Ulga podatkowa dla nowych właścicieli domów

Category: Ulga Podatkowa
17 lutego 2021

Jeśli niedawno kupiłeś lub zbudowałeś nowy dom, możesz się zastanawiać, jakie zachęty podatkowe są dostępne i czy istnieje ulga podatkowa dla nowych właścicieli domów.

Chociaż nie ma bezpośredniego kredytu podatkowego na zakup domu, istnieją korzyści podatkowe dla właścicieli domów.

W tym artykule podsumujemy niektóre z tych korzyści, a także nakreślimy zmiany podatkowe wynikające z ustawy Tax Cuts and Jobs Act z 2018 r., Które będą miały wpływ na zgłoszenie jako nowego nabywcy domu.

Spis treści

Czy istnieje ulga podatkowa dla kupujących po raz pierwszy w domu?

Krótka odpowiedź niestety brzmi: nie. Ulga podatkowa dla nowych właścicieli domów, znana wielu składającym wnioski, to „First-Time Homebuyer Credit, która została uchwalona w 2008 r. Na mocy HERA lub ustawy Housing Economic and Recovery Act pod rządami Obamy. Ten kredyt podatkowy wynosił do 7500 USD dla kupujących po raz pierwszy domu, co było bardzo ekscytujące w tamtym czasie.

Niestety, ulga ta wygasła w 2010 r., Więc jeśli nie kupiłeś domu w latach 2008–2010, nie kwalifikujesz się do jej otrzymania. (Jeśli ta sytuacja dotyczy Ciebie, bardzo wskazane jest skontaktowanie się z doradcą podatkowym. Będzie wiele szczegółów, które trzeba będzie uwzględnić, biorąc pod uwagę ramy czasowe, które upłynęły od wygaśnięcia kredytu)

Istnieją pewne zachęty na poziomie stanowym i lokalnym dla kredytów hipotecznych, ale będziesz musiał otrzymać specjalne zaświadczenie i powiadomienie o swoich uprawnieniach do ubiegania się o te zachęty.

Czy możesz ubiegać się o zakup nowego domu na podatek?

Tutaj odpowiedź brzmi: tak i nie. Nie możesz żądać kosztów procesu zamknięcia.

Możesz jednak ubiegać się o nową ulgę podatkową na pokrycie kosztów związanych z odsetkami od kredytu hipotecznego, podatkami i ubezpieczeniem, w zależności od dokładnej sytuacji w zakresie składania wniosków.

Ta kwota jest ograniczona do 750 000 dolarów dla osób zamężnych.

Nowe przepisy dotyczące podatku Trumpa zmieniły wielu głównych najemców podatkowych związanych z posiadaniem domu, takich jak limity odliczeń odsetek od kredytu hipotecznego i odliczenie standardowe.

Zmiany podatkowe związane z budową nowego domu

Główne zmiany w przepisach podatkowych, o których powinieneś wiedzieć, to zmiana limitów odliczania kredytu hipotecznego oraz podwyższenie standardowego odpisu.

W przypadku limitów odliczeń łączny limit odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego został obniżony do 750 000 USD w porównaniu z 1 000 000 USD poprzednio. W przypadku droższych domów ma to duży wpływ.

Jako nowy nabywca domu, jeśli nadal planujesz zakupy, jedną rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest położenie większego nacisku na jego odkładanie.

Drugą dużą zmianą podatkową, o której należy wiedzieć jako nowy nabywca domu, jest podwojenie standardowego odliczenia. W przypadku indywidualnych osób składających wniosek kwota ta wynosi teraz 12 000 USD, a dla par małżeńskich nawet 24 000 USD. Istnieją spekulacje, że będzie to miało znaczący wpływ na wartość posiadania domu. Odliczenie standardowe może sprawić, że odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego nie będzie miało teraz znaczenia w przypadku domów o niższych cenach.

Jaka część zakupu domu podlega odliczeniu od podatku?

Kiedy kupujesz dom, w procesie zamknięcia obowiązuje szereg opłat i podatków, które wykraczają poza kwotę główną, którą płacisz za dom.

Tylko podatki związane z Twoim domem będą uprawnione do ubiegania się o ulgę podatkową dla nowego właściciela domu.