Finał 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Temat: Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

  • Biznes zauważył polskich programistów. "Tutaj są świetni ludzie"
  • 100 milionów złotych od Kulczyków na walkę z biedą. "Zacznijmy szlachetną rywalizację"
  • "Biznesowe Oscary" rozdane. Zobacz, który sięgnął po nagrody
  • Zobacz, do kogo trafiły "biznesowe Oscary". Relacja z finałowej gali
  • Biznesowy Oscar. "To była najważniejsza nagroda, którą dostaliśmy"

Dzisiaj wieczorową porą poznamy zwycięzców 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. W transmisję na żywo z uroczystej gali zapraszamy do TVN24 i TVN24 Dwukrotnie o godzinie 20. 00.

W tegorocznej edytowaniu "biznesowych Oscarów", jak nierzadko określa się przyznawane od czasu 2012 roku Nagrody PRB im. Jana Wejcherta, kandydatów zgłaszało blisko tysiąc opiniotwórczych instytucji i osób niekomercyjnych z całej Polski. Z grona kilkuset osób nominowanych z całej Polski Kapituła Gratyfikacyj, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, oraz członkowie rodziny patrona nagrody, wyłoniła dziewięciu finalistów.

Nagroda PRB im. Jana Wejcherta. Jaki jest idealny aspirant?

Wartości, które przyświecają Nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: Wierzyć. Działać. Oferować. Wartości te odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana wydaje się Nagroda: kategoria Sukces – dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, kategoria Wizja i Innowacje – dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte pomocy i promocji oraz ranga Działalność Społeczna – dla ludzi, które swoją pracą jak i również chęcią niesienia pomocy odmiennym, budują systemowe rozwiązania pomagające tysiącom ludzi.

25 latek PRB

Finał 6. edycji Nagrody PRB im. Jana Wejcherta odbędzie się przy 25. rocznicę powstania PRB, pierwszej polskiej organizacji zrzeszającej największych przedsiębiorców. Będzie dzięki czemu okazją do spojrzenia dzięki historię polskiej przedsiębiorczości poprzez pryzmat działalności PRB, której współzałożycielem i pierwszym prezesem był Jan Wejchert. Rekompensaty PRB to naturalne rozwinięcie idei, która stała obok podstaw powołania tej strukturze.

Ideą przewodnią 6. edycji Nagrody jest "Polska w Europie, Europa przy Polsce". W 2017 roku obchodzimy 25. rocznicę podpisania porozumienia o utworzeniu Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz podpisania traktatu z Maastricht, które są fundamentem rozwoju europejskiej gospodarki, a także krajowej przedsiębiorczości, jako nieodłącznej frakcji europejskiego rynku.

Idea Nagrody PRB im. Jana Wejcherta opiera się na wyszukiwaniu ludzi, którzy swoimi postawami i działaniami odwzorowują najlepsze cechy polskich przedsiębiorców, którzy, tak jak patron rekompensaty, nie tylko potrafią realizować sukces, ale są odważni i zdeterminowani w realizacji swoich wizji.

Bardzo ważną rolę odgrywa kategoria "Działalność Społeczna", bo docenia ona ludzi, którzy bezinteresownie, nie licząc na poklask, pomagają potrzebującym i dostosowują świat na lepsze. Laureat nagrody w tej firm oprócz statuetki otrzyma co więcej nagrodę w wysokości stu tysięcy złotych.

Coraz więcej osób jest uzależnionych od smartfonów Lifestyle