Wyjaśnienie scen po napisach Deadpool 2

Category: Drugiej Strony
17 lutego 2021

Deadpool

  • Film
  • Superbohater

Ostrzeżenie: ten artykuł zawiera spoilery z Deadpool 2 . Czytaj dalej na własne ryzyko.

Wade Wilson (Ryan Reynolds) ma niedokończone sprawy w scenach po napisach dołączonych do Deadpool 2 . Nie ma to nic wspólnego z przesuniętym w czasie Cable (Josh Brolin), który poluje na młodego mutanta w sequelu z oceną R. Nie ma to nic wspólnego z niektórymi innymi złymi, którzy pojawiają się. Ma to wszystko wspólnego z szaloną linią czasu filmu X-Men .

Powiedzmy, że było pewne zamieszanie w filmowym uniwersum X-Men . Days of Future Past widział, jak Wolverine cofnął się w czasie, aby zmienić apokaliptyczną przyszłość i skutecznie przepisać wydarzenia, które miały miejsce w oryginalnej trylogii X-Men . Potem wydarzenia z Loganem miały miejsce jeszcze głębiej w przyszłości, a także, czy cofnął się wystarczająco w czasie, by udawać, że X-Men Origins: Wolverine nigdy się nie wydarzyło – jak zdaje się wielu fanów?

Wystarczy powiedzieć, że istnieje kilka niespójności. Tak więc, łącząc humor, podróże w czasie i epickie przełamanie wszechświata, Deadpool of Deadpool 2 próbuje to naprawić.

Najpierw krótkie podsumowanie filmu: Wade ma do czynienia ze śmiercią Vanessy (Morena Baccarin) z rąk przestępcy, gdy Cable, podróżujący w czasie mutant z przyszłości, używa urządzenia, aby udać się w przeszłość, aby zabić młodego mutanta imieniem Russell (Julian Dennison), który dorośnie, by stać się złoczyńcą mordującym jego rodzinę. Cable ma tylko dwa ładunki: jeden za podróż w przeszłość, a drugi za powrót do przyszłości. Ale kiedy Wade skacze przed pociskiem Cable’a, aby uratować Russella – zmieniając w ten sposób bieg życia dziecka i chroniąc przyszłość Cable’a – Cable wykorzystuje swój ostatni ładunek, aby cofnąć się w czasie i uratować Wade’a.

Więc Cable trzyma się przez jakiś czas, co jest zgodne z kontraktem multi-filmowym Brolina na pojawienie się w tych filmach o superbohaterach.

A teraz do scen po napisach końcowych (a dokładniej w połowie napisów): W pierwszej części Negasonic Teenage Warhead (Brianna Hildebrand) i Yukio (Shioli Kutsuna), pierwsza otwarcie gejowska para superbohaterów w Hollywood, naprawiają Cable’s urządzenie do podróży w czasie. Istnieją pewne podstawowe zasady tej technologii, o których uczymy się w filmie, na przykład im dalej w przeszłość, tym trudniej jest kontrolować, gdzie wylądujesz. Wade oczywiście cofa się w czasie, by uratować Vanessę, ale szybko zdaje sobie sprawę, że ma środki, by naprawić więcej błędów.

Wcześniej w filmie Deadpool gromadzi własną supergrupę o nazwie X-Force (również nazwa przyszłego filmu X-Men z 20th Century Fox), aby zająć się Cable. W przezabawnej komedii błędów większość zespołu – w tym Bedlam (Terry Crews), Shatterstar (Lewis Tan), Vanisher (Brad Pitt… tak, ten Brad Pitt), Zeitgeist (Bill Skarsgard) i Peter (Rob Delaney) – giną przypadkowo po wyskoczeniu ze spadochronu. Więc Deadpool cofa się w czasie, by uratować… Petera?

Najemnik cofa się tylko tak daleko, że mówi jedynemu członkowi X-Force bez supermocy, aby po prostu poszedł do domu. Tymczasem wydaje się, że wszyscy inni wciąż nie żyją.

Wade ma jednak do smażenia jeszcze większe ryby.

Trzecim krokiem, który robi, skacząc w czasie, jest zajęcie się X-Men Origins: Wolverine , ropiejącym wrzodem na twarzy tej serii. W prawdziwym życiu Reynolds powiedział, że praca nad Origins była „bardzo frustrującym doświadczeniem, ponieważ uważał, że Deadpool przedstawiony w tym filmie nie honoruje komiksów ani fanów. „Byłem już przywiązany do filmu Deadpool . W tamtym momencie nie napisaliśmy jeszcze scenariusza , wspominał do EW w 2016 roku.„ Pojawił się i to było coś w rodzaju: „Zagraj w Deadpoola w tym filmie albo nakłonimy do tego kogoś innego. Powiedziałem tylko: „Zrobię to, ale to zła wersja. Deadpool nie ma w tym racji.

W scenach kredytowych Deadpool 2 na ekranie pojawia się materiał filmowy z Origins , pokazujący ostatnią walkę między Wolverine’em Hugh Jackmana a Wade’em Reynoldsa, który został przekształcony w eksperymentalną hybrydę zdolności innych mutantów z zaszytymi ustami. Wtedy pojawia się Deadpool z Deadpool 2. „Po prostu sprzątam linie czasu, mówi Wolverine’owi, kilka razy strzelając w głowę temu znienawidzonemu przez fanów Deadpoolowi.

Według scenarzystów Rhetta Reese i Paula Wernicka, potrzebowali pozwolenia Jackmana na wykonanie tej konkretnej sceny z napisami końcowymi ze względu na materiał filmowy Origins . „On i Ryan są wrogami, wiesz, w internecie i publicznie. Ale w rzeczywistości są dobrymi przyjaciółmi, a on bardzo go wspierał, więc to było niesamowite – powiedział Reese dla IGN.

Z drugiej strony, oczekiwane pojawienie się Wolverine i Deadpool w filmie X-Men, w okrężny sposób, w końcu się wydarzyło!