GUS: PKB w IV kwartale wzrósł o 2, 7 proc. rok do roku

Temat: Gospodarka

  • Projekt budżetu na 2019 rok do odwiedzenia komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tą niedzielę zrobisz zakupy. Później długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną sieć kawiarni

Produkt krajowy brutto w IV kwartale 2016 r. wzrósł o dwa, 7 proc. rok do odwiedzenia roku oraz wzrósł o 1, 7 proc. kwartał do kwartału wobec skorygowanego wzrostu w III trymestrze na poziomie 0, 4 proc. - wynika szacunku Głównego Urzędu Statystycznego.

Jak wynika z współczesnego flash szacunku GUS dynamika polskiego Produktu Krajowego Brutto (PKB) w czwartym kwartale ubiegłego roku wyniosła dwa, 7 proc. rok do roku oraz wzrósł o 1, 7 proc. trymestr do kwartału.

Mieszaniny bez zmian. RPP stawia na "najlepszą strategię".

Wzrost PKB o jednej, 7 proc. względem poprzedniego kwartału to najlepszy wynik od czwartego kwartału 2008 roku.

Lepiej od oczekiwań

Ekonomiści ankietowani poprzez PAP oczekiwali, że po IV kwartale 2016 r. gospodarka urosła o dwóch, 5 proc. rok do roku. Oznacza to, że dzisiejsze dane GUS będą lepsze od oczekiwań.

Pełne dane o PKB w IV kwartale GUS poda 28 lutego. Urząd podkreśla, że dzisiejsze dane mają wstępny charakter jak i również po szczegółowych obliczeniach mogą się jeszcze zmienić.

Za cały rok

Według informacji GUS podanych pod koniec stycznia PKB po minionym roku wzrósł o 2, 8 proc. Dzisiaj Maria Jeznach, dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS podtrzymała tę prognozę. - Według danych za IV kw. zostaje szacunek całego roku na poziomie 2, 8 proc. - powiedziała Jeznach.

Amerykańska gospodarka w lepszej kondycji, niż się spodziewano Informacje