Ile Wielka Brytania zarobi na dziecku Kate?  Informacje

Temat: Wielka Brytania

  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" gwoli brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek gwoli Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe nasze życie"
  • "Absolutnie katastrofalne". Gigant ostrzega przed skutkami braku porozumienia

Szaleństwo na odcinku narodzin dziecka Kate i Williama to nie jedynie dobra zabawa, ale również realna pomoc dla brytyjskiej gospodarki. Eksperci szacują, hdy może to być chociażby 380 milionów dolarów. Dokąd są takie pieniądze?

Po pierwsze zysk przyniosły zabawa, świętowanie i zabawy z okazji narodzin Dziecka Kate i Williama. Joshua Bamfield z Center for Retail Research szacuje, hdy 4, 8 mln jednostek, którzy świętują narodziny królewskiego potomka wyda na napój alkoholowy 62 miliony funtów, zaś na jedzenie 25 mln funtów.

Szansa zasłania się w też przy turystyce, która - w mniemaniu Bamfielda - może odbić się w miesiącach poprzednio i po królewskim porodzie

Mały książę prezentowany światu

o kilkanaście procent. Część z tych kasy zostanie wydana także dzięki dzieci. Bamfield tłumaczy to okresową modą na "dostosowywanie się do otoczenia".

Ponadto zysk przyniosą pamiątki i gadżety związane spośród królewskim dzieckiem. Według szacunków, w nich ulokowanych być może być aż 238 mln dolarów.

Do nabywania są np. śpiochy w kolorach królewskiej gwardii, dzbany czy królewskie nocniki.

- Kto by odrzucić chciał - przekonuje Bamfield - wydać swoich kasy na coś, co wydaje się być tak ulotne, jak narodziny królewskiego potomka?

Rodzina królewska nie próżnuje

Przyszły monarcha zarabia krocie, choć jeszcze się odrzucić urodził

Nie próżnuje też sama rodzina królewska. Royal Collection Trust, fascynujący się finansową stroną utrzymania królewskich zbiorów, jeszcze poprzednio narodzinami ruszył ze sprzedawaniem dziecięcych piżamek stylizowanych w mundurki gwardzistów, podkoszulków jak i również poduszek.

Własną partię dziecięcej mody, obejmującą swoją ręką szyte buciki i czapeczki, wypuścił na rynek Prince's Trust - najważniejsza wraz z organizacji następcy tronu księcia Karola.

Pałac Buckingham w swoim sklepie wraz z pamiątkami zapowiedział też, hdy po narodzinach baby Cambridge wprowadzi do sprzedaży własne dziecięce akcesoria, które oznacza "oficjalną serią".

Przychód ma być przeznaczony dzięki utrzymanie królewskich pałaców jak i również zbiorów sztuki, a po przypadku księcia Karola - na wsparcie inicjatyw charytatywnych, którym patronuje jego Prince's Trust.

"Akcja poród" także u bukmacherów

Wózek jak karoca

W tyle nie pozostaje familia księżnej Kate. Przyszli dziadkowie, Carol i Michael Middletonowie, do katalogu swej spółki sprzedaży wysyłkowej Party Pieces, oferującej głównie akcesoria dzięki przyjęcia dla dzieci, włączyli okolicznościowe artykuły niemowlęce.

Nowy rynkowy trend zwietrzyły również sieci sklepów prowadzące sprzedaż produktów dla matki i dziecka, w niniejszym największa spośród nich Mothercare. Obok śpioszków z motywami monarchistycznymi po sprzedaży ma pojawić się także wózek dziecięcy spośród wyglądu przypominający królewską karocę konną.

Rekordowe zakłady

Na "royal baby" zarobiło już wielu bukmacherów. Po ubiegłym tygodniu łączna suma zakładów bukmacherskich na płeć i imię pierwszego pociechy księżnej Kate i księcia Williama sięgnęła miliona funtów. Najwięcej zakładów - więcej niż 35 tysięcy - przyjęto w poniedziałek, po tymże, jak księżna została przyjęta do szpitala.

Barclays Capital: deflacja w eurostrefie może być długa jak i również szkodliwa Ze świata