Zadłużenie kredytu hipotecznego czy karty kredytowej? Który najpierw zapłacić

Category: Decyzje Finansowe
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 4 czerwca 2012 /
  • 3 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Szanowny Doradco ds. Zadłużenia

Mój mąż i ja mamy znaczne zadłużenie – około 35 000 dolarów zadłużenia na karcie kredytowej, pierwsza hipoteka w wysokości 84 500 dolarów oprocentowana na 5%, a druga w wysokości 78 000 dolarów z 9-procentowym oprocentowaniem. Kilkakrotnie próbowałem refinansować, a wycena naszego domu jest zbyt niska. Jak wszyscy w dzisiejszych czasach, wartość domu znacznie spadła. Nie mamy konta oszczędnościowego – żyjemy od wypłaty do wypłaty. Niedawno zmarł jeden z krewnych i zostawił mnie i moje drugie rodzeństwo swój dom. Planujemy go sprzedać i podzielić gotówkę ze sprzedaży. Powinienem dostać około 67 000 dolarów.

Moje pytanie brzmi: co mam najpierw spłacić? Druga rata kredytu hipotecznego zabija nas (800 dolarów miesięcznie), ale tak samo jak karty kredytowe (kolejne 800 dolarów miesięcznie). Chciałbym też mieć małe konto oszczędnościowe, ponieważ jesteśmy po sześćdziesiątce. Prosimy o pomoc w podjęciu właściwej decyzji, ponieważ w przeszłości popełniliśmy oczywiście wiele błędów.

– Carrie

Droga Carrie, zgadzamy

się w dwóch sprawach. Posiadanie pieniędzy w oszczędnościach jest nie tylko przyjemne, ale jest niezbędne, aby uniknąć przyszłych problemów finansowych. Po drugie, podjęcie dobrej decyzji z 67 000 $ może znacznie przyczynić się do naprawy błędów z przeszłości.

Więcej na temat kredytów hipotecznych i spłaty zadłużenia:
  • Porównaj stawki kredytów hipotecznych
  • Kalkulator zadłużenia
  • Wykorzystać dziedziczenie, aby spłacić zadłużenie na karcie kredytowej?

Zamiast inwestować więcej pieniędzy w niepłynną inwestycję, taką jak dom, który nie jest wart tego, co jesteś mu winien, proponuję rozpocząć budowę siatki bezpieczeństwa finansowego. Zachęcam do skorzystania z awaryjnego funduszu oszczędnościowego. Tymczasowa poduszka oszczędnościowa w postaci sześciomiesięcznych wydatków na życie jest tym, co powstrzymuje większość ludzi przed gromadzeniem niechcianego zadłużenia na karcie kredytowej.

Na początek proponuję, abyście wraz z mężem wybrali moment, w którym oboje jesteście spokojni i pozbawieni stresu. Spójrz na ogólny obraz swoich finansów. Zacznij od budżetu uwzględniającego wszystkie Twoje dochody i wydatki.

Odłóż swoje karty kredytowe i przestań ich używać. Umieść je w dużym pojemniku z wodą i w razie potrzeby włóż do zamrażarki. Mając 35 000 $ na swoich kartach, prawdopodobnie korzystałeś z kredytu, aby zwiększyć swoje dochody. Będziesz musiał dokonać cięć w miesięcznych wydatkach, aby Twój obecny dochód pokrył wszystkie wydatki i pozwolił na oszczędności w nagłych wypadkach i na emeryturę.

Gdy Twoje miesięczne wydatki będą odpowiadać dochodom, zastanów się, na jakim poziomie finansowym chciałbyś być za pięć lat. Wiem, że martwisz się o swój kredyt hipoteczny, ale ceny mieszkań powoli, ale z pewnością zaczynają rosnąć. W następnych miesiącach i latach Twój dom powinien zyskać na wartości i osiągnąć punkt, w którym Twój dom zostanie wyceniony za wyższą wartość niż to, co nadal jesteś winien z tytułu kredytu hipotecznego. W tym momencie możesz być gotowy na zmniejszenie rozmiaru. Możesz rozważyć sprzedaż domu i przeprowadzkę do tańszego mieszkania.

Tak długo, jak możesz sobie pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego w dającej się przewidzieć przyszłości, radziłbym spłacić w całości zadłużenie z tytułu karty kredytowej i przelać pozostałe 32 000 USD na awaryjne konto oszczędnościowe. Kontynuuj dodawanie, aż osiągniesz sześć miesięcy kosztów utrzymania. Skorzystaj z funduszu awaryjnego na nieprzewidziane wydatki i uzupełnij to, czego używasz, tak szybko, jak to możliwe.

Po opanowaniu sytuacji kryzysowych możesz skupić się na planie odłożenia pieniędzy na emeryturę. Emerytura nadejdzie, zanim się tego spodziewasz. Może to być spowodowane zwolnieniem, chorobą lub okazją. Jakkolwiek to się dzieje, w pewnym momencie wypłata, z której żyjesz, nie będzie dostępna. Więc teraz jest idealny czas, aby zacząć planować, co zrobisz, gdy to się stanie.

Zapytaj doradcę

Aby zadać pytanie doradcy ds. Zadłużenia, przejdź do strony „Zapytaj ekspertów i wybierz jako temat „Dług. Przeczytaj więcej kolumn doradcy ds. Zadłużenia i więcej artykułów na temat zarządzania długiem

Treść Bankrate, w tym wskazówki zawarte w jej kolumnach z poradami i ekspertami oraz ta strona internetowa, ma na celu wyłącznie pomoc w podejmowaniu decyzji finansowych. Treść ma szeroki zakres i nie uwzględnia Twojej osobistej sytuacji finansowej. Bankrate zaleca zasięgnięcie porady doradców, którzy są w pełni świadomi Twojej indywidualnej sytuacji, przed podjęciem jakichkolwiek ostatecznych decyzji lub wdrożeniem jakiejkolwiek strategii finansowej. Pamiętaj, że korzystanie z tej witryny podlega Warunkom użytkowania Bankrate.