W przypadku poważnych napraw, aktualizacji lub przebudowy : Jeśli Twój kapitał własny w domu jest odpowiedni, pożyczkodawca byłby skłonny pożyczyć Ci potrzebną gotówkę na wiele sposobów. Będziesz mieć prawo do HELOC, drugiej raty kredytu hipotecznego i refinansowania wypłaty. Ostatecznie twoja konkretna sytuacja finansowa lub pożądany wynik określi, który produkt jest lepszy. Jeśli chcesz zachować swoje obecne oprocentowanie, możesz zdecydować się na HELOC lub drugą pożyczkę hipoteczną. Opcje te będą miały wyższe oprocentowanie podrzędnych zastawów, ale będą miały znacznie niższe koszty zamknięcia. Jeśli szukasz przepływu środków pieniężnych lub jeśli możesz obniżyć aktualnie spłacane oprocentowanie pierwszego kredytu hipotecznego, możesz zdecydować się na refinansowanie typu cash-out.Sytuacja finansowa i potrzeby każdego są wyjątkowe, dlatego skonsultuj się z doradcą ds. Pożyczek, która opcja najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.