NUMER TRASY – 253272481 – BANK PAŃSTWA POŁUDNIOWEGO

Category: Tego Samego
17 lutego 2021

Co to jest numer rozliczeniowy?

Numer rozliczeniowy lub tranzytowy to 9-cyfrowy numer identyfikujący instytucję finansową biorącą udział w transakcji oraz lokalizację, w której Twoje konto bankowe zostało otwarte. Najpopularniejszymi rodzajami transakcji są ACH i przelewy bankowe. Podczas dokonywania płatności online lub telefonicznie często pojawia się pytanie o numer rozliczeniowy konta bankowego.

Niektóre banki i instytucje finansowe mają zwykle wiele numerów rozliczeniowych służących do różnych celów, regionów geograficznych i oddziałów. Dlatego ważne jest, aby przed zainicjowaniem przelewu upewnić się, że używasz prawidłowego numeru rozliczeniowego.

Numer rozliczeniowy może być również nazywany numerem RTN, numerem tranzytowym lub numerem rozliczeniowym ABA i można go łatwo znaleźć wydrukowany na spodzie czeku lub na portalach bankowości internetowej instytucji finansowych.

Kiedy będziesz potrzebować numeru rozliczeniowego 253272481?

Numer rozliczeniowy jest wymagany w różnych sytuacjach, w tym przy konfigurowaniu bezpośredniego depozytu, automatycznych płatności pożyczki lub cyklicznych przelewów, takich jak płatności rachunków.

Będziesz go również potrzebować, gdy składasz podatki, aby otrzymać zwrot podatku lub obciążyć płatność podatku, lub podczas przeprowadzania Automatycznej Izby Rozliczeniowej (ACH), przelewów między różnymi kontami bankowymi.

Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebować numeru rozliczeniowego tylko wtedy, gdy środki są bezpośrednio przelewane na konto bankowe lub z niego – nigdy w przypadku zakupów kartą debetową lub kredytową.

Gdzie znaleźć numer rozliczeniowy 253272481 na czeku papierowym?

Numer rozliczeniowy czeku 253272481 ABA znajduje się w lewym dolnym rogu każdego czeku wystawionego przez BANK STANU POŁUDNIOWEGO.

Routing FedACH
Numer rozliczeniowy

253272481 Numer rozliczeniowy

instytucji bankowej

Bank

BANK PAŃSTWA POŁUDNIOWEGO

Powszechnie stosowana skrócona nazwa klienta Kod biura

O – Siedziba główna Obsługa numeru FRB

051000033 Obsługa numeru rozliczeniowego

głównego biura Fed Kod typu rekordu

1

Sposoby znajdowania numeru rozliczeniowego 253272481 w Internecie

Oto kilka dostępnych sposobów znalezienia numeru rozliczeniowego ABA:

 • Na tej stronie Podaliśmy powyżej szczegóły dotyczące numeru rozliczeniowego ABA 253272481 używanego do ułatwiania przelewów środków ACH.
 • Portal bankowości internetowej: Możesz uzyskać numer rozliczeniowy swojego banku, logując się do bankowości internetowej. Czek papierowy lub wyciąg bankowy: czeki wystawione przez bank lub wyciągi bankowe. Zobacz lewą dolną część czeku. Obsługa klienta banku: numer rozliczeniowy możesz uzyskać, kontaktując się z obsługą klienta banku Fedwire / American Banking Association: Możesz sprawdzić swój numer rozliczeniowy na oficjalnej stronie Rezerwy Federalnej lub Amerykańskiego Stowarzyszenia Bankowego.Aby Twój bank mógł szybko i bezpiecznie przetworzyć płatność, zawsze sprawdzaj numery rozliczeniowe w banku lub odbiorcy.

  Jaki jest numer Automated Clearing House (ACH)?Automatyczna Izba Rozliczeniowa (ACH) to elektroniczny system dostarczania płatności, który umożliwia dokonywanie płatności lub pobieranie środków drogą elektroniczną za pośrednictwem sieci ACH. Transakcje ACH są zwykle zapisywane na następny dzień w przypadku wymiany z innymi instytucjami finansowymi. Funkcje ACH obejmują bezpośrednie wpłaty i konwersje czeków z wersji papierowej na elektroniczną.

  ACH są przeznaczone do dużych płatności o niskiej wartości i pobierają opłaty wystarczająco niskie, aby zachęcić do przesyłania płatności o niskiej wartości. System jest przystosowany do przyjmowania paczek płatności, dzięki czemu można dokonać wielu płatności jednocześnie.

  Jakie są różnice między poleceniami przelewu FedACH i FedWire?Poniżej przedstawiono niektóre różnice między poleceniami przelewu FedWire a poleceniami przelewu ACH w USA.

  FedWire

  • Rozliczenie tego samego dnia, co oznacza, że ​​konto nadawcy jest obciążane, a Twoje konto jest uznawane tego samego dnia.
  • Nieodwołalny. Po wysłaniu FedWire nadawca / nadawca nie może wysłać transakcji cofania. Jest to ogromna zaleta korzystania z FedWires, ponieważ zmniejsza ryzyko cofnięcia.Koszt. Wysyłanie i odbieranie FedWire zazwyczaj kosztuje więcej.Fedwire (Federal Reserve Wire Network) to system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym obsługiwany przez banki Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, który umożliwia instytucjom finansowym elektroniczne przesyłanie środków między ponad 9 289 uczestnikami. FedACH Credit (inaczej Direct Deposit)

   • Rozliczenie następnego dnia. Rozliczenie lub rozliczenie zwykle odbywa się następnego dnia bankowego.
   • Niedrogi. Niewielki lub żaden koszt wysyłania i odbierania. (Ewentualne koszty zależą od relacji bankowej i opłat, które może pobierać Twoja instytucja finansowa).Pozwala na cofnięcia. Nadawca / inicjator ma możliwość dokonywania zwrotów lub korygowania wpisów.Przetwarzanie wsadowe Wpisy ACH są grupowane w partie i przetwarzane przez instytucje finansowe i operatorów ACH w trybie wsadowym.FedACH to usługa Automated Clearing House (ACH) banków Rezerwy Federalnej. Zapewnia instytucjom finansowym wydajne, niedrogie usługi płatności grupowych, które umożliwiają elektroniczną wymianę transakcji debetowych i kredytowych za pośrednictwem sieci Automated Clearing House (ACH).Wysyłasz pieniądze za granicę?TransferWise wykorzystuje rzeczywisty kurs wymiany, aby pomóc emigrantom, zagranicznym studentom, firmom, freelancerom i osobom żyjącym za granicą w wysyłaniu, odbieraniu i wydawaniu pieniędzy – bezpiecznie, wygodnie i po bardzo niskich kosztach.

    Użyj TransferWise aby:

    • Wyślij pieniądze członkowi rodziny za granicą
    • Wyślij pieniądze znajomemuZapłać rachunek w innym krajuSpłać swój kredyt hipoteczny lub pożyczkę za granicąPrzechowuj i zarządzaj swoimi pieniędzmi w ponad 50 walutachOtrzymuj płatności w wielu walutach (EUR, USD, GBP, AUD, NZD, PLN) bez żadnych opłatDzięki Transferwise możesz wysyłać pieniądze za granicę nawet 8 razy taniej niż w znanych bankach, a zawsze otrzymasz rzeczywisty kurs wymiany. Uzyskaj bezpłatne konto wielowalutowe, aby przechowywać i zarządzać swoimi pieniędzmi w wielu walutach oraz przeliczać je, gdy kurs będzie odpowiedni. Zaufały nam miliony, w pełni regulowane, więc Twoje pieniądze są bezpieczne.

     Czym różnią się kody SWIFT / BIC, numery IBAN, kody sortowania i numery rozliczeniowe?Jeśli planujesz wysyłać lub odbierać pieniądze za pośrednictwem swojego banku, prawdopodobnie napotkasz nieznane terminy, takie jak numer rozliczeniowy (ABA), kod SWIFT / BIC, IBAN i numer rozliczeniowy. Czym dokładnie są te akronimy i do czego są używane? Cóż, wydaje się, że wszystkie z nich robią to samo, pomagając bankom określić, dokąd mają trafić Twoje pieniądze, ale każdy z nich jest wymagany w określonych sytuacjach, ponieważ różne kraje i banki mają różne procesy i wymagania.

     Kody SWIFT / BIC to kody 8- lub 11-cyfrowe, które jednoznacznie identyfikują banki i instytucje finansowe na całym świecie. W przeciwieństwie do numerów rozliczeniowych te kody są używane do płatności międzynarodowych.

     Numery IBAN to międzynarodowe numery kont bankowych identyfikujące kraj, instytucję finansową i indywidualne konta bankowe. Są emitowane głównie przez banki w strefie euro, ale inne kraje również zaczynają je przyjmować.

     Kody sortowania to 6-cyfrowe liczby używane w przelewach krajowych w Wielkiej Brytanii, które identyfikują bank i oddział, w którym prowadzone jest konto bankowe.

     Numery rozliczeniowe to 9-cyfrowe kody używane w Stanach Zjednoczonych do identyfikacji banków podczas przetwarzania krajowych płatności ACH lub przelewów bankowych. Nie są one wymagane w przypadku dokonywania płatności poza Stanami Zjednoczonymi.

     Numery tranzytowe to 9-cyfrowe kody używane w Kanadzie do elektronicznego przesyłania środków. Identyfikują konkretny kanadyjski bank i oddział, do którego zostanie wysłana płatność.

     Uwaga: ta witryna zapewnia szybki i łatwy sposób wyszukiwania i znajdowania numerów rozliczeniowych banków i innych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych. Jeśli nie masz pewności, którego numeru rozliczeniowego użyć, skontaktuj się bezpośrednio ze swoim bankiem. Możesz zadzwonić do swojego banku, korzystając z numeru telefonu podanego na karcie debetowej / kredytowej lub wysłać wiadomość za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Użycie niewłaściwego numeru rozliczeniowego może spowodować opóźnienia w realizacji przelewu.

     Kody bankowe – Numery rozliczeniowe – 2020 | O nas | Kontakt | Polityka prywatności