Adidas pikuje. Przez Rosję  Informacje

Temat: Niemcy

  • Ruszają najbardziej znaczne targi przemysłowe świata. Polskie firmy stawiają na sztuczną inteligencję
  • Około 71 tysięcy złotych za leżenie dzięki łóżku. Ochotniczki poszukiwane
  • Kolejne utrudnienia dla pasażerów. Odwołano ponad 50 "niemieckich" lotów
  • Niemiecki przewoźnik złożył konkluzja o upadłość
  • Szef niemieckiej dyplomacji: nikt nie przeszkodzi w zbudowaniu Nord Stream 2

O nieopodal 16 proc. spadły w czwartek akcje niemieckiego firmy Adidas. Wszystko przez wówczas, zarząd tej spółki zmniejszył prognozę na obecny jak i również przyszły rok. Ma to związek z obawami o rynek rosyjski, od jakiego sportowy gigant jest silnie uzależniony.

Zarząd koncernu wydał ostrzeżenie, że tegoroczne zyski spółki mogą okazać się mniejsze niż prognozowano. Podobnie będzie w przyszłym r.. Władze firmy poinformowały także, że otworzą mniej oryginalnych sklepów w Rosji niźli planowano.

Manchester United zamienia Nike na Adidasa. Największy taki kontrakt w historii

Mniejszy zysk

Na te informacje natychmiast zareagowali inwestorzy. Wartość akcji niemieckiego producenta sprzętu sportowego spadły w czwartek o 15, 5 proc. Całość przez to, że Adidas jest mocno uzależniony od czasu rosyjskiego rynku. Według zarządu spółki tegoroczny zysk wyniesie około 650 mln euro. Wcześniejsze szacunki mówiły na temat 830-930 mln euro przychodu netto.

- Wszystko, co dziś ogłosiliśmy dzierży jeden cel: wzmocnienie własnej marki i nastawienia się na długoterminowy sukces - mówi w oświadczeniu spółki prezes Herbert Hainer.

Ograniczenie ekspansji

Adidas wiedzie w Rosji tysiąc sklepów, ale ze względu dzięki spadek wartości rubla i rosnące niebezpieczeństwo zmiany nastrojów oraz ograniczenie wydatków klientów będzie musiał zamknąć pewne z nich. Zdecydowanie ograniczy też ekspansję.

Źródło: Bloomberg Wartość akcji Adidasa spadła w czwartek o blisko 16 proc.

122, 5 mln złotych szkody Lotosu w drugim kwartale Informacje