BGK będzie mógł dać gwarancje na spłatę kredytu do oporu przyszłego roku  Informacje

Temat: Spółki informatyczne

  • Darmowe konta i karty coraz bliżej. Podstawowe usługi będą bezpłatne, ale są również ograniczenia
  • Kolejny bank uprzedza klientów. "Złośliwe oprogramowanie"
  • Bank stworzył klona. Doradza klientom
  • Jeden z największych banków w Polsce zmieni nazwę
  • ING ma zgodę dzięki nowy bank w Naszym kraju. Raiffeisen dostał odmowę

Przedłużony został okres poprzez jaki Bank Gospodarstwa Krajowego, będzie mógł dać gwarancję firmom na spłatę kredytów mieszkaniowych do końca 2015 roku kalendarzowego.

Wcześniej według "Programem Wspierania Przedsiębiorczości" i podstawowym obecnie rozporządzeniem ministra finansów BGK mógł udzielać mikroprzedsiębiorcom oraz małym i średnim firmom gwarancji kredytowych w celu końca czerwca 2014.

- Mając na względzie powodzenie dotychczasowej akcji gwarancyjnej i dalszą konieczność niwelowania skutków spowolnienia gospodarczego, Minister Finansów podjął decyzję o kontynuowaniu do końca 2015 r. udzielania przez BGK pomocy de minimis w formie gwarancji spłaty kredytów zaciąganych przez MSP a mianowicie podano w uzasadnieniu woli.

Ministerstwo: marże kredytów w "Mieszkaniu dla Młodych" powinny spadać

Firmy będą mogły ubiegać się o gwarancję dla spłaty kredytów zarówno obrotowych, jak na przykład i inwestycyjnych. W 2013 roku udzielono gwarancji o wartości ok. 7 mld zł. MF spodziewa się, że w 2014 roku zostaną udzielone przez BGK gwarancje w ramach wsparcia de minimis o zalety ok. 8, 5 mld zł, a w 2015 roku o wartości w porządku. 6 mld zł. Zbyt okres od 5 marca 2013 roku do piętnasty marca 2014 roku rękojmię sięgneły kwoty 8, cztery mld złotych dla 45 tys. przedsiębiorców.

Szacuje się, że przy założeniu udzielenia gwarancji de minimis do końca 2015 roku kalendarzowego, w łącznej wysokości blisko 21, 5 mld złotych.

Audyt wydatków UE za 2015. Wydano miliardy euro