Zamknięcie domu: jak długo to potrwa, czego się spodziewać

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Podczas zakupu domu występują dwie główne sytuacje, w których możesz znaleźć się w napięciu: uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny i zamknięcie domu. Obie są przepełnione oczekiwaniem i niepokojem.

Po pierwsze, odetchniesz z ulgą, gdy zostaniesz zatwierdzony do pożyczki przez pożyczkodawcę (lub jeszcze lepiej, zatwierdzony przez trzech pożyczkodawców, aby porównać i wybrać najlepszą ofertę). Ale gra w oczekiwanie zaczyna się od nowa po tym, jak złożysz ofertę domu i wybierzesz pożyczkodawcę, który ma otrzymać pożyczkę; wtedy rozpoczyna się proces ubezpieczania, a Ty odliczasz dni do podpisania kredytu hipotecznego i ostatecznego odbioru kluczy do nowego domu.

Oto, co musisz wiedzieć o zamykaniu domu.

Ile czasu zajmuje zamknięcie domu?

Pytanie, które zadaje większość ludzi – ile czasu zajmuje zamknięcie domu? – wymaga dwuczęściowej odpowiedzi:

 • Ile czasu zajmuje od złożenia wniosku o kredyt hipoteczny do faktycznego dnia zamknięcia. Około 30 do 45 dni. Dzięki gromadzeniu danych elektronicznych i rosnącej konkurencji pożyczkodawcy skracają ten czas. Jednak w okresie 12 miesięcy kończącym się w lipcu 2019 r. Średnio 43 dni na zamknięcie pożyczki przy zakupie, według Ellie Mae, firmy technologicznej obsługującej pożyczkodawców hipotecznych.
 • Ile trwa samo zamknięcie – przejrzenie i podpisanie wszystkich dokumentów pożyczki. Jeśli rozliczenie lub zamknięcie pożyczki ma miejsce przy stole, na którym zgromadziły się wszystkie strony, wylicz co najmniej godzinę. Istnieją również zamknięcia mobilne, pocztowe i internetowe, które mogą być znacznie szybsze lub znacznie wolniejsze.

Co się dzieje po zamknięciu kredytu hipotecznego?

Po zamknięciu dokładnie przejrzysz, a następnie podpiszesz wszystkie dokumenty prawne wymagane od pożyczkodawcy do wystawienia hipoteki i przeniesienia własności nieruchomości na Ciebie. Wpływy z pożyczki równe cenie zakupu również zostaną przekazane sprzedającemu.

Dokumenty zamykające dla kupującego obejmują:

Weksel zobowiązujący (promissory = promise) do spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny dający pożyczkodawcy prawo do zajęcia nieruchomości, jeśli nie zapłacisz. (Można go również nazwać aktem zaufania lub instrumentem zabezpieczającym).

Ujawnienie depozytu wyszczególniające opłaty, które zostaną uwzględnione w Twojej miesięcznej płatności z tytułu podatków i ubezpieczenia.

Formularz z prawem do anulowania umożliwiający trzy dni robocze na odwołanie całej transakcji.

Będzie również mnóstwo ujawnień, zastrzeżeń i dokumentów upoważnionych przez rząd do przeczytania i podpisania.

Co musisz przynieść do końca

Pamiętaj, aby zapytać przedstawiciela pożyczkodawcy i agenta lub prawnika z dużym wyprzedzeniem, co musisz dostarczyć przy zamknięciu. Przynajmniej będziesz chciał mieć:

 • Twój osobisty identyfikator, taki jak prawo jazdy.
 • Ujawnienie końcowe, które otrzymałeś trzy dni przed zamknięciem, abyś mógł porównać je z dokumentami, które podpiszesz.
 • Oraz czek gotówkowy lub pokwitowanie przelewem na środki, które jesteś winien w momencie zamknięcia.

Ile zapłacisz przy zamknięciu

Wszystko to jest szczegółowo opisane w Szacunkowej wartości pożyczki przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny, a także w Ujawnieniu Zamknięcia, które będzie w Twoich rękach na trzy dni przed zamknięciem. Spodziewaj się zapłaty:

 • Opłata za rozpoczęcie pożyczkodawcy i opłaty dla osób trzecich, które jeszcze nie zostały uiszczone.
 • Proporcjonalna część podatków od nieruchomości.
 • Odsetki, które zostaną naliczone przed pierwszą spłatą kredytu hipotecznego.
 • Kwota objęta ochroną ubezpieczeniową właściciela domu.
 • Składka za ubezpieczenie tytułu.
 • I być może część opłat za HOA, jeśli mają zastosowanie do Twojej nieruchomości.

Zapoznaj się z kompletnym przewodnikiem NerdWallet po kosztach zamknięcia, aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz tego, ile zapłacisz przy zamknięciu.