Skąd mam wiedzieć, czy Fannie Mae lub Freddie Mac są właścicielami mojego kredytu hipotecznego?

Category: Ciągu Ostatnich
17 lutego 2021

Szybka wskazówka dotycząca kredytu hipotecznego: „Skąd mam wiedzieć, czy Fannie Mae lub Freddie Mac są właścicielami mojego kredytu hipotecznego?

Jednym z kluczowych warunków uzyskania zgody na udzielenie kredytu hipotecznego na mocy ustawy CARES jest upewnienie się, że Twoja pożyczka jest rzeczywiście własnością Fannie Mae lub Freddie Mac lub jest przez nie gwarantowana.

Jeśli tak nie jest, nadal możesz kwalifikować się do ulgi hipotecznej, o ile Twoja pożyczka jest zabezpieczona przez FHA, USDA lub VA. W przypadku tych wyraźnych pożyczek rządowych jest to trochę prostsze.

Wiedza o tym, kto jest właścicielem Twojej pożyczki, może być również pomocna w ustaleniu, czy kwalifikujesz się do określonej modyfikacji pożyczki, czy też możesz skorzystać z pewnych opcji zapobiegania egzekucji za pośrednictwem każdej agencji.

Na szczęście dzięki tej parze ustalenie, czy kredyt hipoteczny należy do któregoś z nich, czy też jest przez nie wspierane, jest bardzo proste.

Wypełnij krótki formularz
 • Aby dowiedzieć się, czy Fannie Mae lub Freddie Mac są właścicielami Twojego kredytu hipotecznego
 • Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić krótki formularz na ich stronie internetowejZostaniesz natychmiast powiadomiony, jeśli jest on właścicielem lub nieJeśli tak, zostaniesz przekierowany do opcji pomocyWszystko, co musisz zrobić, to wypełnić krótki formularz, podając swoje imię i nazwisko, cztery ostatnie adresy społecznościowe i adres zamieszkania, a oni natychmiast poinformują Cię, czy są właścicielami Twojej pożyczki mieszkaniowej.

  Otrzymasz jeden z dwóch komunikatów o stanie. Albo że nie znaleziono żadnych dopasowań, albo że rzeczywiście znaleziono dopasowanie. Jeśli to drugie, możesz kwalifikować się do pomocy.

  W przypadku zapytań dotyczących Freddie Mac, kliknij tutaj, a dla zapytań dotyczących Fannie Mae, kliknij tutaj.

  Brak wyników?

  Znaleziono dopasowanie!

  Zakładając, że dopasowanie zostanie znalezione, wyświetli firmę hipoteczną, która jest właścicielem Twojej pożyczki (lub która udzieliła jej przed przekazaniem jej nowemu podmiotowi obsługującemu pożyczkę) oraz datę zamknięcia kredytu hipotecznego, która, jak sądzę, jest datą sfinansowania.

  Zobaczysz również kilka pytań na dole strony, w tym, czy zalegałeś ze spłatą kredytu hipotecznego w ciągu ostatnich 12 miesięcy i czy spodziewasz się spóźnienia w najbliższej przyszłości (następne 2-3 miesiące).

  Są to w zasadzie kolejne kroki, jeśli szukasz własności kredytu w celu ubiegania się o pomoc hipoteczną.

  Uważaj na błędy adresu

  Uwaga: jeśli posiadasz mieszkanie lub dom w mieście, funkcja wyszukiwania często powie, że nie ma dopasowania, jeśli umieścisz swój adres i numer lokalu w oddzielnych polach.

  Zamiast tego spróbuj umieścić to wszystko w polu adresu, jeśli jesteś prawie pewien, że Fannie / Freddie jest właścicielem twojej pożyczki, ale nie wyświetla się jako dopasowanie.

  Na przykład wpisz 123 Fake St. Apt. Wszystko w polu „adres w przeciwieństwie do podziału w polu „mieszkanie lub numer lokalu.

  Dopasowanie może być również możliwe bez podawania numeru jednostki. Po prostu upewnij się, że zawiera Twoje imię i nazwisko, a wszystko wygląda dobrze na stronie wyników.

  Zauważ również, że musisz zaznaczyć pole, które mówi, że jesteś właścicielem nieruchomości lub masz zgodę właściciela nieruchomości na sprawdzenie informacji.

  Co zrobić, gdy wiesz, że należy do Fannie lub Freddiego?
  • Zwróć uwagę na pożyczkodawcę lub firmę obsługującą pożyczki wymienione na stronie wyników
  • Jeśli nadal dokonujesz płatności na rzecz tej firmy, skontaktuj się z nią, aby uzyskać pomocJeśli płacisz innej firmie z tytułu przelewu serwisowego, zadzwoń do niejWygeneruj pismo dotyczące kredytu hipotecznego, aby móc go do nich wysłać, aby wszystko się toczyłoJeśli chodzi o kwalifikowanie się do spłaty kredytu hipotecznego na podstawie ustawy CARES, wydaje się to całkiem proste i wymaga bardzo niewielkiej ilości dokumentów.

   Jest to jednak również zupełnie nowy program, więc podmioty obsługujące pożyczki i pożyczkodawcy prawdopodobnie nadal sami to rozwiązują.

   Gdy już wiesz, że Twój kredyt hipoteczny jest własnością Fannie Mae lub Freddie Mac, powinieneś skontaktować się z obsługą pożyczki (firmą, której spłacasz co miesiąc spłatę kredytu hipotecznego).

   Poinformuj ich, że właścicielem Twojej pożyczki jest Fannie lub Freddie i że potrzebujesz pomocy z powodu epidemii COVID-19. Wspomnij o ustawie CARES i przygotuj ten list do wysłania.

   Na koniec pamiętaj, że istnieją również programy ograniczania strat dostępne w poszczególnych bankach i kredytodawcach hipotecznych, jeśli nie kwalifikujesz się do pomocy rządowej.

   Zasadniczo każdy zapewnia jakąś formę ulgi, chociaż program rządowy wydaje się najlepszy, z odroczonymi płatnościami na 6-12 miesięcy bez dodatkowych kosztów.