Wskazówki Tina

17 lutego 2021

Dlaczego moja ocena kredytowa spadła o 20 punktów?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja zdolność kredytowa może nagle spaść o 20 punktów. Twoja zdolność kredytowa stale rośnie lub spada o kilka litrów i nie ma się czym martwić. Jednak 20 punktów zwykle oznacza, że ​​coś się wydarzyło. Oto kilka możliwości.

1. Obciążyłeś kartę kredytową.

Jednym z najważniejszych czynników oceny jest to, ile wykorzystujesz kredytu. Nazywa się to wykorzystaniem kredytu. Jeśli chcesz mieć doskonały kredyt, saldo kredytu odnawialnego powinno wynosić poniżej trzydziestu procent.

Wszystko powyżej tego poziomu faktycznie zaszkodzi twojej zdolności kredytowej.

Tak więc jednym z możliwych powodów, dla których twoja zdolność kredytowa spadła o 20 punktów lub więcej, jest to, że mogłeś dodać do swojego salda. Zastanów się dobrze, czy umieściłeś tę 200-dolarową torebkę na karcie kredytowej, czy po prostu pozwoliłeś Visa zapłacić za noc?

W takim przypadku wszystko, co musisz zrobić, to spłacić swoją kartę kredytową, dopóki saldo nie spadnie do poziomu lub poniżej trzydziestu procent. Gdy to zrobisz, Twój wynik się poprawi.

Pamiętaj, że zajmie to trochę czasu. Po spłaceniu salda może upłynąć do 30 dni, zanim wierzyciel zaktualizuje saldo w raporcie.

2. Złożyłeś wniosek o nowy kredyt.

Zapytania kredytowe mogą również mieć negatywny wpływ na Twój wynik. Zwykle pojedyncze zapytanie nie powodowało spadku o 20 punktów, ale wiele zapytań tak.

Wiele zapytań sprawia, że ​​wierzycielowi wydajesz się ryzykowny, ponieważ wygląda na to, że przygotowujesz się do obciążenia swojego kredytu. Nie wiedzą, czy te zapytania to nic, czy kilka nowych rachunków z saldami.

Więc czy złożyłeś wniosek o nowy kredyt?

Jeśli tak, to musisz poczekać na swój wynik. Zapytanie pozostanie w Twoim raporcie przez dwa lata. Nie panikuj jednak, przestanie wpływać na Ciebie w ciągu jednego roku i do tego momentu będzie miał słabsze skutki. Oznacza to, że co miesiąc, który mija bez innego zapytania, Twój wynik powinien nieco się odbić.

3. Zamknąłeś konto.

Zamknięcie konta, nawet jeśli ma dobrą opinię, może zaszkodzić Twojemu kredytowi. Jest ku temu kilka powodów.

Po pierwsze, zamknięcie konta z kredytem odnawialnym mogło spowodować utratę dostępnego kredytu. Twoje saldo pozostałoby bez zmian, ale dostępny kredyt spadłby. Zwiększyłoby to wykorzystanie kredytu i spowodowałoby spadek wyniku.

Po drugie, jeśli to konto, które zostało zamknięte, było jednym z Twoich starszych kont, zamknięcie go obniżyłoby średni wiek Twoich kont. Wierzyciele lubią długą historię kredytową, więc obniżenie średniego wieku spowodowałoby spadek zdolności kredytowej.

Wreszcie zamknięcie konta może zaszkodzić Twojemu wynikowi, jeśli zmniejszy mieszankę kredytów. Wierzyciele również lubią mieszać różne konta. Dlatego osoby korzystające z kredytów ratalnych, takich jak kredyty studenckie, często zauważają spadek wyniku, gdy spłacają swoje pożyczki. Zmniejsza rodzaje kredytów, z którymi masz historię, i może spowodować spadek.

Jeśli zamknąłeś konto, najlepiej jest po prostu ostrożnie iść do przodu. Nigdy nie zamykaj konta karty kredytowej, chyba że wiąże się to z roczną opłatą. Staraj się korzystać z kont zerowych raz w roku, aby nie dopuścić do ich zamknięcia przez wierzyciela.

Ponadto, jeśli zamknięcie konta zwiększyło wykorzystanie kredytu, rozważ otwarcie nowego odnawialnego rachunku kredytowego lub zwrócenie się do obecnych firm obsługujących karty kredytowe o zwiększenie linii kredytowej.

4. Dokonałeś opóźnionej płatności.

Opóźniona płatność będzie miała dość drastyczny wpływ na zdolność kredytową. Zwykle jednak 30-dniowa zwłoka w spłacie pożyczki lub innego konta obniży Twój wynik o więcej niż 20 punktów.

Możliwe jest jednak obniżenie tego poziomu, jeśli Twój wynik jest już niski. Im wyższa jest Twoja zdolność kredytowa, tym bardziej wpłynie na Ciebie opóźniona płatność. Im wyżej jesteś, tym bardziej musisz spaść.

Zeskanuj swój raport kredytowy, aby sprawdzić, czy opóźniona płatność nie została zaksięgowana na którymkolwiek z Twoich kont.

Aby zaradzić tej sytuacji, od tego momentu należy terminowo regulować rachunki. Jeśli problemem jest pamięć, skonfiguruj przypomnienia e-mail o rachunkach i / lub użyj płatności automatycznych, aby wykonać zadanie. W ciągu najbliższego roku powinieneś zobaczyć, jak Twój wynik zacznie stopniowo rosnąć w miarę odradzania się po spóźnionej wypłacie.

Jeśli uważasz, że opóźniona płatność została zaksięgowana przez pomyłkę, skontaktuj się z odpowiednim wierzycielem, a także zgłoś spór ze wszystkimi trzema biurami. Powinieneś to zrobić na piśmie, a oni mają trzydzieści dni na zbadanie sprawy

Ostatnie myśli Tiny

Punkty kredytowe są płynne i mogą różnić się o kilka punktów w dowolnym kierunku. Jednak wahania o 20 lub więcej punktów są zwykle przez coś spowodowane. Dobrze, że udało Ci się uchwycić zmianę, aby móc naprawić sytuację.

Jeśli nie masz usługi monitorowania kredytu, powinieneś ją jak najszybciej uzyskać. Rejestracja w nich jest łatwa i dzięki niej możesz pozostać w kontakcie ze swoim kredytem. Sprawdź usługi takie jak Credit Karma lub Credit Sesame, ponieważ są one bezpłatne i całkiem przydatne.