Temat: Frank szwajcarski

  • Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do rekordowego poziomu
  • Coraz mniej kredytów we frankach
  • Przegląd prasy. Frankowiczom trudno wygrać z bankami
  • Przewalutowanie kredytów mieszkaniowych we frankach. Cymański: po kursie zaciągnięcia to nierealne
  • Pomoc dla frankowiczów. Rząd pozytywnie o prezydenckiej ustawie

We wtorek złocisty kontynuuje trend umocnienia się do franka szwajcarskiego. Przy okolicach godz. 15: kolejny za szwajcarską walutę trzeba było zapłacić 3, 81 zł, to najmniej od czasu 15 stycznia. Także względem dolara, złoty lekko się umacnia, słabnie natomiast wobec euro.

Złoty otworzył wtorkowe notowania poziomami odrobinę wyższymi od wczorajszego zamknięcia. W poniedziałek za szwajcarską walutę trzeba było zapłacić 3, 83-3, 84 złotych.

W okolicach godz. 10. 00 frank jeszcze się umocnił - do odwiedzenia 3, 85 zł, by po godz. 12. 00 zanotować poziom 3, 82 zł.

Notowania franka szwajcarskiego wobec złotego

Ostatnia aktualizacja:

W parze do euro, złocisty jest we wtorek trochę słabszy niż wczoraj. Ok. godz. 15: 20 tracił bowiem 0, 3 proc. - 3, 999, a do dolara umacniał się o 0, 18 proc. - 3, 657 zł.

Notowania EUR/PLN od początku roku

Ostatnia aktualizacja:

Dolar wobec złotego

Ostatnia aktualizacja:

Jeszcze taniej

Andrzej Stefaniak, diler walutowy DMK podkreślił, że frank może wciąż potanieć. - Na początku roku wszystkie banki centralne i inne instytucje sugerowały, że największym ryzykiem w 2015 roku jest geopolityka. Informacje, które napływają spośród Grecji sprawiają, że posiadamy dużą zmienność na rynku franka szwajcarskiego. Ostatnie dane są pozytywne - proponują, że porozumienie z wierzycielami jest możliwe i iż się zbliża. Stąd również osłabienie franka szwajcarskiego jak i również umocnienie euro - podkreślił Stefaniak.

Dodał, iż scenariusz dla franka na najbliższy czas to trzech, 77 zł.