Zakładanie firmy maklerskiej pożyczkowej – przykładowy szablon biznesplanu

17 lutego 2021

Chcesz założyć firmę pośredniczącą w pożyczkach komercyjnych? A może potrzebujesz przykładowego szablonu biznesplanu pożyczki komercyjnej? Jeśli TAK, radzę czytać dalej.

Firma pośrednicząca w udzielaniu pożyczek komercyjnych jest alternatywną firmą pozabankową, która jest pośrednikiem między ludźmi, którzy chcą pożyczyć pieniądze, a tymi, którzy mają pieniądze do pożyczenia ( może to być bank ); pożyczają ludziom pieniądze na krótki okres.

W istocie jest to przedsiębiorstwo komercyjne, a oprocentowanie jest zwykle wyższe niż to, które można uzyskać od banków. Bez wątpienia rozpoczęcie tego rodzaju działalności wymaga solidnych podstaw finansowych, ale faktem jest, że jest to wysoce opłacalne przedsięwzięcie i wiąże się z nim duże ryzyko.

Zasadniczo osoby, które nie są w stanie spełnić niezbędnych wymagań stawianych przez banki przy ubieganiu się o pożyczki, dokonują wyboru Firmy Maklerskiej pożyczki komercyjnej. Biuro Pośrednictwa Kredytów Komercyjnych rozumie ryzyko związane z udzielaniem pożyczek osobom, które nie mają odpowiedniego zabezpieczenia, ale wiedzą, jak prowadzić swoją działalność, aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy na rzecz oszustów. To oni ponoszą większość ryzyka, starając się o pożyczkę w banku dla swoich klientów, ale mimo wszystko jest to warte ich czasu i usług.

Jeśli masz doświadczenie w bankowości lub inne powiązane doświadczenie finansowe i chcesz zostać swoim własnym szefem, powinieneś rozważyć założenie własnej Firmy Pośrednictwa Kredytów Komercyjnych. Jedną dobrą rzeczą w tego typu biznesie jest to, że możesz zacząć na małą skalę, pożyczając pieniądze rodzinie i przyjaciołom, a następnie przekształcić je w duże i wysoce dochodowe przedsięwzięcie.

Poniższe przetestowane kroki pomogłyby każdemu założyć firmę maklerską od podstaw i zbudować rentowność w rekordowo krótkim czasie:

Uruchomienie firmy maklerskiej zajmującej się pożyczkami komercyjnymi – przykładowy szablon biznesplanu

1. Zdobądź odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie

Jeśli zamierzasz założyć własną firmę maklerską zajmującą się pożyczkami komercyjnymi, musisz najpierw postarać się o zdobycie wszystkich niezbędnych kwalifikacji akademickich i certyfikatów, a następnie zebrać doświadczenie z pierwszej ręki w branży finansowej.

Przydałoby się Tobie i Twojej firmie, gdybyś zdobył odpowiednie doświadczenie przed rozpoczęciem własnej działalności. Mając odpowiednie doświadczenie, będziesz w stanie dowiedzieć się, jak radzić sobie z ogromnymi ilościami gotówki i jak unikać lub minimalizować ryzyko do minimum.

Aby dobrze sobie radzić w tej branży, trzeba mieć mocną bazę finansową, a także dobrą bazę sieciową. Nie ma sensu zakładać firmy brokerskiej zajmującej się pożyczkami komercyjnymi, jeśli nie masz żadnych stosunków pracy z osobami, które mogą być skłonne wydać pieniądze, które możesz przekazać swoim klientom, którzy chcą pożyczyć pieniądze. Dlatego powinieneś budować relacje robocze z bankami i udowodnić, że jesteś godny zaufania, w przeciwnym razie będziesz miał trudności z przekonaniem ludzi do uwolnienia swoich pieniędzy.

3. Przetestuj swoją firmę z rodziną i przyjaciółmi

Bez wątpienia założenie firmy pośredniczącej w pożyczkach komercyjnych może być bardzo ryzykowne, dlatego przed wyjazdem warto nie tylko zebrać wymagane doświadczenie i kwalifikacje, ale także przetestować ją na mniejszą skalę z rodziną i znajomymi.

Prawda jest taka, że ​​jeśli nie możesz z powodzeniem odzyskać pieniędzy pożyczonych ( wraz z odsetkami ) swoim znajomym i rodzinie, to prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu na większym poziomie komercyjnym będzie bardzo nikłe. Dlatego warto byłoby udoskonalić swoje umiejętności przed poświęceniem czasu i zasobów na tego typu biznes.

4. Stwórz zasady i procesy, które zapewnią zwrot pieniędzy wraz z odsetkami

Jednym z głównych wyzwań stojących przed ludźmi prowadzącymi tego typu biznes jest wyzwanie, jakim jest skłonienie pożyczkodawców do spłacenia spodziewanych odsetek w terminie. Jedynym sposobem, w jaki możesz osiągnąć dobre zyski z tego rodzaju działalności i uniknąć wykorzystywania swoich pieniędzy do spłaty pieniędzy pożyczonych przez osoby, które nie wywiązały się ze zobowiązań, jest upewnienie się, że wprowadziłeś zasady i procesy, które zapewnią zwrot pieniędzy wraz z odsetkami w terminie. .

Na przykład, możesz ograniczyć pożyczanie tylko do tych, którzy są zatrudnieni i mogą pozwolić sobie na zrzucenie czeku pocztowego z datą zamiast pożyczonych pieniędzy, a także możesz zapewnić, że przedstawią poręczycieli, którzy będą w stanie spłacić w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań.

5. Wynajmij dobry obiekt biurowy

Aby zapewnić firmie maklerskiej dobre perspektywy, warto rozważyć wynajęcie przyzwoitego biurowca. Chociaż możesz prowadzić tego rodzaju działalność w zaciszu własnego domu, zawsze wskazane jest, aby starać się działać z dala od domu ze względu na wyzwania związane z bezpieczeństwem. Jeśli więc dysponujesz odpowiednim kapitałem, to śmiało wynajmij dobrą i dobrze wyposażoną powierzchnię biurową.

6. Zapewnij odpowiednią dokumentację dla wszystkich transakcji

Kluczową rzeczą, którą zawsze musisz zrobić, jest zapewnienie odpowiedniej dokumentacji wszystkich transakcji, aby uniknąć niepotrzebnych argumentów ze strony klientów. Musisz upewnić się, że wszystkie porozumienia osiągnięte przez wszystkie zaangażowane strony muszą być podpisane przez wszystkich, a kopię dokumentu należy również przekazać wszystkim zainteresowanym. Musisz także jasno określić i uzgodnić z klientem ( bankiem lub osobą fizyczną ) procent odsetek, który otrzymasz, pomagając w obsłudze kredytu.

Jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują pilnych pożyczek, krótkoterminowych lub nawet długoterminowych, którzy nie mogą zwrócić się do banku, ponieważ nie mają wymaganego zabezpieczenia. Jednak ci ludzie chętnie skorzystaliby z usług, gdy tylko o tym usłyszą. Zasadniczo bardzo dobrze zrobisz, jeśli zareklamujesz swoją firmę publicznie.

Na koniec ważne jest, aby stwierdzić, że w większości przypadków nie jest wyzwaniem pozyskanie wystarczającej liczby osób, które potrzebują kredytu, ale wyzwaniem jest ich odpowiednie sprawdzenie, aby móc znaleźć odpowiednich ludzi, którzy mogą spłacić bez stresu. Oto 7 kroków potrzebnych do rozpoczęcia własnej firmy maklerskiej zajmującej się pożyczkami komercyjnymi .