Dodawanie kontaktów na LinkedIn a mianowicie wyszukiwanie osób w pobliżu

LinkedIn dodał do aplikacji opcję, która znacznie ułatwia networking

"Dodajmy się na LinkedIn" - takimi słowami kończy się wiele konwersacyj na konferencjach, kongresach i biznesowych spotkaniach. Po tych słowach wyjmujemy telefon, wchodzimy w aplikację, a później... próbujemy znaleźć osobę, wraz z którą przed chwilą rozmawialiśmy. Nie zawsze jest to prędkie i proste. Mało kto wie, że LinkedIn przy aplikacji niedawno znacznie uprościł ten proces - jak i ogólnie networking.

"Znajdź w pobliżu" a mianowicie tak nazywa się nowa funkcja dostępna w programów LinkedIn od kilku miesięcy. Serwis wprowadził ją aczkolwiek po cichu, bez wspaniałych ogłoszeń i nadal niedużo kto o niej zdaje sobie sprawę. Obecnie ów firma dostępna tylko w aplikacji mobilnej LI, zarówno na iOS, jak i Androidzie.

"Znajdź w pobliżu" na LinkedIn

Jej działanie jest proste: włączamy bluetooth w smartfonie, wchodzimy w aplikację LinkedIn i klikamy "Moja sieć"...

Foto: Michał Wąsowski / Business Insider Polska

... Zaś następnie "W pobliżu". Aplikacja od razu wyszukuje różne osoby, w odległości do 30 metrów, które po tej samej chwili mogą mieć włączone "znajdź w pobliżu".

Foto: Michał Wąsowski / Business Insider Polska

Funkcja ta pokazuje zarówno ludzie już będące w grono kontaktach - do tych propozycji można od razu posłać wiadomość - oraz osób "nieznajomych" - można ich od ręki zaprosić do odwiedzenia kontaktów.

Foto: Michał Wąsowski / Business Insider Polska

To duże uproszczenie przy stosunku do tego, jak na przykład wcześniej wyglądało dodawanie ostatnio poznanych osób na LI - wpisanie imienia i nazwiska w przeglądarkę, w której z kolei wyskakiwało dużo wyników i niekoniecznie ten, który nas interesował.

Zobacz też: Badania pokazały, jak managerowie korzystają spośród social media. W Naszym kraju rządzi LinkedIn

Dzięki "Znajdź w pobliżu" cały tok zajmuje teraz kilkanaście sekund - dosłownie cztery kliknięcia w smartfona, wliczając przy to włączenie aplikacji jak i również dodanie do kontaktów. Gwoli osób korzystających z LI oraz często bywających w dużych wydarzeniach to faktycznie spore ułatwienie i oszczędność czasu.

Coraz więcej osób jest uzależnionych od smartfonów Lifestyle